AVG می تواند اطلاعات سوابق مرورگر شما را به شرکت های شخص ثالث بفروشد

AVG می تواند اطلاعات سوابق مرورگر شما را به شرکت های شخص ثالث بفروشد
  • 1394/6/27
  • مجتبی
  • 0

به دلیل بروزرسانی اخیری که در سیاست های حریم شخصی شرکت امنیتی AVG صورت گرفته حالا سیل عظیمی از انتقادات روانه این شرکت گشته است. در قوانین جدید این شرکت اجازه داردتا سوابق مرورگر شما را مشاهده کرده و این اطلاعات را به شرکت های شخص ثالث بفروشد. درحالیکه این قانون جدید تا تاریخ ۱۵ اکتبر عملی نخواهد شد اما به اندازه ای مهم هست تا بسیاری را در این مورد مردد کند.

در زیر بخشی که در قوانین این شرکت نوشته شده ما چه اطلاعاتی را از شما جمع آوری می کنیم این متن آورده شده: «ما اطلاعات غری شخصی را برای ارائه پیشنهاد های رایگان جمع آوری می کنیم تا همیشه این آفرهای رایگان باقی بمانند. از اطلاعات شامل موارد زیر می شود:

  • آی دی تبلیغاتی ای که با دستگاه شما تنظیم شده باشد
  • تاریخچه و سوابق جستجو و مرورگری شما در وب که شامل فراداده ها می شود
  • نوع سرویس دهنده اینترنت شما یا شبکه موبایلی مورد استفاده‌تان
  • اطلاعاتی که از برخی دیگر از اپلیکیشن های شخص ثالث ممکن است مستقیما بر روی دستگاه شما تاثر داشته باشند

گاهی اوقات نیز سوابق مرور و جستجوی شما فقط شامل آنهایی می گردد که خودتان تعیین کرده باشید»

درحالیکه پیش از این دیده ایم که می توان از فراداده ها حتی اقدام به شناسایی کامل افراد نمود اما حالا AVG اعلام کرده که این اطلاعات را نیز جمع آوری کرده و آنها را به عنوان داده های غیر شخصی تلقی کرده است.

شما می توانید خودتان با مراجعه به این صفحه، قوانین حریم شخصی جدید AVG را مطالعه کنید. در گفتگویی که یکی از شبکه های انگلیسی زبان با AVG داشته نیز به این نکته اشاره شده و نیز اعلام شده پیش از این نیز این شرکت امنیتی اقدام به جمع آوری کلماتی می کرده که در جستجوهای روزانه افراد استفاده می گشته است اما تا به این لحظه هیچ گاه سخنی در مورد فروش این اطلاعت به شرکت های شخص ثالث به میان نیامده بود.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *