آموزش کامل روت کردن گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۸

آموزش کامل روت کردن گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۸
  • 1396/10/3
  • زهرا معبودی
  • 0

روت کردن دیوایس های اندرویدی مخصوصا از نوع سامسونگ کاری است که سال ها انجام می شود. البته هر چقدر هم متخصصان از معایب روت کردن و حتی ریسک های آن بگویند باز هم افرادی هستند که به دنبال ویژگی های عمیق تر در مورد گوشی ها هستند و تمایل دارند این کار را انجام دهند. 

گویا آی تی: اما در این مقاله ما می خواهیم به شما یاد دهیم که گلسی نوت ۸ خود را روت کنید. دقت کنید که ما طبق این دستور العمل توانستیم این سیستم را روت کنیم اما تضمینی نیست که شما هم بتوانید دقیقا همین کار ها را انجام دهید و نتیجه ای مشابه ما بگیرید. بنابراین هر گونه خسارت وارد شده به دیوایس تان را از همین حالا در نظر گرفته و اگر ریسک پذیر هستید با ما به ادامه مطالعه این مطلب بپردازید.

در ابتدای کار شما نیاز دارید تا درایور های سامسونگ روی سیستم تان نصب باشد.

 Samsung Drivers

برای دانلود و نصب  Samsung Drivers کلیک کنید.

زمانی که محتویات یاد شده را دانلود کردید، باید فایل را باز کنید و با صحنه ای مشابه زیر روبرو خواهید شد:

همانطور که مشاهده می کنید سه گزینه وجود دارد:

SAMFAIL System, SAMFAIL Firmware و  Odin

این سه را باید داشته باشید پس آن ها را روی سیستم خود ذخیره کنید و بعد آن ها را باز کنید.

به تصویر بالا دقت کنید. شما می بایست روی Odin .exe بعد از توسعه ODIN در این قسمت کلیک کنید و آن را اجرا کنید. 

در همین حالت باید گوشی نوت ۸ خود را خاموش کرده و آن را در حالت دانلود قرار دهید:

برای این کار باید دکمه های Bixby ، کاهش صدا و پاور را بگیرید و به گرفتن خود ادامه دهید تا روی گوشی عبارت  download mode  را مشاهده کنید. بعد از این می توانید دیوایس خود را به سیستم وصل کنید.

در ادامه باز به  Odin برگردید. به عکس زیر نگاه کنید:

در این حالت روی AP کلیک کنید و فایل یاد شده را انتخاب کنید. بعد از این کار در سمت چپ فولدر بخشی فعال می شود که مطابق زیر است:

در این قسمت PIT باید مورد مشخص شده را انتخاب کنید. 

بعد از این در همان قسمت به بخش OPTION بروید و سعی کنید مطمئن شوید که از میان آپشن هایی که مشاهده می کنید گزینه های زیر تیک دار است:

  • Auto Reboot
  • F. Reset Time
  • NAND Erase All
  • Re-Partition

بعد از این روی START کلیک کنید و صبر کنید تا گوشی فلش شود. شاید در انتهای کار با عبارت FAIL مواجه شوید که نشان از اتمام نا درست کار است اما معمولا حتی با نمایش این عبارت باز هم کار فلش شدن به خوبی انجام می پذیرد.

بعد از این که این حالت را مشاهده کردید دوباره گوشی خود را به صورت و حالت دانلود ببرید. برای این کار می توانید دکمه های کاهش صدا، پاور و Bixby را با هم بگیرید تا گوشی به حالت دانلود یا آپلود وارد شود. اگر وارد حالت آپلود شدید دوباره همین دکمه ها را بگیرید و در همان مدت زمان صبر کنید تا از حالت اپلود به حالت دانلود تغییر وضعیت ایجاد شود.

بعد از این در صفحه  Odin روی عبارت RESET کلیک کنید:

بعد از این شما چند گزینه را که در همین صفحه مشاهده می کنید یکی یکی انتخاب کنید و فایل آن را انتخاب کنید. برای مثال ابتدای امر، روی BL کلیک کنید و بعد هم فایل آن را انتخاب کنید و در ادامه برای AP همین کار را انجام دهید و بعد از آن CP و در نهایت CSC را با همین وضعیت دنبال کنید. 

بعد از این دوباره به سمت چپ پنجره رفته و روی تب OPTION کلیک کنید. در این جا باز هم لیستی مشاهده می کنید که آپشن های انتخاب شده و غیر انتخابی نمایش داده می شوند. تمامی گزینه ها را از حالت انتخاب بیرون آورده و فقط دو آیتم زیر را انتخاب کنید:

  • Auto Reboot
  • F. Reset Time

بعد از این دوباره START را بزنید تا گوشی وارد حالت recovery mode شود. 

کمی صبر کنید تا وضعیت پایدار شود. اگر با پیغام Failed to Mount /System مواجه شدید که باید تنظیمات را از اول دوباره شروع کنید اما اگر این پیغام رویت نشد صبر کنید تا فرآیند به درستی پایان یابد.

بعد از این که با نمایی مثل تصویر بالا روبرو شدید به کمک دکمه های ولوم، به موقعیت یاد شده در  Reboot to System بیایید و آن را انتخاب کنید. بعد دکمه پاور را روی موقعیت فشار دهید تا انتخاب شود. 

زمانی که گوشی بوت شد فرآیند تنظیمات را دنبال کنید:

بعد اپلیکیشن SuperSU را باز کنید. بعد از این باید متد نورمال یا Normal Method را انتخاب کنید. زمانی که SuperSU کار خود را انجام داد از شما خواسته می شود که گوشی را ریستارت کنید تا تنظیمات سر جای خود بنشینند شما اجازه دهید گوشی ریستارت شود. شاید لازم باشد چند بار این اتفاق بیفتد پس گوشی را ریستارت کنید و بعد از نوت ۸ روت شده ی خود لذت ببرید.

در این باره آیا شما تجربه ای ارزشمند دارید که آن را با ما در میان بگذارید؟ دیدگاه ها و تجربیات خود را برای ما بنویسید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

منبع

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *