حضور متفاوتی از بازی Call of Duty در عرصه بازی های موبایل

حضور متفاوتی از بازی Call of Duty در عرصه بازی های موبایل
  • 1393/10/20
  • محمد رضایی یزدی
  • 1

Call of Duty که در فارسی آن را به “ندای وظیفه” ترجمه کرده اند یکی از معروفترین بازی های رایانه ای در سبک حادثه ای اول شخص از شرکت Activision است. این بازی که هر سال شاهد ارائه نسخه جدیدی از آن برای رایانه های شخصی و کنسول های بازی هستیم این بار با یک تغییر کلی در سبک، حضور خود را در عرصه بازی های موبایل نیز مطرح کرده است. Call of Duty: Heroes نه یک بازی موازی است که در ارتباط با یکی از نسخه های رایانه ای بازی ساخته شده باشد و نه یک بازی حادثه ای اول شخص جدید؛ این بازی در واقع نسخه کاملا جدیدی از بازی Call of Duty با سبک استراتژی است که برای گوشی ها و تبلت هایی با سیستم عامل اندروید و آی او اس عرضه شده است.

screenshot_2_q90

Call of Duty: Heroes را اساسا میتوان کلش آو کلنزی Clash of Clans)) دانست که مفاهیم و محیط خود را از سری بازی های Call of Duty به عاریت گرفته است. با این حال تجربه انجام بازی به قدری متفاوت از Clash of Clans است که بیشتر از آنکه بتوان آن را برادر دوقلوی کلش دانست باید آن را رقیب این بازی به حساب آورد. همانند بسیاری دیگر از بازی های استراتژی شما بازی را با یک زمین خالی یا به عبارتی پایگاهی خالی شروع خواهید کرد که به تدریج باید برای ساخت و ارتقای آن تلاش کنید. منابع در این بازی کمیاب هستند، بنابراین احتمال آنکه شما از همان ابتدای بازی وارد جنگ با دیگر بازیکنان شوید زیاد است. بازی دارای سه حالت مختلف میباشد که عبارتند از حالت بازیکن در برابر بازیکن که در آن باید با دیگر بازیکنان وارد جنگ شوید، پایگاه آنها را نابود کرده و منابع شان را به غارت ببرید؛ حالت ماموریتی که حاوی یک سری ماموریت است که به تدریج به میزان سختی آنها اضافه میشود و بالاخره حالت کاملا جدید “دوام آوردن” که در آن باید در برابر گروه گروه از دشمنانی که به پایگاهتان حمله میکنند، مقاومت کنید. میزان موفقیت شما در این حالت به تعداد و قدرت بناهای دفاعی تان بستگی دارد.

screenshot_1_q90

پیاده نظام جزء آن واحدهای جنگی است که از همان ابتدای بازی میتوانید آن را بسازید، اما به تدریج که در بازی پیش میروید امکان ساخت واحدهای جنگی دیگری همچون خودروها و هواپیماهای جنگی را نیز خواهید داشت. از جمله واحدهای جنگی قابل توجه در این بازی قهرمانان هستند که در واقع هر کدام واحد جنگی ویژه ای با قابلیت های خاص خود است که میتواند برتری شما را به دشمن افزایش دهد. شما در آن واحد فقط یک قهرمان میتوانید داشته باشید پس بهتر است در انتخاب آن دقت کنید. قهرمان شما میتواند هلی کوپتر آتش باری باشد که کنترل آن را خودتان شخصا به عهده خواهید گرفت یا وسایل و خودروهایی که استحکامات دفاعی دشمن را از کار میاندازند. قهرمان شما از هر نوعی که باشد، شما را یک قدم نسبت به دشمن جلو خواهد انداخت.

screenshot_14_q90

هر چند نمیتوان Call of Duty: Heroes را انقلابی در بازی های استراتژی به حساب آورد اما این بازی تمام ویژگی های یک بازی استراتژی لذت بخش را در خود دارد. اگر شما نیز جزء طرفداران پر و پا قرص سری بازی های Call of Duty هستید شاید تغییر سبک بازی به استراتژی چندان به مذاق تان خوش نیاید ولی اگر جزء آن دسته طرفدارانی هستید که از تغییرات کلی دلگیر نمیشوند باید بگوییم این بازی هم از لحاظ محیط و هم از لحاظ ساختار تجربه جدیدی از انجام بازی های استراتژی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

Download az Iranapps

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *