۶ قابلیت برتر فایرفاکس برای IOS

۶ قابلیت برتر فایرفاکس برای IOS
  • 1394/8/22
  • مجید جعفری
  • 0

firefox_iosبالاخره انتظار دیرینه کاربران IOS نیز به سر رسید و Firefox برای این سیستم عامل نیز منتشر شد. مدت هاست که فایرفاکس بر روی دستکتاپ استفاده می شود و حتی مدت زیادی نیز از عرضه آن برای اندروید نیز می گذرد و جای خالی آن بر روی IOS به شدت حس می شد. اگرچه نسخه اولیه این مرورگر هنوز به اندازه Chrome و Safari کامل نیست اما شکی نیست که در آینده بر قابلیت های آن افزوده خواهد شد. در این مقاله ۶ ویژگی برتر Firefox IOS را بررسی خواهیم کرد.

 

تم تیره

یکی از ویژگی ها مهم گرافیکی فایرفاکس، استفاده از تم تیره و مشکی رنگ به صورت پیش فرض است که در هنگام استفاده آسیب کمتری به چشمان کاربر می زند. این تم تاثیری بر روی مرورگری وب ندارد و صفحات به رنگ های پیش فرض خود نمایش داده می شوند.

آیتم های خوانده شده یا خوانده نشده

ff-ios-read-unread

اگر از مرورگر Safari استفاده کرده باشید حتما با قابلیت های ویرایش متن آن آشنایی دارید. این قابلیت امکان تغییر اندازه، فونت و دیگر ویژگی های متن صفحات وب را به شما می دهد و مطالعه این صفحات را برای شما لذت بخش تر می کند. اکنون فایرفاکس نیز مجهز به چنین قابلیت شده است. علاوه بر این فایرفاکس قابلیت دیگری از Safari را شبیه سازی کرده و آن مشخص کردن صفحاتی است که آن ها را به لیست خوانده نشده خود اضافه می کنید. بنابراین هر زمان که نیاز داشته باشید می توانید به مطالعه صفحاتی که وقت کافی برای اتمام آن ها نداشته اید بپردازید.

مدیریت روشنایی

ff-ios-reading-mode

اکنون قابلیت تغییر روشنایی صفحه در حالت مطالعه تغییر دهید. این تنظیمات که در Safari باکشیدن صفحه به سمت چپ یا راست قابل دسترس بود شاید مشکلی نداشته باشد اما اگر ناگهان به صفحه برخورد کنید که به شدت روشن یا به شدت تاریک باشد، تنظیم این روشنایی به این شیوه راحت تر است.

موتور جستجو

ff-ios-se

فایرفاکس به طور پیش فرض موتورهای جستجوی Amazon، Wikipedia و Twitter را ارائه میدهد که مجزا از موتورهای جستجوی گوگل، یاهو، Bing و DuckDuckGo هستند که کروم و Safari استفاده می کنند. البته می توانید پیشنهاد موتور جستجو را در قسمت تنظیمات غیرفعال کنید.

بستن تمام پنجره های Private Browsing در هنگام خروج

ff-ios-settings-private-tabs

اکثر مرورگرهای مطرح دنیا قابلیتی به نام Private Browsing دارند و فایرفاکس نیز از این قاعده مستثنا نیست. علاوه بر این فایرفاکس می تواند دستگاه های مختلف را به هم Sync کند و این بدان معناست که اگر تبی را در IOS خود باز کنید در کامپیوتر شما نیز نمایش داده می شود. در این نسخه از فایرفاکس میتوانید آن را به گونه ای تنظیم کنید تا در هنگام خروج تمام این پنجره ها بسته شوند.

نمایش بهتر پنجره ها برای تعویض

ff-ios-tab-view-12

فایرفاکس یکی از زیباترین و کاربردی ترین ویژگی های گرافیکی برای تعویض بین پنجره ها را دارد و می توان آن را در دو حالت مختلف قرار داد.

اگرچه این قابلیت ها، قابلیت های کلیدی ای هستند که هر مرورگر باید داشته باشد اما امیدواریم در آینده بر قابلیت های منحصر به فرد آن افزوده شود.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *