نقد و بررسی آنتی ویروس نورتون برای سیستم های اندرویدی

نقد و بررسی آنتی ویروس نورتون برای سیستم های اندرویدی
  • 1393/11/15
  • محمد رضایی یزدی
  • 1

این روزها در کنار عرضه آنتی ویروس های پولی نسخه رایگانی از آنها نیز با امکانات کمتر روانه بازار میشود که تا حدودی نیازهای بسیاری از کاربران را پاسخ میدهد. آنتی ویروس نورتون که یکی از شناخته شده ترین نام ها در حوزه تامین امنیت دیجیتال است نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

البته اینکه چه امکاناتی باید در نسخه رایگان آنتی ویروس لحاظ شود و چه امکاناتی حذف شود از این آنتی ویروسی به آنتی ویروس دیگر متفاوت است. خبر خوب در مورد نسخه رایگان آنتی ویروس نورتون آن است که این نسخه همانند نسخه پولی آن به طور کامل شما را در برابر بدافزارها مصون میکند، اما خبر ناراحت کننده آن است که بسیاری از قابلیت های ضدسرقت که در نسخه پولی آنتی ویروس لحاظ شده در نسخه رایگان آن در نظر گرفته نشده است.

در ادامه مطلب همراه با گویا آی تی باشید.

screenshot_8_q90

بر اساس تست هایی که توسط AV-Test روی نسخه رایگان آنتی ویروس نورتون برای سیستم های اندرویدی انجام گرفت این آنتی ویروس توانست 99.8 درصد از 1972 بدافزاری که در معرض آن قرار گرفت را تشخیص دهد. این در حالی است که متوسط تشخیص در میان آنتی ویروس های اندرویدی رقمی معادل 95.2 درصد است. زمان اسکن کامل سیستم با آنتی ویروس نورتون به نسبت دیگر آنتی ویروس ها نسبتا پایین است. طی تستی که با این آنتی ویروس انجام شد معلوم شد اسکن کامل سیستم با این آنتی ویروس چیزی در حدود 23 ثانیه طول میکشد که در مقایسه با زمان 7 ثانیه ای آنتی ویروس بیت دیفندر سه برابر بیشتر و در برابر زمان 40 ثانیه ای آنتی ویروس آواست دو برابر کمتر است. ضمنا هنگام اسکن کامل سیستم، میزان مشغولیت پردازشگر به 94 درصد رسید. آنتی ویروس نورتون چه در نسخه پولی و چه در نسخه کم حجم خود کلیه فایل ها را به محض دسترسی به آنها کنترل میکند. علاوه بر این فایل نصب تمام برنامه ها نیز به محض دریافت کنترل میشوند فرقی نمیکند که این برنامه ها از طریق اپ استورها دریافت شوند یا از هر طریق دیگری.

336613-main-page

هرچند با همه گیر شدن استفاده از تبلت ها و تلفن های هوشمند ساخت بدافزار نیز برای سیستم های موبایلی روند رو به رشدی داشته است، اما بر خلاف رایانه ها در حوزه امنیت این سیستم ها ابزارهای ضد سرقت حرف اول را میزنند. دلیل آن هم کاملا مشخص است: احتمال سرقت تبلت و گوشی در مقایسه با رایانه ها مخصوصا رایانه های رومیزی بسیار بیشتر است. نسخه پولی آنتی ویروس نورتون از امکانات خوبی در این زمینه برخوردار است. در واقع شما با خرید یک حساب ممتاز در برنامه به قیمت 29.99 دلار میتوانید از امکانات ضدسرقت برنامه نیز بهره مند شوید، امکاناتی همچون قفل کردن گوشی، یافتن موقعیت مکانی آن، پاک کردن کلیه اطلاعات آن، تهیه نسخه پشتیبان از دفترچه تلفن گوشی و حتی آژیر کشیدن گوشی که همه از راه دور و از طریق پورتالی در وب با نام Sneak Peek انجام میشوند.

336611-anti-theft

از میان تمام امکانات ضدسرقت که در فوق از آنها یاد شد تنها امکانی که در نسخه رایگان برنامه در نظر گرفته شده امکان قفل کردن گوشی از راه دور است که با ارسال پیامکی از پورتال وب صورت میگیرد. برای قفل کردن گوشی تان از راه دور کافی است پیامکی را به گوشی خود بفرستید که حاوی کلمه Lock و سپس پین کدی است که نورتون به گوشی شما اختصاص داده است. البته امکان قفل کردن گوشی به صورت معمولی یعنی وقتی گوشی در اختیارتان است نیز وجود دارد که نمیتوان آن را کاملا یک قابلیت ضد سرقت دانست هر چند این قابلیت در محدود کردن دسترسی غیرمجاز به محتویات گوشی کمک زیادی به شما میکند.

336612-malware-protection

اگر نسخه کم حجم آنتی ویروس نورتون را برای مصون ماندن از بدافزارها انتخاب کرده اید باید بگوییم انتخاب خوبی کرده اید، اما اگر امکانات ضد سرقت نیز برای شما اهمیت دارد توصیه میکنیم برنامه ضد سرقت جداگانه ای را در گوشی یا تبلت خود نصب کنید.

Download-az-Iranapps

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. لینک خود تصویر هدایت کننده به ایران اپز، جایگزین لینک دانلود ازون سایت شده!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *