عدم امنیت پسورد در کامپیوتر های عمومی

عدم امنیت پسورد در کامپیوتر های عمومی
  • 1394/2/29
  • فرشته سعیدی
  • 1

به گزارش گویا آی تی; طبق گفته ی پلیس فتا کسانی که رایانه ی شخصی ندارند و به صورت عمومی از کامپیوتر استفاده می کنند نباید رمز عبور را در سایت ذخیره کنند و باید پیش فرض گوگل که اجازه ی ذخیره ی رمز عبور را می گیرد رد کنند و به هیچ عنوان تایید نکنند.

بیشتر شبکه های اجتماعی، حساب های بانکی، انجمن ها و… نیاز به حساب کاربری و پسوورد دارد که هنگام وارد کردن در هر مرورگری که باشید آن مرورگر به صورت پیش فرض از شما اجازه ی ذخیره ی پسورد را میگیرد تا در دفعات بعدی نیازی به وارد کردن یوزر نیم و پسورد نداشته باشید که این تهدید جدی برای کاربران است.

۰۱۳۵۱۹۶۶۱۹۷_hacked_11870138472117821987

از قابلیت های منحصر به فرد Remember Passwords; جلوگیری از اتلاف وقت، عدم تکرار رمز که مانع از سرقت اطلاعات توسط کی لاگرها (key logger) می شود و افزایش سرعت کار است اما همین Remember Passwords در کامپیوتر های عمومی دردسر ساز است و امنیت گذر واژه را به خطر می اندازد. برای امنیت پسوردتان و اینکه آن را فراموش نکید بهتر است در یک پوشه ی مخفی یا زیپ شده یوزر نیم و پسورد خود را نگه داری کنید اما این نکته هم در نظر داشته باشید که بدافزار ها می توانند رمز عبور شما را لو دهند پس بهتر است یک آنتی ویروس فوق العاده قوی داشته باشید و آن را به روز رسانی کنید. کامپیوتر های عمومی که در کافی نت ها، کتابخوانه ها و… هستند را نباید در آنها پسورد خود را ذخیره کنید چون امکان هر گونه سرقتی وجود دارد و در صورت بروز هر مشکلی می توانید به سایت http://Cyberpolice.ir مراجعه کنید.

[منبع:Mehrnews]

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *