کمپانی سامسونگ سرعت پردازنده خود را تا ۳۰ درصد افزایش داد

کمپانی سامسونگ سرعت پردازنده خود را تا ۳۰ درصد افزایش داد
  • 1395/5/20
  • زهرا معبودی
  • 0

شرکت سامسونگ که به تازگی گوشی هوشمند گلکسی نوت ۷ خود را  با تراشه اگزینوس  و معماری ۱۴ نانومتری ۸۸۹۰رونمایی و عرضه نموده است اعلام کرد که در حال آزمایش نمودن نوع جدیدی از تراشه های اگزینوس بر روی گوشی های هوشمند خود می باشد. این تراشه ها به احتمال قوی از نوع  اگزینوس ۸۸۹۵ هستند.

شنیده ها حاکی از آن است که تراشه های در حال آزمایش پیشرفت قابل توجهی در سرعت پردازنده ایجاد خواهند نمود و این می تواند تغییری شگرف در گوشی های هوشمند این کمپانی ایجاد نماید.

Change-interesting-interface-user-device-by-Samsung

همانطور که می دانید در ساخت گوشی هوشمند نوت۵ از تراشه اگزینوس ۷۴۲۰ و در گوشی گلکسی نوت ۷ از تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ با معماری ۱۴ نانومتری استفاده شده بود.

به نظر می رسد تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ در حال تست دارای معماری ۱۰ نانومتری بوده و فرکانس آن هم بین ۴ تا ۲٫۷ گیگاهرتز است.

شرکت سامسونگ اعلام نموده که استفاده از این تراشه در گوشی های هوشمند سبب افزایش سرعت پردازنده به میزان ۳۰ درصد به نسبت سایر پردازنده ها و همچنین افزایش کارایی و کاهش شدید مصرف انرژی خواهد بود.

یکی از مسائلی که با قوی تر شدن پردازنده ممکن است نگران کننده به نظر برسد موضوع داغ شدن گوشی به سبب فعالیت بالای پردازنده خواهد بود.

به عنوان مثال شرکت کوالکام در زمان ساخت تراشه های گوشی هوشمند خود گاهی با این دست مشکلات مواجه می شود و هنوز قادر نیست  توازن مناسبی بین قدرت راندمان پردازنده و میزان حرارت گوشی بدست آورد.

با توجه به مسائل پیش رو باید دید کمپانی سامسونگ چه تدابیر امنیتی خاصی رابرای رفع این مشکل بکار خواهد بست.

اگر شما هم از علاقه مندان به کمپانی سامسونگ و گوشی های هوشمند پرچم دار این کمپانی هستید می توانید نظرات و دیدگاه های خود را درباره این تراشه و باید ها و نباید های طراحی آن با ما در میان بگذارید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *