چگونه مصرف ترافیک در اینستاگرام را کاهش دهیم؟

چگونه مصرف ترافیک در اینستاگرام را کاهش دهیم؟
  • 1396/10/6
  • زهرا معبودی
  • 0

درست از زمانی که وارد اینستاگرام شده ایم، مصرف ترافیک اینترنتی مان روز به روز بیشتر و بیشتر شده است به طوری که بارها نیاز به شارژ اینترنت پیدا کرده ایم. این دقیقا حرفی است که بسیاری از کاربران مدعی آن هستند حتی خود شما. 

گویا آی تی: البته این قضیه تازگی ندارد و یک دلیل مهم دارد و آن هم این است که شما زمانی که عکس یا فیلم روی صفحه خود آپلود می کنید، حجم بسیار زیادی را در حال تلف کردن هستید. البته مصرف اینستاگرام به این موضوع تنها محدود نمی شود. مثلا شما وقتی در حال کاووش تصاویر و فیلم های دیگران نیز هستید و تایم لاین ها را مشاهده می کنید، به اندازه هر عکس و فیلم از ترافیک اینترنتی تان می کاهید.

برای حل این مشکل می توانید از یک قابلیت در خود اینستاگرام استفاده کنید که من در این مقاله آن را به شما یاد می دهم:

-make-instagram-use-less-data

ابتدا وارد اینستاگرام شوید و در پروفایل خود قرار بگیرید. در این موقعیت روی آیکون چرخ دنده مانند که نشان از تنظیمات دارد کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات شده و آپشن ها را مشاهده کنید:

تنظیمات اینستاگرام

در بخش تنظیمات کمی پایین تر بیایید تا گزینه Mobile Data Use را مشاهده کنید:

Mobile Data Use

این گزینه را که مشاهده کردید روی آن کلیک کنید تا قابلیت تنظیم آن را مشاهده کنید. در این موقعیت عبارت  Use Less Data  را مشاهده خواهید کرد که یک اسلاید روبروی آن قرار دارد. کافی است روی اسلاید ضربه بزنید یا اینکه آن را بکشید تا فعال شود و اصطلاحا on شود:

 Use Less Data

بدین صورت می توانید در مصرف ترافیک اینترنتی تان کمی صرفه جویی کنید و دیرتر نیاز به شارژ دیتا داشته باشید.

اما حقیقتا این ویژگی هم شما را از شارژ کردن بی نیاز نمی کند. تجربه من این است که در چنین شرایطی بهترین تصمیم این است که چک کردن اینستاگرام را محدود به اوقات خاصی کنم که نیاز به پرسه زدن در این شبکه نداشته باشم.

در مصرف ترافیک، هیچ تفاوتی ندارد که شما از موبایل یا مرورگر لپ تاپ بدین منظور استفاده کنید. به هر حال اینستاگرام یک شبکه تصویری است و حسابی ترافیک خور است.

در این باره تجربیات و دیدگاه های خود را با من در میان بگذارید و این مقاله را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *