آموزش فعال کردن تاچ پد مجازی در ویندوز ۱۰

آموزش فعال کردن تاچ پد مجازی در ویندوز ۱۰
  • 1396/6/5
  • زهرا معبودی
  • 0

نسخه بروز رسانی شده ویندوز ۱۰ تحت عنوان Creators Update ارائه شد تا به شما نهایت تغییرات و البته پایداری را ارائه دهد. یکی از عمده ترین و جالب ترین تغییرات در این ویندوز، چیزی نیست جز قابلیت تاچ مجازی این ویندوز که عملیات مدیریت سیستم عامل و ویندوز را برای دیوایس های لمسی، فراهم کرده است. به نظر می رسد که سرفیس ها بتوانند بیشترین بهره را از این ویژگی ببرند.

اگر شما دارای یک پی سی تبلت دو در ۱ هستید می توانید از قابلیت تاچ پد مجازی ارائه شده در این نسخه بروز رسانی شده از ویندوز ۱۰ استفاده کنید. virtual touchpad یا همان تاچ پد مجازی بر روی نمایشگر فعال می شود و می توانید به درستی آن چه را که می خواهید از طریق آن انجام دهید. پس اگر شما نیز یک سیستم ۲ در ۱ دارید این مقاله را دنبال کنید.

شروع می کنیم.

ویندوز خود را باز کرده و روی نوار وظیفه راست کلیک می کنیم تا آپشن های ارائه شده در این بخش را مشاهده کنیم. در این بخش باید Show touchpad button را ببینید.

Show touchpad button

بر روی کادر مشخص شده در موقعیت تصویر بالا روی ویندوز خود کلیک کنید تا یک آیکون در  system tray نشان داده شود. شما در این بخش می توانید آیکونی مطابق عکس زیر را مشاهده کنید:

 system tray

اگر از پیش کیبرد مجازی را فعال کرده باشید همانطور که در بالا مشاهده می کنید، می توانید آیکون جدید را بعد از کیبرد مجازی مشاهده کنید. خب حالا روی همین آیکون کلیک کنید تا تاچ پد مجازی را مشاهده کنید:

 system tray

استفاده از کیبرد مجازی تقریبا راحت تر است چرا که این کیبرد زمانی فعال می شود که شما بخواهید متنی را وارد کنید. اما بخش ورودی مجازی که الان فعال کردیم، بخشی از سیستم شما را می پوشاند و نمایشگر را مختل می کند و ممکن است درست این بخش در جایی قرار گیرد که شما می خواهید کلیک یا راست کلیک کنید.

تاچ پد تقریبا کار موس را انجام می دهد و دارای دکمه های راست و چپ کلیک است. می توانید هنگام پیمایش یک وب سایت روی آن راست کلیک کنید یا اینکه با دست های خود، محل تاچ پد را جابجا کنید. البته این قابلیت به تناسب قدرت تاچ شما عکس العمل هایی از خود بروز خواهد داد.

یکی از اشکالات این تاچ پد مجازی این است که بزرگ است و به هیچ وجه نمی توان آن را تغییر سایز داد! اگر کوچکتر از این حد باشد، مدیریت آن و کار کردن با آن دشوار خواهد بود و اگر بزرگتر هم باشد که کل صفحه را خواهد پوشاند. به نظر می رسد این میزان اندازه تست شده باشد و مقبول ترین حالت را ارائه دهد.

هر چند من فکر می کنم که این ویژگی نمی تواند به عنوان یک ویژگی همیشگی مورد استفاده شما قرار گیرد اما شاید بتواند در موارد خاص به خوبی به کمک شما بیاد. نظر خود را در رابطه با این قابلیت ارائه کنید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *