متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چاپگری که غذایتان را به راحتی چاپ می کند

12345 (بدون نظر)
Loading...
46

به گزارش گویا آی تی; به تازگی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی شکلاتهایی به شکل کره زمین تهیه شده که ظرافت و کیفیت آن به گونه ای است که حتی با روش سنتی هم نمی توان به این شکل تولید کرد و مردم می توانند با خرید یکی از چاپگر های سه بعدی علاوه بر تولید اشیای مختلف و مورد نظرشان، در تازه ترین ابتکار عملی که در این عرصه صورت گرفته است با استفاده از فناوری به تولید غذاهای مختلفی بپردازند.

۱۶۷۱۹۲۰

این ابتکار عمل در هلند نیز صورت گرفته است و محققان هلندی تلاش می کنند نخستین محصولات غذایی را به روش چاپ سه بعدی تهیه کنند. علاوه بر آن محققان ابعاد مختلف این فرآیند را بررسی کرده اند و هاد لیپسون از محققان دانشگاه کورنل در نیویورک می گوید: درمورد توسعه ی فناوری چاپ سه بعدی در دنیا بحث زیادی شده است و این سوال که آیا روزی می رسد که هر فردی دستگاه چاپ سه بعدی مثل یک رایانه شخصی در خانه داشته باشد، یک پرسش اساسی است و در جواب آن باید گفت بله اما برای چاپ اشیای پلاستیکی نیست بلکه برای چاپ سه بعدی غذا است. محققان پیش بینی کرده اند که این فناوری بتواند وعده های غذایی با ترکیبات مشخص برای بیماران مبتلا به آسم و حساسیتهای غذایی آماده کند.

[منبع:Mehrnews]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی; به تازگی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی شکلاتهایی به شکل کره زمین تهیه شده که ظرافت و کیفیت آن به […]