اپل در حال آموزشِ فروشندگانِ خود جهت ارائه مشاوره مد به مشتریان

اپل در حال آموزشِ فروشندگانِ خود جهت ارائه مشاوره مد به مشتریان
  • 1394/1/5
  • علیرضا اصغری
  • 1

حالا که هر روز به موعد مقرر جهت عرضه ساعت اپل نزدیک می شویم،‌ این شرکت نیز در حال آماده سازی فروشگاه های خود جهت فروش این محصول پوشیدنی است و ظاهرا این مساله شامل فروشندگان تی شرت پوش اپل هم می شود که قرار است درگیرِ موضوعات مرتبط با مد گردند.

بر اساس خبر درز شده توسط وب سایت ۹to5Mac، اپل از فروشندگان خود می خواهد که بر اساس نوع پوشش و سبک زندگی مشتریان،‌ به آنها پیشنهاد متفاوتی برای خرید ساعت اپل بدهند،‌ کاری که شاید شما بیشتر هنگام خرید یک جفت عینک انتظارش را داشته باشید.

بله،‌ یعنی مثلا ممکن است این فروشندگان ماهر و متخصص، پیشنهاد یک ساعت رنگی را به شما بدهند، چون که سبک زندگی شما، یک زندگی شاد و پر تحرک است و نه فقط به علت این که آن مدل خاص، متناسب با بودجه و پول شما می باشد. بر اساس گزارش ها،‌ اپل از این مساله آگاه است که شما از گزافه گویی و سخنرانی های طولانی فراری هستید و در عوض به دنبال جایی که هستید که در آن مردم می دانند که چه می خواهند و به دنبال چه هستند و ولی با این حال چنانچه شما نیز در تصمیم خود برای انتخاب و خرید مردد هستید، پس باید منتظر یک گپ و گفت اقتصادی جذاب باشید.

البته تصور اینکه اینکه یک فروشنده ساده پوش که حقوق متوسطی نیز می گیرد، ‌بتواند یک کارشناس امور مد و فشن شود،‌ کمی ساده لوحانه به نظر می رسد و مشتریانِ نوعی اپل نیز نسبت به آنها بی تفاوت خواهند بود.

کدام فروشنده ساده، آنقدر پول در میاورد که پس از اینکه یک ساعت هوشمند فلزی هزار دلاری از دستش افتاد، از زیر بار مسئولیت آن شانه خالی نکند! و با همه این تفاسیر، معلوم می شود که هنوز اپل چقدر از هدف خود که بستنِ ساعت مجی اش بر دستان شماست، ‌ فاصله دارد! اپل همچنین می خواهد کارشناسان فروشی استخدام کند که در حوزه فناوری هیچ گونه دانشی ندارند و آنها را جایگزین فروشندگان متخصص در حوزه الکترونیک نماید و نهایتا شما با فروشندگانی مواجه شوید که انتظار دیدنشان را در یک بوتیک شیک دارید. ولی آیا این استراتژی جواب خواهد داد؟ (زیرا این گجت همچنان یک قطعه سیلیکونی گران قیمت و نه چندان ضروری است) ولی در هر حال انتظار دیدن نتیجه این تجربه، حتما جالب خواهد بود.

Apple Store Sales 2

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. بازتاب: اپل در حال آموزشِ فروشندگانِ خود جهت ارائه مشاوره مد به مشتریان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *