گرشاسپ؛ بازگشت یک بازی تاریخی ایرانی به مناسبت زادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی

گرشاسپ؛ بازگشت یک بازی  تاریخی ایرانی به مناسبت زادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی
  • 1396/11/3
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

گرشاسپ، اولین بازی سبک اکشن و ماجراجویی مطرح شده در بازارهای بین‌المللی که نزدیک به یک دهه پیش روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی عرضه شد آغازگر موجی نو در صنعت بازی‌سازی بود. عرضه این بازی با پی‌رنگی تاریخی و ایرانی در کشور یکی از دلایلی شد که دوست داران صنعت بازی پا را از دوست داشتن و بازی کردن بازی فراتر بگذارند و به فکر تولید بازی در داخل کشور بیافتند.

گویا آی تی – فن‌افزار، استودیوی تولید کننده بازی گرشاسپ به مناسبت زادروز فردوسی، شاعر گران‌قدر فارسی و نگارنده شاهنامه، قسمت اول و دوم این بازی را با مدت یک‌هفته با تخفیف ۵۰ درصد روی هیولا عرضه می‌کند که بهانه‌ای برای دوباره بازگشتن به این بازی نوستالژیک فارسی است.
فن‌افزار که آن روزها بیشتر با نام فن‌افزار شریف شناخته می‌شد یکی از پیشگامان تولید بازی باکیفیت در داخل ایران است و گرشاسپ اولین محصول تجاری این شرکت با الهام از داستان‌های اساطیری فارسی ساخته شد همچون قهرمانان و شاهان شاهنامه طراحی شده.

در داستان این بازی گرشاسپ، یکی از حماسی‌ترین پهلوانان و اساطیر ایران‌زمین، به دنبال گرز ثریت یا همان میراث آبا و اجدادی‌اش است تا به کمک آن بتواند دیوها را شکست دهد و مردمانش را نجات دهد. این اسطوره تلاش می‌کند تا بار دیگر حکومت روشنایی را به سرزمین تاریخی خونیراث برگردارند و شهرها را از وجود فرماندهان لشکر تاریکی آژی‌دهاک پاک کند.
فن‌افزار اولین نسخه گرشاسپ را در سال ۸۹ با عنوان «گرز ثریت» روانه بازار کرد و دومین نسخه از این بازی با نام «راز اژدها» در سال ۹۱ منتشر شد. این شرکت بعدها با ساخت بازی‌هایی که معمولا در بازار بین‌المللی عرضه می‌شود به عنوان یک شرکت بازی‌ساز ایرانی نامی برای خود دست و پا کرد.
گرشاسپ اولین بازی سوم شخص، اکشن و ماجراجویی ایرانی بود که توانست در بازارهای بین‌المللی شناخته شود و به رکورد فروش بیش از ۲۵۰هزار نسخه در ایران و ۵۰ هزار نسخه در جهان برسد. شرکت فن‌افزار به مناسبت یکم بهمن، زادروز ابوالقاسم فردوسی، حکیم طوس قسمت اول و دوم این بازی را به مدت یک هفته با تخفیف ۵۰ درصدی عرضه خواهد کرد.
علاقه‌مندان به بازی گرشاسپ می‌توانند از یکم تا هفت بهمن ماه به وب‌سایت هیولا مراجعه کنند و با ۵۰ درصد تخفیف به صورت قانونی این بازی را برای پلتفرم کامپیوتر شخصی یا همان PC دریافت کنند تا طعم یک بازی پارسی را در پارسی‌ترین هفته سال بچشند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *