چگونه خرید اینترنتی خود را با امنیت انجام دهیم؟

چگونه خرید اینترنتی خود را با امنیت انجام دهیم؟
 • 1394/1/14
 • فرشته سعیدی
 • 3

به گزارش گویا آی تی، پلیس فتا در مورد خرید اینترنتی راهکار های امنیتی و توصیه های راهبردی برای افزایش آگاهی کاربران ارائه نمود و در مورد نوع معامله و جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی هشدار داد و گفت: اگر می خواهید از صحت نماد اعتماد الکترونیک مطمئن شوید باید بدانید که خرید از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک مهمترین اصل در خریدهای اینترنتی است و افراد جهت اطمینان از صحت آن باید بر روی نماد اعتماد الکترونیک کلیک کنند تا صفحه ای باز شود که مشخصات فروشگاه اینترنتی و تاریخ اعتبار آن درج گردیده است.

علاوه بر آن، برای اینکه از عکس نبودن اطلاعات نمایش داده شده فروشگاه اینترنتی دارای مجوز مطمئن شوید باید بر روی نشان نماد اعتماد الکترونیک کلیک کنید تا به سایتی با آدرس http://www.enamad.ir وارد شوید و باید ببینید که آدرس سایت نمایش داده شده در پروفایل نماد با آدرس فروشگاه اینترنتی هیچ تفاوتی نداشته باشد. هم چنین کاربران زمانی که عملیات بانکی انجام می دهند می توانند در این درگاه ها مطمئن شوند که در درگاه بانکی صفحه جعلی نیست و واقعی است و برای مطمئن شدن از این موضوع باید ببینند که درگاه بانکی با HTTPS شروع شده باشد.

ba1b7eb9b8ad142948e3b9dce300b4c6_XL

طبق گفته ی پلیس فتا; بعضی از سودجویان سایبری نماد اعتماد الکترونیک (enamad) را جعل می کنند و به سرقت اطلاعات بانکی قربانیان می پردازند اما مهمترین نکته ای که باید کاربران بدانند این است که آنها در جهت ناموفق گذاشتن طراحان صفحات فیشینگ باید نکات ساده ایمنی مانند تایپ کردن آدرس سایت و  داشتن نماد اعتماد الکترونیک را مورد توجه قرار دهند، سپس لینک را کپی نکنند و از لینک هایی که در سایت های مختلف ارائه شده است استفاده نکنند و همواره به یاد داشته باشند که در فرم های ورود اطلاعات تمامی سایت های مهم از پروتکل https استفاده می شود و از کاربران تقاضا می شود جهت دیدن هر گونه مورد مشکوکی به آدرس http://Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی مراجعه کنند و مورد مشکوک را گزارش دهند.

[منبع:Mehrnews]

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
 1. سلام
  آیا امکان دارد صفحه ای شبیه صفحه پرداخت بانک طراحی شود ولی از پروتکل https استفاده شده باشد؟

  1. سلام.اگه آدرس سایت نمایش داده شده در پروفایل نماد با آدرس فروشگاه اینترنتی هماهنگ باشه و اول ادرسش Https باشه صفحه جعلی نیست شما باید همه جوانبو در نظر بگیری تامطمئن بشی

  2. خیلی ممنون
   لطفا یه آموزش تصویری برای این مسئله بنویسید.
   به نظرم خیلی ها این دغدغه رو دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *