چگونه در فیسبوک یک لیست را به عنوان استاتوس منتشر کنیم؟

چگونه در فیسبوک یک لیست را به عنوان استاتوس منتشر کنیم؟
  • 1396/11/26
  • زهرا معبودی
  • 0

استاتوس‌های فیسبوک در طول سال‌های گذشته شاهد تغییرات زیادی بوده است. حالا می‌توانید پخش زنده داشته باشید، کالا بفروشید و حتی نظرسنجی ایجاد کنید. ولی مدتی است که این بخش به‌روز رسانی و قابلیت جدیدی نداشته است. منتها به تازگی فیسبوک ویژگی جدیدی به آن اضافه کرده تا بتوانید در استاتوس‌های خود لیست هم منتشر کنید.

گویا آی تی: لیست‌ها هم مثل نظرسنجی‌ها یا Life Event به شکل کاملاً خاصی برای کاربران به نمایش در می‌آیند و گزینه‌های زیادی برای شخصی‌سازی استایل لیست‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهند. شما می‌توانید از این امکان به صورت چک‌لیست، یا حتی ویش‌لیست مسافرتی همراه با یک آیکن هواپیما استفاده کنید. هرچند این آپدیت تغییر آنچنان بزرگی در کل شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک به حساب نمی‌آید، ولی آشنایی با آن برای همه‌ی کسانی که هنوز از این رسانه استفاده می‌کنند مفید است.

 

مرحله ۱ – از جدیدترین نسخه‌ی فیسبوک استفاده کنید

 

در زمان نگارش این مطلب، قابلیت لیست هنوز در اختیار همه‌ی کاربران قرار نگرفته است. در حال حاضر ظاهراً این ویژگی فقط در دسترس کاربران اندروید می‌باشد، و کاربران آیفون با فاصله‌ی کوتاهی می‌توانند به آن دسترسی یابند. ولی نسخه‌ی اندروید آن هم با یک برنامه‌ی زمانی چند مرحله‌ای در حال انتشار است، یعنی همه‌ی کاربران به صورت آنی این آپدیت را دریافت نخواهند کرد.

 

مخلص کلام این که برای استفاده از این ویژگی باید جدیدترین نسخه‌ی اپلیکیشن فیسبوک را داشته باشید، پس نسخه‌ی اندروید و یا iOS آن را از این جا دانلود کنید. اگر تنظیماتی که در ادامه گفته می‌شود را نمی‌بینید، مدتی بعد دوباره آن را بررسی کنید، چون انتشار مرحله‌ای این نسخه باید از طرف سرورها صورت بگیرد و زمان مشخصی برای این امر از طرف فیسبوک تعیین نشده است.

 

مرحله ۲ – یک استاتوس جدید بگذارید

 

برای پست کردن استاتوسی که حاوی لیست باشد ابتدا باید روی جعبه‌ای که با عنوان What’s on your mind? در منوی اصلی اپلیکیشن فیسبوک قرار دارد تپ کنید. در پایین صفحه می‌توانید گزینه‌هایی چون Photo/Video، Tag Friends و دیگر گزینه‌ها را ببینید. اگر این گزینه‌ها را نمی‌بینید، روی Add to your post تپ نمایید تا منو گسترده شود. سپس از آن جا Lists را انتخاب کنید.

 

یک استاتوس جدید بگذارید

مرحله ۳ – لیست خود را پست کنید

 

اکنون لیست مورد نظر خود را به هر نحوی که دوست دارید بنویسید و آن را تکمیل کنید. بعد از این که کارتان تمام شد، از گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه روی Share تپ نمایید تا پست ارسال شود.

 

لیست گذاشتن به جای استاتوس

 

نظرتان درباره‌ی این قابلیت جدید چیست؟ چه چیزهایی با کمک این لیست‌ها می‌توان ایجاد کرد؟ دیدگاه‌های خود را از بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *