چگونه مشکل فونت فارسی در فوتوشاپ را حل کنیم؟

چگونه مشکل فونت فارسی در فوتوشاپ را حل کنیم؟
  • 1396/6/1
  • زهرا معبودی
  • 0

یکی از مشکلاتی که هنگام کار کردن با فوتوشاپ بارها برایم رخ داده این است که هنگام افزودن ابزار نوشتاری T، فونتی که به عنوان فونت فارسی نمایش داده می شود کاملا گسسته و از هم جداست. خوشبختانه این مشکل راه حل دارد و می توانید به کمک این آموزش آن را حل کنید. پس با گویا آی تی همراه باشید.

برای تغییر تنظیمات به منظور بهینه سازی فونت فارسی در فوتوشاپ برنامه فوتوشاپ را باز کنید و از میان منوهایی که در بالا مشاهده می کنید، گزینه EDITE را مد نظر داشته باشید و آن را باز کنید:

حل مشکل فونت فارسی

مطابق آن چه که در بالا مشاهده می کنید، می توانید یا از طریق منو ها به صورت بالا اقدام کنید و گزینه Preferences و بعد General  را انتخاب کنید. اما می توانید به کمک دکمه های ترکیبی که در روبروی هر کدام نوشته شده این کار را سریع تر انجام دهید. مثلا اگر در محیط فوتوشاپ کنترل + K را بزنید می توانید به مرحله بعد وارد شوید.

در سمت چپ صفحه ای که باز می شود تصویری شبیه بالا را مشاهده می کنید که باید گزینه تایپ را در آن انتخاب کنید. به محض انتخاب این گزینه صفحه ای باز می شود که در آن باید Choose Text Engine Option را مد نظر قرار دهید و از میان گزینه هایی که شامل می شود عبارت  Middle Eastern And South Asia را انتخاب کنید.

زمانی که تغییرات را بدین صورت انجام دادید، اوکی را فشرده و دوباره به منو ها برگردید. این بار باید به سراغ منوی Type  بروید و از آنجا Language Options را کلیک کرده تا به لیست زیر منو ها برسید و از میان زیر منو ها Middle Eastern Features را انتخاب کنید.

بعد از این باید تیک را در کنار این گزینه مشاهده کنید. در صورتی که موفق به اتمام این کار شدید، یک بار برنامه فوتوشاپ را بسته و مجددا باز کنید و بعد از آن شروع به نوشتن فارسی کنید و بدون نقص این کار را پیش ببرید.

دقت کنید این تغییرات زمانی انجام می شود که پروژه های جدیدی تعریف کنید و ویرایش را از سر گیرید.

در این باره تجربیات خود را با گویا آی تی در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *