دیجی‌کالا برگزار می‌کند؛ بزرگترین مسابقه ربات‌های پرنده

دیجی‌کالا برگزار می‌کند؛ بزرگترین مسابقه ربات‌های پرنده
  • 1395/5/2
  • mahmoudzadeh
  • 1

 

 

«دیجی‌کالا» برگزار می‌کند؛ بزرگترین مسابقه ربات‌های پرنده

 

فروشگاه بزرگ «دیجی‌کالا»، پیشرو در فروش آنلاین کالا در نظر دارد با رویکردی جدید، خدمات‌دهی به کاربران خود را در آینده‌ای نه‌چندان دور دگرگون سازد. ازاین‌رو مسابقه «ربات‌های پرنده حمل کالا» در شهریور ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

ارائه سرویس برتر، کاهش حجم ترافیک شهری، دغدغه‌های زیست محیطی و دریافت کالاهای مورد نیاز فرد سفارش‌دهنده در بازه زمانی کوتاه با روشی مطمئن از مهمترین دلایل برگزاری این رویداد توسط «دیجی‌کالا» است.

این روش می‌تواند شروعی تازه باشد در به چالش کشیدن راه‌هایی که تا امروز وجود داشته و همواره هزینه‌های متعددی را برای شرکت‌‌ها دربردارد.

تا امروز تعداد زیادی از فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ دنیا، نمونه‌های متنوعی از ربات پرندۀ حمل کالای خود را آزمایش کرده‌اند. تدوین مقررات مربوط به ربات‌های پرنده هم در بعضی از کشورها با سرعت زیادی در حال انجام است. اما «دیجی‌کالا» تصمیم گرفته است به‌جای خرید یک ربات آماده یا حتی ساخت آن از طریق یک تولیدکنندۀ صنعتی، با اعتماد به توانمندی نخبگان رباتیک کشور، از همۀ ظرفیت‌های موجود استفاده کند. با همین رویکرد هم، در حال اجرای مسابقه‌ای برای ساخت «ربات پرندۀ حمل کالا» است.

برگزاری مسابقه «ربات‌های پرنده حمل کالا» بر پایۀ مدل نوآوری باز، تعریف و طراحی شده است. در این رویداد افراد می‌توانند با ایمان به توانایی خود برای رویارویی با چالشی بزرگ داوطلب شوند. همچنین، رویدادهایی ازاین‌دست، زمینه همکاری فعالان و کسب‌وکارهای حوزۀ رباتیک کشور را  برای روزهای آتی این جامعه و پیشرفت در این حوزه فراهم می‌کند.

مقدمات مسابقۀ «ربات‌های پرندۀ حمل کالا»، زمستان سال گذشته آغاز شد. پس از ثبت‌نام ۶۳ تیم از سراسر کشور، غربالگری این تیم‌ها توسط شورای مشورتی علمی و بر اساس اطلاعات فنیِ ارسال‌شده، انجام شد و ۱۶ تیم برای حضور در بخش نمایشگاهی و ۱۱ تیم برای شرکت در مسابقه انتخاب شدند.

جزئیات قوانین مسابقه در نشست‌های حضوری به گروه‌های منتخب ابلاغ شده است  و طی روزهای آتی اعضای شورای علمی از روند فعالیت تیم‌ها بازدید خواهند کرد. همچنین کارگاه‌هایی آموزشی برای توانمندسازی هرچه بیشتر گروه‌های منتخب برگزار خواهد شد، تا هر گروه پس از محک‌زدن آمادگی خود در پیش‌مسابقه، اواخر تابستان امسال برای قهرمانی در این مسابقه هیجان‌انگیز و تخصصی آماده شود.

دیجی‌کالا بر پایه تفکر و روش سازمانی خود «بررسی» «انتخاب» و «خرید آنلاین» را به کاربران پیشنهاد می‌کند و برگزاری مسابقه «ربات‌های پرنده حمل کالا» را قدمی بزرگ در اجرای این روش سازمانی می‌داند.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سلام
    این ها رو کجا پیدا کنم این پرنده ی کوچک ایا اینها قابل فروش هستند در خوزستان هستند یا نه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *