راهنمای ساخت Screensaver به صورت اسلاید در ویندوز ۱۰

راهنمای ساخت Screensaver به صورت اسلاید در ویندوز ۱۰
  • 1395/10/19
  • زهرا معبودی
  • 0

از زمانی که به خاطر داریم ویندوز با محافظ صفحه نمایشش همراه بوده است. هرچند در گذشته محافظ صفحه نمایش تنها به یک صفحه سیاه رنگ با متنی سفید و متحرک ختم می شد. اما به مرور زمان و با افزایش جلوه های بصری در سیستم عامل ویندوز، محافظ صفحه نمایش هم با تغییراتی مواجه شد و هر روز جلوه های زیبا تر و جذاب تری را از این بخش مشاهده نمودیم. هرچند محافظ صفحه نمایش دیگر فقط جنبه زیبایی دارد. (در مانیتور های CRT از محافظ صفحه نمایش به منظور جلوگیری از سوختگی پیکسل های صفحه نمایش استفاده می شد.) و دیگر کاربرد خاصی را از آن انتظار نداریم.

کاربران می توانند علاوه بر استفاده از Screensaver های اصلی موجود بر روی سیستم عامل ویندوز با کمی خلاقیت اقدام به استفاده از انواع دیگری نیز باشند. به عنوان مثال نرم افزار Endless Slideshow Screensaver ابزاری رایگان برای پلتفرم ویندوز به شمار می رود که دارای گزینه های قدرتمند و مفیدی است.

متاسفانه پس از ویندوز ۷ دیگر تغییرات چندانی را در بخش تنظیمات پیش فرض سیستم عامل ۱۰ شاهد نبودیم. بنابراین احتمالا استفاده از ابزار ESS می تواند یک ابزار کاربردی و جایگزینی مناسب برای این قابلیت باشد.

ESS دارای دو نسخه ی رایگان و پرو است. گزینه ی رایگان به حد کافی تنظیمات متنوعی دارد. با این حال با پرداخت ۱۹٫۹۵ دلار و ارتقاء به نسخه ی پرو قادر هستید به بیش از ۲۴۰ افکت و تصویر زمینه ی نامحدود دسترسی داشته باشید.

-slideshow-screensaver

در صورتی که از چند مانیتور برای انجام کارهایتان استفاده می نمایید، می توانید در زمان های بیکاری و با استفاده از این ابزار جذاب تعدای تصاویر زیبا را در مانیتور های بی کار و غیر فعال نمایش دهید. نرم افزار ESS قادر است با توجه به پیکربندی مانیتورتان و با استفاده از تصاویر قرار گرفته در یک پوشه محلی اسلاید هایی زیبا از تصاویر ار به نمایش بگذارید. یکی از اصلی ترین ویژگی های ESSامکان نمایش تصاویر با دسته بندی دلخواه است. به عنوان مثال نمایش تصاویر بر حسب ماشین، هنری، حیوانات، مناظر، گل و… در این نرم افزار قابل انجام می باشد.

-slideshow-screensaver

نرم افزار ESS  قادر است انواع فرمت های مختلف از جمله فرمت های Raw را پشتیبانی نماید. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید با بهره گیری از اطلاعات Exif به صورت خودکار تصاویر را بچرخاند. همچنین با کوچک کردن و کشیدن تصاویر به موقعیت های مکانی مختلف آن ها را در صفحه نمایش تنظیم نماید.

ابزار ESS  به صورت یک بسته کامل و با قابلیت های تنظیم شده عرضه شده است. این ابزار در حالت رایگان تنها قادر است از بخشی از قابلیت های خود چون انیمیشن های تعویض تصویر، فریم ، رن پس زمینه و شرح تصاویر را تغییر دهد. اما برخی قابلیت های گسترده دیگر این ابزار به صورت قفل شده عرضه شده اند.

این ابزار با استفاده از داده های Exif به شما امکان می دهد تا با خلاقیت خود و با استفاده از عکس های دلخواهتان، محافظ صفحه نمایشی زیبا و جذاب ایجاد نمایید.

نظرات و دیدگاه های خود را درباره این مطلب با ما و دیگر کاربران گویا آی تی در میان بگذارید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *