متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

دستگاه آنالیزر کلر آب به صورت آنلاین

12345 (بدون نظر)
Loading...
138

محققان ایرانی توانستند دستگاهی بسازند که میزان کلر آب را به صورت آنلاین اندازه می گیرد.

به گزارش گویا آی تی،《دستگاه آنالیزر کلر باقیمانده آب 》توسط وحید حیدری در پارک علم و فناوری گیلان ساخته شده است، وی گفت: این دستگاه می تواند میزان کلر تزریق شده به آب شهری را اندازه بگیرد تا میزان کلر آب از حد طبیعی خود نگذرد.

حیدری با توجه به دانش فنی ساخت آنالیزر اظهار کرد: این دستگاه می تواند به صورت الکترونیکی و آنلاین واتوماتیک میزان کلر آب راتشخیص دهد. همچنین روش های متعدد شیمیایی هستند که می توانند با معرف های رنگی، میزان کلر آب را مشخص کنند ولی برای اینکه میزان واقعی کلر مشخص گردد باید به صورت دستی اندازه گیری شود.

وی افزود: نمونه ی خارجی این دستگاه موجود است ولی یک پنجم آنالیزر ایرانی عمر دارد و قیمتش پنج برابر گران تر از نمونه ی ایرانی است.

حیدری با توجه به عمر کوتاه نمونه ی خارجی آنالیزر گفت: این دستگاه خارجی سه ماه بیشتر عمر نمی کند و در صورت خراب شدن قطعات یدکی آن در ایران نیست، پس نمونه ی ایرانی آن مقرون به صرفه می باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. حسن می‌گوید

    والا یه آنالایزر کلر تو محل کار ما هست حدود ۷ سال که مثل ساعت داره کار میکنه! فقط هر از گاهی نیاز به کالیبره شدن داره! من نمیدونم این محقق چی ساخته؟! ولی خوب گویا قراره ما ایرانی ها چرخ رو هم دوباره اختراع کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محققان ایرانی توانستند دستگاهی بسازند که میزان کلر آب را به صورت آنلاین اندازه می گیرد. به گزارش گویا آی تی،《دستگاه آنالیزر کلر باقیمانده آب […]