۴ موردی که استیو جابز اعتقادی به انجام آن توسط اپل نداشت

۴ موردی که استیو جابز اعتقادی به انجام آن توسط اپل نداشت
  • 1393/11/8
  • مهدي ده نبي
  • 0

معرفی اولین آیفون در سال 2007، بدون شک دنیا و روند تولید تلفن های همراه را دگرگون کرد. این محصول، دقیقا همان چیزی بود که مردم نیاز داشتند. توانایی دسترسی به کل دنیا در یک دستگاه با صفحه نمایش بزرگ، اداره کردن تمام فعالیت های دستگاه توسط انگشتان دست و قابلیت های بسیار دیگر، از جمله امکانات اولین آیفون بود. استیو جابز در ذهن خود، افکاری می پروراند که در مورد آنها به باور رسیده بود.

اما اپل از زمان مدیریت تیم کوک، تغییرات بسیار زیادی کرده است. بسیاری از چیزها که استیو حابز اعتقادی به آنها نداشت و انجام آنها را توهین به شرکت اپل می دانست، در دنیای امروزی در حال انجام است یا انجام شده است. با گویا آی تی همراه باشید تا به برخی از مواردی که استیو جابز اعتقادی به انجام آنها توسط اپل نداشت و انجام شده یا در حال انجام است بپردازیم.

1

1 – آیفون با صفحه نمایش بزرگتر

استیو جابز اعتقاد داشت مردم دوست دارند با یک دست با تلفن همراه خود ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل، هیچ گاه حاضر نمی شد تا سایز صفحه نمایش آیفون را بزرگتر از 3.5 اینچ کند. همچنین کارهای گرافیکی بسیاری دز آن زمان نیز منتشر شد که نشان می داد مردم قادر هستند با انگشت شصت یک دست خود، هر کاری را با صفحه نمایش آیفون به راحتی انجام دهند.

رفته رفته با استفاده بیشتر مردم از تلفن های همراه به عنوان وسیله تفریحی و وبگردی، نیاز آنها به صفحه نمایش بزرگتر بیشتر از قبل حس می شد. پس به این ترتیب تولید آیفون 6 و 6 پلاس، حرکتی بنیانی برای اپل به حساب می آید که باعث خوشحالی طرفداران و استقبال غیر منتظره آنها از این محصول و همچنین سود زیاد برای شرکت شده است.

2

2 – تبلت های کوچکتر

استیو جابز اعتقاد داشت شخصی که تبلت را انتخاب می کند، نیاز به صفحه بزرگ دارد و برای ادیت عکس، مشاهده فیلم، وبگردی و سایر وظایف، صفحه نمایش بزرگتر برای کاربر بهتر است. به همین دلیل، همواره مخالف کوچک کردن صفحه نمایش آیپد بود. اما با توجه به توزیع تبلت های اندرویدی یا ویندوزی با صفحه نمایش کوچکتر، اپل نیز مجبور شد آیپد مینی 1، 2 و 3 را با صفحه نمایش 7.9 اینچی در جواب آنها تولید نماید.

3

3 – رابط کاربری مغایر با اسکیومورفیسم

طبقات چوبی در نرم افزار Bookstore ، نوار کاست داخل ضبط کننده صدا، حالت دفترچه مانند نرم افزار Notes ، ظاهر چرمی نرم افزار تقویم و بسیاری ظاهر گرافیکی دیگر به این شکل، نشان از علاقه شدید استیو جابز به سبک اسکیومورفیسم داشت. اما اپل با مدیریت تیم کوک، خود را از این قضیه خلاص کرد و طراحی سیستم عامل iOS را به صورت کامل تغییر داد و به طراحی فلت و رنگارنگ روی آورد.

5

4 – قلم استایلوس

این محصول هنوز تولید نشده است. اما طبق گزارشات و شایعات، این محصول به احتمال زیاد همراه آیپد 12 اینچی معرفی خواهد شد. این جملات از استیو جابز را نباید فراموش کنیم :

” چه کسی به قلم نیاز دارد؟ شما باید آنها را برداشته و دور بیاندازید! کسی به قلم نیاز ندارد. پس از آنها استفاده نکنیم. “

البته استیو جابز این جملات را در مورد تلفن های همراه بر زبان آورد. همچنین استیو جابز در واکنش به استفاده از قلم، این جمله را بر زبان آورد :

” خدا به ما 10 قلم هدیه داده است. بیایید قلم جدیدی را تولید نکنیم. “

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *