چطور از آیفون خود قبل از نصب ios 10 نسخه پشتیبان بگیریم؟

چطور از آیفون خود قبل از نصب ios 10 نسخه پشتیبان بگیریم؟
  • 1395/6/22
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

با توجه به اینکه افراد هنوز به کار با سیستم عامل جدید اپل مسلط نشده اند و به کار با سیستم عامل ios 9 هنوز عادت دارند،بهتر است قبل از هر اقدامی که منجر به خرابی دستگاه شود از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه نمایند.

گویا آی تی – سیستم عامل جدید اپل به زودی از راه می رسد و با خودش مجموعه ای از بسته ها وبه روزرسانی های جدید خواهد آورد و به طور طبیعی به محض منتشرشدنش، کاربران زیادی در سراسر جهان دوست دارند آن را نصب کنند.
اما قبل از ارتقا به نسخه جدید، بهتر است که یک نسخه پشتیبان از ios فعلی تهیه کنید؛ چرا که ممکن است در مراحل نصب ios جدید دچار مشکل شوید و یا اشتباهی مرتکب شوید. البته این احتمال بسیار کم است، چرا که نسخه های آزمایشی این سیستم عامل که ماه ها قبل منتشر شده اند، توسط کاربران حرفه ای تست شده اند و جای نگرانی خاصی وجود ندارد، اما همیشه کار بهتر را برای جلوگیری از افسوس انجام دهید.

دو روش برای این کار وجود دارد: تهیه نسخه پشتیبان از آیفون با استفاده از کامپیوتر(از طریق itunes) یا تهیه نسخه پشتیبان از طریق icloud .(به نظر می رسد، بیشتر کاربران برای انجام این کار از روش دوم آماده تر باشند.) اما پیشنهاد ما این است که تهیه پشتیبان از طریق کامپیوتررا انجام دهید و این پیشنهاد به خاطر این است که این روش سریع تر و مطمئن تر است.

تهیه پشتیبان از طریق iTunes
گام اول: آیفون خود را از طریق کابل همگام سازی USB به کامپیوتر وصل کنید.
گام دوم: بسته به تنظیمات قبلی دستگاه آیفون، ممکن است iTunes اجرا شود و فرایند همگام سازی شروع شود که شامل پشتیبان گیری نیز میشود و اگر آیفون شما به طور اتوماتیک وارد مرحله پشتیبان گیری نشد، به مرحله ۳ بروید.
itunes-iphone-backup-settings
گام سوم: اگر پیغامی مبنی بر اینکه آیابه این کامپیوتر اعتماد کنم برا ادامه یا خیر مواجه شدید، دکمه موافقم را بزنید و ادامه دهید در iTunes، آیکون آیفون را در قسمت بالا سمت چپ بزنید تا صفحه خلاصه مراحل آیفون برایتان نمایش داده شود. سپس در بخش پشتیبان گیری، دکمه همین حالا پشتیبان گیری را شروع کن را بفشارید. بسته به اینکه آخرین پشتیبان گیری شما کی بوده است ممکن است این مرحله سی ثانیه یا بیشتر طول بکشد. و پس از اتمام این مرحله شما کارتانرا با موفقیت انجام داده اید.
iphone-backup-to-pc
ممکن است،بخواهیدبرای این نسخه رمز بگذارید که از گزینه Keychain خود سیستم عامل برای اینکار استفاده می شود.برای این کار تنها کافی است قبل از انجام گام سوم، باکس نزدیک به Encrypt iPhone backup را تیکش را بزنید. و سپس یک پسورد برای نسخه پشتیبان خود انتخاب کنید و کار را ادامه دهید.

پشتیبان گیری از طریق iClouD
گام۱: مطمئن شوید که آیفون شما به شبکه وای فای وصل است.
iphone-icloud-backup-in-settings
گام دو: آیکون تنظیمات و سپس iCloud را لمس کنید.

گام سه:ضربه ای به گزینه backup بزنید و حالت پشتیبان گیری icloud را به وضعیت روشن در بیاورید. در نهایت، بر روی Back up now ضربه ای بزنید و فرایند پشتیبان گیری شروع می شود و بسته به آخرین باری که پشتیبان گیری کرده اید فرایند شروع می شود و ممکن است یک ساعت هم به طول بیانجامد.

گام ۴: مطمئن شوید که پشتیبان گیری به درستی انجام شده است و برای اینکار به مسیر Settings > iCloud > Storage > Manage Storage بروید و در این قسمتباید جزئیات پشتیبان جدید و اندازه حجم آن را مشاهده نمایید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *