هکر های روسیه،به ایمیل های اوباما دسترسی پیدا کردند؛تقابل بین آمریکا و روسیه

هکر های روسیه،به ایمیل های اوباما دسترسی پیدا کردند؛تقابل بین آمریکا و روسیه
  • 1394/2/6
  • علی رضاپور
  • 0

شنبه ، ۵ اردیبهشت مصادف با ۲۵ آوریل ، خبرگزاری نیویورک تایمز (New York Times) خبری را منتشر کرد که حاکی از هک شدن حساب کاربری یاهو باراک اوباما ، رئیس جمهور ایالات متحده ی آمریکا ، بود. این حمله ی سایبری و مجازی توسط هکر های روسیه انجام گرفته است. در ادامه با گویا آی تی همراه شوبد.

در اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی مسئولان ایالات متحده ی آمریکا از یک جنگ سایبری هشدار می دادند. اگر چه افشای این حمله ی سایبری برای آمریکائی ها بسیار منزجر کننده و آزار دهنده است اما طبق خبرگزاری New York Times ، این خرابکاری از یک گروه هکر کوچک و خود گردان سرچشمه نمی گیرد و با استناد به گفته ی یکی از مسئولین ارشد بخش تحقیقات و اطلاعات ایالات متحده ی آمریکا ، مسئول این حمله مسکو (پایتخت روسیه) است.

هکر ها به بخش اَسناد طبقه بندی نشده ی وزارت خانه های مرتبط با کاخ سفید دسترسی و آن ها را رصد کردند. همچنین لازم به ذکر است که بایگانی ایمیل های ارسال شده به کاخ سفید هم از این حمله جان سالم به در نبرده است. در این خبر نکته ی جالبی نهفته است. کارشناسان حوزه ی امنیت شبکه در این باره می گویند که با وجود سیستم امنیتی موجود در این سیستم، فقط کسانی می توانند اکانت باراک اوباما هک کنند که حداقل یک بار از او ایمیلی دریافت کرده باشند. پس نتیجه می گیریم که طبق معمول و مانند فیلم های کارآگاهی، متهم از آن چیزی که فکرش را می کنیم نزدیک تر است.

obama-laptop-computer-AP-640x480-11-460x230

نکته ی جالب دیگری که حائز اهمیت می باشد این است که هکر ها پس از نفوذ به سیستم هیچ نشانه ای برای صاحب اکانت باقی نگذاشته اند. آن ها پس از کنترل سرور توسط خود، به هیچ وجه نخواستند که جلب توجه کنند و اثری از گروه خود باقی بگذارند. به همین خاطر سیستم امنیتی هیچ اخطاری به وی نداد.

معمولاً گروه های هکر مستقل که به هیچ دولتی وابسته نیستند، سعی می کنند که اثری از خود باقی بگذارند تا بتوانند به وسیله ی آن به شهرت برسند اما هکر های مهاجم به اکانت ایمیل باراک حسین اوباما هیچ مدرکی از خود بر جای نگذاشته اند. این امر دلیلی است بر آن که مهاجمان واسته به دولت بودند. متاسفانه و یا خوشبختانه مشخص نیست که کدام یک از ایمیل های رئیس جمهور فعلی آمریکا خوانده شده اند.

[منبع: Phys]

russiatour.ir

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *