آموزش بلاک کردن Popup سایت ها با افزونه Popup Blocker

آموزش بلاک کردن Popup سایت ها با افزونه Popup Blocker
  • 1395/9/20
  • زهرا معبودی
  • 0

اگر روزانه به سایت های مختلف مخصوصا سایت های تفریحی زیاد سر می زنید، مطمئنا با آن صفحه که شما را برنده ساعت می کند بارها روبرو شده اید! این تبلیغات پاپ آپ و صفحات POP UP واقعا کاربران را ناراحت می کند. متاسفانه شمار سایت هایی که از این قابلیت استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است. جالب هم اینکه، برخی از این سایت ها به یک یا دو پاپ آپ قانع نمی شوند و لاجرم باید برای دقایقی شاهد باز شدن پاپ آپ های پی در پی در آن ها باشیم.

اما اگر شما کاربر فایرفاکس هستید، گویا آی تی یک راه حل خوب برای تان یافته تا بتوانید جلوی این صفحات پاپ آب را بگیرید و با آن ها مواجه نشوید.

راه حل شما نزد افزونه Popup Blocker  است.

برای اینکه این افزونه را روی مرورگر خود فعال کنید کافی است که روی لینک زیر کلیک کنید:

افزودن Popup Blocker روی مرورگر فایرفاکس

چگونه Popup Blocker  را نصب کنیم؟

روش اول: ابتدا این مطلب را روی مرورگر فایرفاکس باز کنید و بعد روی لینک بالا کلیک کنید. از طرف سرور فایرفاکس، شما به راحتی قادر خواهید بود طی چند مرحله ساده، این افزونه را روی مرورگر نصب کنید.

روش دوم: اگر هم اکنون این مطلب را در مرورگر دیگری غیر از فایرفاکس مطالعه می کنید، کافیست، روی لینک راست کلیک کرده و لینک را کپی کنید. بعد وارد مرورگر فایر فاکس بشوید و از آن جا، در آدرس بار، آدرس کپی شده را پیست کرده و اینتر را بزنید تا مراحل نصب انجام پذیرد.

بعد از نصب Popup Blocker  چکار کنیم؟

بعد از نصب اگر نیاز باشد، خود مرورگر از شما در خواست ریستارت می کند. در غیر اینصورت افزونه باید بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد.

این افزونه چگونه کار می کند؟ 

زمانی که شما وارد صفحه یک وب سایت شدید، اگر این افزونه فعال باشد، می توانید به راحتی جلوی باز شدن پاپ آپ ها را بگیرید. برای مثال ما وارد صفحه ای شدیم که ۲ پاپ آپ در خود جای داده بود.

بلا فاصله این افزونه، این دو پاپ آپ را شناسایی کرد و نوتیفی زیر را نمایش داد:

بلاک کردن پاپ آپ

در این نوتیفی اعلام شده که صفحه ۲ پاپ آپ دارد. آیا می خواهید آن ها را بلاک کنید یا آن ها را نمایش دهید. اگر روی DENY کلیک کنید، پاپ آپ باز نخواهد شد اما اگر روی allow کلیک کنید، پاپ آپ باز خواهد شد.

به طور کلی این افزونه انتخاب را بر عهده خودتان می گذارد که پاپ آپ ها را باز کنید یا نکنید. در صورتی که بخواهید به هر دلیلی این افزونه را غیر فعال کنید می توانید به بخش تنظیمات مرورگر فایرفاکس خود رفته و در بخش افزونه ها، این برنامه را یافته، آن را غیر فعال یا حذف کنید. توجه کنید که هرگز در نصب افزونه ها، افراط نکنید چرا که سرعت مرورگر تان را کاهش می دهند و عملکرد خوب و سریع آن را محدود می کنند.

مرورگر فایرفاکس، به خودی خود، دارای امکانی است که می تواند روی عملکرد پاپ آپ ها اثر بگذارد اما این افزونه کار خود را کامل تر از فایرفاکس انجام می دهد. بنابراین توصیه گویا آی تی به شما این است که این افزونه را هم اکنون روی مرورگر خود بیفزایید و از شر پاپ آپ ها راحت شوید.

نظر شما در مورد این قابلیت چیست؟ برای مقابله با پاپ آپ ها در مرورگر خود، چه تدابیری می اندیشید؟ تجربیات خود را با گویا آی تی در میان بگذارید و این مطلب را برای استفاده عموم کاربران روی شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *