مینگ‌چی کو: تبلت آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی اپل در اواخر خرداد عرضه خواهد شد!

مینگ‌چی کو: تبلت آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی اپل در اواخر خرداد عرضه خواهد شد!
  • 1396/2/25
  • مقدم
  • 0

مدت‌هاست که شایعاتی مبنی بر عرضه تبلت آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی به عنوان نسخه جایگزین آیپد پرو ۹٫۷ اینچی وجود دارد و با اینکه پیش‌تر انتظار می‌رفت این تبلت در فروردین ماه معرفی شود، شرکت اپل رونمایی آن را به همراه نسخه جدید تبلت آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی به تعویق انداخت. با این‌حال، مینگ‌چی کو به زمان جدیدی برای رونمایی از تبلت رده‌بالای جدید آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی اشاره کرده است و اگر پیش‌بینی منتشر شده توسط وی صحت داشته باشد، این مدل در اواخر خرداد معرفی خواهد شد. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‌سایت گویا آی‌تی همراه باشید.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط مینگ‌چی کو، شرکت اپل از تبلت آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی در رویداد توسعه‌دهندگان شرکت اپل در ماه ژوئن رونمایی خواهد کرد و این مدل به همراه بلندگوی هوشمند سیری عرضه می‌شود. باید توجه داشته باشید که در طی چند سال گذشته، شرکت اپل از محصول جدیدی در رویداد WWDC رونمایی نکرده است و بنابراین، معرفی آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی در این مراسم کمی غیرمنطقی به‌نظر می‌رسد.

آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی از طراحی مشابه با تبلت آیپد پرو ۹٫۷ اینچی بهره می‌گیرد؛ با این‌حال، به لطف حذف حاشیه‌های اضافی اطراف نمایشگر محصول متفاوتی خواهد بود و هم‌چنین، ابعاد آن به آیپد پرو ۹٫۷ اینچی نزدیک است. البته، دکمه Home در این مدل حذف نشده است و خبری از ادغام دکمه Home با نمایشگر نیست. بلکه شرکت اپل، حاشیه‌های اضافی دیگر اطراف نمایشگر را حذف کرده است و حاشیه قابل‌توجهی هم‌چنان در لبه سمت چپ دستگاه (در حالت افقی) یا لبه پایین دستگاه (در حالت عمودی) وجود دارد.

پیش‌تر گمان می‌رفت که آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی، یک تبلت بدون حاشیه خواهد بود؛ در واقع، این چنین نیست و تنها حاشیه‌های اطراف نمایشگر نازک‌تر شده است. عرضه آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی با حاشیه‌های نازک، آن‌هم در شرایطی که این ویژگی در میان‌ تبلت‌ها چندان رواج ندارد؛ ممکن است نظر مساعد کاربران را به تبلت جدید شرکت اپل جلب نماید.

البته آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی برای استفاده به عنوان یک تبلت همه‌کاره تجاری توسعه یافته است؛ هرچند، بعید می‌دانیم که سیستم‌عامل آی‌اواس از توان کافی برای رقابت با تبلت‌های هیبریدی ویندوزی برخوردار باشد. براساس اطلاعات منتشرشده، قیمت آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی نزدیک به ۶۰۰ دلار خواهد بود؛ البته قیمت فاش‌شده برای مدل پایه آن که با تبلت آیپد پرو  ۹٫۷ اینچی جایگزین خواهد شد، در نظر گرفته شده است.

به همراه آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی، ممکن است نسخه به‌روزشده تبلت آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی نیز معرفی شود. مدتی پیش، شایعه‌ای مبنی بر فروش هر دو مدل در ماه ژوئن منتشر شد و رویداد WWDC مناسب‌ترین زمان برای رونمایی از تبلت‌های آیپد پرو جدید شرکت اپل است. هرچند، آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی از طراحی بدون حاشیه استفاده نخواهد کرد و مانند نسل قبل، هم‌چنان حاشیه‌های قابل‌توجهی در لبه‌های نمایشگر آن وجود خواهد داشت.

مینگ‌چی کو هم‌چنین پیش‌بینی کرده است که شرکت اپل از بلندگوی سیری به همراه تبلت‌های جدید خود رونمایی خواهد کرد. این بلندگو برای رقابت در بازار رو به‌ رشد بلندگوهای هوشمند عرضه می‌شود و هدف از عرضه آن، رقابت با بلندگوهای اکو آمازون است. در رابطه با این محصول در حال‌حاضر، اطلاعات کمی وجود دارد اما قیمت بلندگوی هوشمند شرکت اپل با دستیار صوتی سیری، به هیچ عنوان کم نخواهد بود! علاوه‌براین، یک پنل لمسی نیز برای بلندگوی هوشمند سیری در نظر گرفته شده است که احتمالاً برای کنترل آن، به‌کار گرفته شده. البته این امکان نیز وجود دارد که بلندگوی سیری مانند Echo Show آمازون به یک نمایشگر مجهز شده باشد تا قابلیت‌های آن به کنترل صوتی دستیار سیری یا پخش موسیقی، محدود باقی نماند.

شرکت اپل در حال‌حاضر، به این شایعات واکنش نشان نداده است و حتی سند معتبری مبنی بر رونمایی از محصولات جدید شرکت اپل در اواخر خرداد وجود ندارد. آنچه که در رابطه با زمان احتمالی رونمایی از آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی و بلندگوی هوشمند اپل با دستیار صوتی می‌دانیم، تنها گمانه‌زنی است و امکان دارد که هیچ‌گاه به واقعیت مبدل نشود!

منبع: Phonearena

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *