9 بازی برتر اندرویدی سال 2014

9 بازی برتر اندرویدی سال 2014
  • 1393/10/28
  • محمد رضایی یزدی
  • 1

بازی های اندرویدی این روزها همه جا هستند. در یک طرف قضیه بازی هایی با گیم پلی و گرافیک ساده را داریم و در طرف دیگر استودیوهای بازی سازی بزرگ که پا به این عرصه گذاشته اند و بازی هایی اندرویدی در حد و اندازه های کنسول های بازی عرضه کرده اند. شما اگر اهل بازی باشید بدون شک هر نوع بازی که بخواهید را میتوانید برای سیستم اندرویدی خود پیدا کنید. به هر حال توسعه دهندگان بازی ها در هر دو طرف قضیه همیشه سعی کرده اند با شکستن محدودیت ها و فراتر رفتن از استانداردهای معمول بازی را عرضه کنند که در نوع خود منحصر به فرد است.

 

Assassin’s Creed Pirates

Assassin’s Creed Pirates اواسط دسامبر 2013 عرضه شد، بنابراین میتوان آن را تقریبا جزء بازی های سال 2014 به حساب آورد. این بازی تجربه دریانوردی در اقیانوس های پهناور و مبارزه با دزدان دریایی را به بهترین شکل برای شما به ارمغان میاورد. هر چند بازی از لحاظ کنترلی بازی ساده ای است و بیشتر کارها با یک لمس ساده انگشت روی صفحه نمایشگر قابل انجام است ولی موتوری که برای جنگ های بازی مورد استفاده قرار گرفته بسیار پیشرفته بوده و با هنرمندی تمام طراحی شده است که در نوع خود قابل توجه است. Assassin’s Creed Pirates یکی از معدود بازی های موفقی است که متاثر از نسخه اصلی خود در رایانه های شخصی و کنسول های بازی هستند. چیزی که کاملا واضح است آن است که شرکت سازنده آن یعنی Ubisoft زحمت زیادی برای طراحی این بازی کشیده است.

 

1

 

Download az Iranapps

 

Duet

بازی که ثابت میکند بازی های بسیار ساده هم میتوانند جالب باشند. در این بازی شما باید دو توپ را حول یک محور بچرخانید و مواظب باشید به اشیائی که از بالا می افتند هم برخورد نکنید. هر چقدر بیشتر در بازی پیش بروید دور ماندن از این اشیاء هم سخت تر خواهد شد. افکت های جالبی همچون پخش شدن رنگ هنگام برخورد با اشیائی که از بالا می افتند و مراحلی که در آنها باید با تعداد خاصی حرکت مرحله را به پایان ببرید از نقاط عطف بازی هستند. موسیقی متن بازی نیز از حد انتظار برای بازی هایی در این سبک فراتر است. به هر حال اگر به دنبال وقت گذرانی هستید این بازی میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

 

2

 

Download az Iranapps

 

Five Nights at Freddy

یک بازی ترسناک که میتواند رویکرد تازه ای در ژانر خود محسوب شود. جریان بازی از این قرار است که شما نگهبان یک پیتزا فروشی هستید ولی مقاصد شیطانی دارید. یادتان باشد اگر شما را با آن ماسک خرس فردی بگیرند کارتان تمام است. گرافیک بازی از حد متوسط بالاتر است و گیم پلی ساده ای دارد اما نکته قابل توجه در مورد آن نورپردازی عالی آن است که در آن بعضی جاها کاملا روشن و بعضی جاها به قدری تاریک است که میتواند محلی برای اختفای کاراکترهای شرور بازی باشد.

 

3

 

Download az Iranapps

 

Godus

بازی که در آن شما نقش خدایان را بازی میکنید و باید بر مردمان خود حکومت کنید. بازی از گرافیک کارتونی برخوردار است و دنیایی که باید بر آن خدایی کنید از هر لحاظ قابل دستکاری و تغییر است. مثلا شما میتوانید به انتخاب خود دریاچه و کوهستان بوجود بیاورید یا آنها را از بین ببرید. نهایت اینکه باید به امور مردمان خود رسیدگی کنید و آنها را تحت کنترل خود داشته باشید. نقطه عطف بازی همان کنترل کامل شما بر طبیعتی است که به آن حکومت میکنید.

 

4

 

Download az Iranapps

 

Play to Cure: Genes in Space

Play to Cure: Genes in Space در نگاه اول بازی متفاوتی به نظر نمی آید مگر اینکه به جزئیات آن توجه کنید. این بازی ساخت مرکز تحقیقات سرطان در انگلستان است. کاری که این بازی انجام میدهد استفاده موقتی از قدرت پردازشگر گوشی یا تبلت شما برای انجام محاسبات پیچیده و بزرگی است که به کار تحقیقات سرطان می آیند. در این بازی شما عنصری به نام عنصر آلفا را باید جمع کنید و از آن برای خرید وسایل ارتقایی استفاده کنید. روشی که این بازی رایگان برای کمک به تحقیقات سرطان در پیش گرفته روشی هوشمندانه است که هیچ هزینه ای هم برای کاربرانش ندارد. این بازی از آن بازی هایی است که همه باید آن را داشته باشند.

 

5

 

Download az Iranapps

 

Shadow Fight 2

بازی که سابقا در فیس بوک بسیار معروف بود و بعدا برای سیستم های اندرویدی عرضه شد. بازی دارای گرافیک دو بعدی است و هرچند پشت زمینه و محیط آن کاملا رنگی و هنرمندانه طراحی شده اند ولی کاراکترهای آن حالت سایه وار دارند. این رویکرد میتواند تا حدودی از درگیر شدن بیش از حد ذهن بازیکن هنگام مبارزات تن به تن جلوگیری کند به طوری که او تا حدودی بتواند آرامش خود را در مبارزات سخت هم حفظ کند. ضربات و حرکات جالب شخصیت های بازی، انیمیشن های روان و دکمه های لمسی برای کنترل شخصیت ها از دیگر خصوصیات بازی هستند که آن را تبدیل به بازی کرده اند که ارزش بازی کردن را دارد.

 

6

 

Download az Iranapps

 

Smash Hit

یک بازی دویدنی جالب که در اوایل سال 2014 عرضه شد. رویکرد این بازی به ژانر دویدنی را در نوع خود میتوان فوق العاده دانست چون در این بازی شما به جای دور ماندن از موانعی که سر راهتان ظاهر میشوند باید توپ های فلزی به سمت شیشه هایی که سر راهتان ظاهر میشوند بیاندازید و آنها را قبل از اینکه بهشان برخورد کنید بشکنید. اگر برخوردهای شما زیاد باشد بازی را خواهید باخت. این بازی از لحاظ گیم پلی بسیار ساده است و مراحلی دارد که در آنها باید با محیط های تاریک، دودآلود یا رنگارنگ مواجه شوید. این بازی دویدنی را میتوان جزء یکی از پیشرفته ترین بازی های ژانر دویدنی دانست.

 

7

 

Download az Iranapps

 

The Walking Dead and Game of Thrones

شرکت Telltale Games با عرضه دو بازی فوق جزء یکی از فعال ترین شرکت های بازی سازی در سال جاری بود. هر دوی این بازی ها از گرافیک بالایی برخوردار هستند و از روی یک سریال تلویزیونی ساخته شده اند. در واقع شما میتوانید ایفای نقش به عنوان شخصیت های سریال های تلویزیونی که این دو بازی از روی آنها ساخته شده اند را تجربه کنید. نکته قابل توجه در مورد این دو بازی آن است که شرکت سازنده آنها توانسته است به خوبی حس و حال سریال های تلویزیونی The Walking Dead و Game of Thrones را به قالب بازی آنها انتقال دهد.

 

8     9

 

Download az Iranapps                                                                 Download az Iranapps

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *