سرویس Uber قصد دارد اطلاعات کاربرانش را به برنامه ریزان شهری بفروشد

سرویس Uber قصد دارد اطلاعات کاربرانش را به برنامه ریزان شهری بفروشد
  • 1393/10/23
  • مجتبی
  • 1

سرویس Uber را احتمالا بشناسید. یک اپلیکیشن که با ایده ای نو پا به میدان نهاد و توسط آن می توانید نزدیک ترین تاکسی هایی که از این سیستم استفاده می کنند را پیدا کرده و در سریعترین زمان ممکن یک تاکسی درخواست کنید. با اینکه از تاسیس سرویس یاد شده زمان زیادی نمی گذرد اما در بسیاری از کشورهای جهان هم اکنون فعال بوده و رشد خیره کننده ای داشته است.

چندی پیش اخباری در مورد حریم شخصی این اپلیکیشن منتشر شد و امروز خبری دیگر در مورد Uber انتشار یافته. این سرویس به طور رسمی و مستقیم اعلام کرده که قصد دارد اطلاعات افرادی که از اپلیکیشن آنها استفاده می کنند را بفروشد. بنا به گفته سرویس یاد شده در بلاگ رسمی این شرکت، برخی از اطلاعات مشخص مسیرهای مسافرین هم اکنون در اختیار شهر بوستون قرار گرفته است.

Uber اعلام کرده که اطلاعات بفروش رسیده شامل هیچگونه موارد شخصی، نام ها و آدرس ها نیست. پس واقعا چه اطلاعاتی در این بین بفروش رسیده؟ Broadly گفته که این داده ها شامل برخی موارد ناشناسی است که از طریق فراداده ها (MetaData) بدست آمده اند. این سرویس همچنین کد پستی جدول بندی شده ی منطقه ای کاربرانش را در اختیار خریداران این اطلاعات قرار می دهد. همچنین میزان مسافت های طی شده توسط کاربران سرویس یاد شده بر حسب مایل و نیز مدت زمانی که طول کشده مسافران از مبدا به مقصد برسند، بر حسب ثانیه، در اختیار خریداران این داده ها قرار خواهد گرفت.

هدف اصلی از ارائه چنین اطلاعاتی برای بوستون، جلوگیری از تراکم بیش از حد جمعیت در نقاط مختلف این شهر، جلوگیری از ترافیک های طولانی و کمک به حمل و نقل عمومی بهتر در این است. Uber اخیرا با قوانین clampdowns در ایالات متحده آمریکا و خارج از آن به شدت مخالفت کرده و با ارائه اطلاعاتی که در این مطلب به آنها اشاره شد به برنامه ریزان شهری، قصد دارد تا قوانین یاد شده را به نفع کاربران تغییر دهد.

[منبع: Engadget]

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *