توافق گوگل با توییتر برای شروع نمایش توییت ها در نتایج جستجوی گوگل

توافق گوگل با توییتر برای شروع نمایش توییت ها در نتایج جستجوی گوگل
  • 1393/11/16
  • مهرداد فراهانی
  • 1

نشریه بلومبرگ گزارش کرده که توییتر و گوگل توافق کرده اند از این پس توییت ها در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شوند. پیش از این توافق، گوگل به منظور دسترسی به محتوای توییتر مجبور بود تمام محتوای توییتر را کاوش کند، اما از این پس به طور مستقیم در توییت ها جست و جو میکند.

توییتر و گوگل هر دو در حال کار بر روی این ویژگی هستند تا در نیمه اول امسال آن را اجرا کنند و از آن پس می توان توییت ها را در گوگل جست و جو کرد.

در این توافقنامه هیچ درآمدی از تبلیغات بین دو طرف مبادله نمی شود که نشان می دهد توییتر به جای یک موافقت نامه در واقع مجوز دسترسی به محتوایش را در اختیار گوگل قرار داده است. این پیشنهادی سودمندی برای توییتر می باشد زیرا باعث میشود تبلیغات توییتر در جستجو های گوگل به نمایش درآید و در نتیجه درآمد حاصل از تبلیغات توییتر افزایش میابد. اثر دیگر آن هم افزایش کاربران فعال توییتر خواهد بود.

درحال حاضر جستجوگر بینگ مایکروسافت توافق مشابهی با توییتر دارد که به بینگ اجازه می دهد این موتور جست و جو برای جستجوی نتیجه بهتر از محتوای توییت ها استفاده کند. این اولین بار نیست که توییتر و گوگل باهم توافقنامه امضا می کنند آن ها یک توافق مشابه هم بین سال های 2009 و 2011 داشته اند.

شاید بگویید که جستجو بین توییت های توییتر برای گوگل چه مزیتی دارد؟ درجواب باید گفت بسیاری از سایت های خبری اخبار کوتاه خود را در صفحه توییتر خود منتشر می کنند و توییتر با داشتن بیش از ۲۸۰ میلیون کاربر میتواند نتایج مفیدی در توییت های خود برای عبارت جستجو شده خواهد داشت.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سال ۲۰۱۱ سالی بود که گوگل، گوگل پلاس را رو به پیش برد و می خواست توییتر و فیسبوک را به زمین بزند و برای همین قراردادی در بین این دو شرکت عقد نشد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *