شیوه فعال کردن Developers options در گوشی گلکسی S10

شیوه فعال کردن Developers options در گوشی گلکسی S10
  • 1397/12/21
  • زهرا معبودی
  • 0

Developers options بخش مهمی از گوشی های هوشمند جدیدی است که برای استفاده از آن نباید صرفا حرفه ای بود بلکه به کمک آن کاربران نیمه حرفه ای نیز می توانند گوشی خود را به شیوه خودشان و دلخواه شان توسعه دهند.

به طور پیش فرض این منو از گوشی های اندرویدی پنهان است. علت پنهان بودن هم این است که کاربران، مخصوصا آن دسته از کاربرانی که اطلاع از روش کار این منو ندارند، از آن استفاده نکنند و با تغییراتی که چندان از آن اطمینان ندارند، غافلگیر نشوند.

بسیاری از این آپشن ها به زبان قابل فهم انگلیسی ها نوشته نشده است. از طرفی بسیاری از امکانات در بخش Developers options قابل فهم نیستند. در عین حال وقتی که شما بدانید قصد تان از استفاده از Developers options چیست، و بدانید دقیقا می خواهید چه چیزی را تغییر دهید، استفاده درست از آن ساده و کارآمد است.

با استفاده از Developers options می توانید گوشی خود  را تا حد زیادی شخصی سازی کنید و این موضوع در گوشی های گلکسی S10 و S10+ بیشتر به کارتان می آید.

فعال کردن Developer Options

برای فعال کردن این قابلیت در اندروید باید وارد منوی اصلی تنظیمات شوید. برای این موضوع می توانید به کشوی اپلیکیشن ها بروید و Settings را انتخاب کنید. همچنین می توانید با سوایپ کردن از بالا به پایین در صفحه اصلی، Quick Settings را نمایش دهید و از این طریق روی دکمه تنظیمات ( چرخ دنده ) ضربه بزنید تا وارد بخش تنظیمات شوید.

به هر حال وقتی به هر طریقی به منوی تنظیمات رسیدید، لازم است که با اسکرول کردن به سمت پایین، به منوی About phone برسید. روی این گزینه کلیک کنید تا سایر زیر منو ها نمایش داده شود. در زیر منوی About phone، به دنبال عبارت Software information باشید و آن را پیدا کنید و کلیک کنید.

فعال کردن Developers options در گلکسی S10

در ادامه این مسیر، کمی اسکرول کنید تا به عبارت Build Number برسید. وقتی که به این قسمت رسیدید، ۷ بار به سرعت پشت سر هم روی Build Number تپ کنید. در ادامه، اگر کار را درست انجام داده باشید باید رمز گوشی خود را وارد کنید. ( الگو، پین و هر چه برای رمز ورود به گوشی انتخاب کرده باشید را در این قسمت باید بزنید تا رمز گشایی صورت بگیرد و مجوز اعطا شود )

بعد از این کار، یک پیام نمایش داده می شود که حاوی عبارت Developer mode has been turned on. است. شما می توانید نمونه مشاهده این پیام را در عکس زیر مشاهده کنید:

فعال کردن Developers options در گلکسی S10

بعد از این ماجرا وقتی به منوی تنظیمات نگاه می کنید، About phone آخرین گزینه از بخش تنظیمات نیست بلکه بعد از آن، گزینه Developer options در انتها مشاهده خواهید کرد. کسانی که با قابلیت های Developer options کار دارند از این به بعد می توانند به تنظیمات بروند و با اسکرول کردن به آخر این منو، به Developer options دسترسی پیدا کنند.

فعال کردن Developers options در گلکسی S10

با کمک این قابلیت می توانید تنظیمات خاصی را روی گوشی اعمال کنید که به طور پیش فرض روی گوشی فراهم نیست. البته نباید این قابلیت را با روت کردن اشتباه بگیرید. هر چند در روت کردن هم دست کاربر باز تر از حالت عادی است اما فعال کردن Developers options در گلکسی S10 نوعی قانونی تر و قابل گارانتی از اندروید است که حرفه ای ها آن را دوست دارند.

اگر سوالی در این باره دارید در بخش نظرات بنویسید.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *