متا: کسب و کارها با توجه به موقعیت مکانی می‌توانند پیامک تبلیغاتی زنده ارسال کنند. برای مشترکین همراه اول پیامک از طریق (LBS) فرستاده می‌شود.

متا: کسب و کارها با توجه به موقعیت مکانی می‌توانند پیامک تبلیغاتی زنده ارسال کنند. برای مشترکین همراه اول پیامک از طریق (LBS) فرستاده می‌شود.
  • 1402/4/24
  • گویا آی تی
  • 0

چگونه فقط برای مشترکین همراه اول پیامک از طریق (LBS) بفرستیم؟

هر کدام از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل خدماتی را ارائه می‌دهند که فقط مختص مشتریان هر اپراتور به صورت جداگانه است. نمونه آن ارسال پیامک از طریق (LBS) است که اپراتور همراه اول برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. در این مطلب از سامانه پیامکی ایده پردازان به شما نحوه ارسال پیامک زنده را از طریق دکل (LBS) توضیح خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید.

مفهوم ارسال پیامک زنده

مفهوم ارسال پیامک زنده

همراه اول سرویسی به نام سرویس (LBS) یا همان (Location Based Service) در اختیار کسب و کارها قرار داده که بتوانند به مشتریان خود پیامک‌های زنده بفرستند. به این معنا که همزمان با ورود مشترکین همراه اول به موقعیت مکانی خاص، پیامک تبلیغاتی برای آنها ارسال خواهد شد. این پیامک از طریق (LBS) ارسال می‌شود. با توجه به اینکه پیامک بر اساس موقعیت جغرافیایی فرد ارسال می‌شود، پیامک زنده نامیده می‌شود.

ارسال پیامک از طریق (LBS) با سامانه پیامکی

شاید این سؤال برای شما پیش آید که بهترین راه برای ارسال پیامک از طریق (LBS) چیست؟ در پاسخ می‌توانیم به این نکته اشاره کنیم که ارسال پیامک‌های تبلیغاتی همراه اول در صورتی به سهولت انجام می‌شود که شما از سامانه ارسال اس ام اس استفاده کنید. در واقع با در اختیار داشتن یک پنل از سامانه ای پیامکی مانند سامانه اس ام اسی ایده پردازان به شماره تماس مشتریان همراه اول دسترسی دارید و می‌توانید از خدمات اپراتور همراه اول در جهت ارسال پیامک از طریق (LBS) استفاده کنید.

سامانه پیامکی در خدمت ارسال پیامک تبلیغاتی

سامانه پیامکی در خدمت ارسال پیامک تبلیغاتی

اگرچه دکل (LBS) برای ارسال پیامک به مشتریان کسب و کار شما بر اساس موقعیت جغرافیایی است، اما شما را در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی قدرتمندتر می‌کند. به این معنا که در ارسال پیامک تبلیغاتی عواملی مانند انتخاب مشتریان، محتوای پیامک و زمان ارسال اهمیت بسیاری دارند. هنگامی که کسب و کاری در حوزه ارائه خدمات اقامتگاهی و هتل فعالیت می‌کند و تصمیم می‌گیرد برای مشتریان با توجه به موقعیت مکانی آنها در زمان سفر پیام بفرستد، محتوای شخصی سازی شده، برای مشتریانی ارسال می‌شود که مخاطبان دقیق محتوا هستند. در ضمن پیام در موقع مناسب ارسال خواهد شد. این نکات در تأثیرگذاری تبلیغ ارسال شده نقش قابل توجهی دارند.

اما این موضوع هم اهمیت دارد که شما با کمک پنل سامانه ارسال پیامک و سرویس (LBS) می‌توانید همزمان به تمام افرادی که سیم کارت همراه اول دارند و وارد مکان مشابهی شده اند، پیامک بفرستید. به این ترتیب ارسال پیامک از طریق (LBS) به صورت انبوه نیز میسر است. برای مثال اگر تمام یا چند عضو از یک گروه دوستان یا خانواده از خدمات اپراتور همراه اول استفاده کنند و به یک مکان مانند فروشگاه یا شهر دیگری روند، کسب و کارها برای تبلیغات محصولات و خدمات خود می‌توانند از ارسال پیامک‌های انبوه با دکل (LBS) بهره مند شوند.

کاربردهای ارسال پیامک زنده

اکنون نوبت به آن رسیده که توضیح دهیم ارسال پیامک زنده چه کاربردهایی دارد. در ادامه همراه ما باشید.

جذب گردشگر و مسافر

جذب گردشگر و مسافر با ارسال پیامک از طریق (LBS)

کسب و کارهای حضوری و آنلاینی که در حیطه هتل داری، گردشگری و ارائه خدمات اقامتگاهی فعالیت می‌کنند یا آنهایی که به عنوان آژانس‌های مسافرتی مشتریانی دارند، با کمک سرویس (LBS) می‌توانند مشترکین همراه اول را در شهر یا شهرهایی که خدمات این کسب و کارها ارائه می‌شوند، ردیابی کنند. سپس پیامک تبلیغاتی برای آنها در زمان مناسب ارسال کنند.

معرفی هتل‌ها یا اقامتگاه‌های ارزان قیمت یا خدمات گردشگری در سطح شهر و استان با کمک پیامک‌های تبلیغاتی زنده به سهولت انجام می‌شوند. با این ابزار احتمال اینکه تیرشان به هدف بخورد و مشتریان جذب خدمات گردشگری و هتل‌ها شوند، افزایش خواهد یافت.

ارسال پیامک به مخاطبان هدف

با استفاده از دکل (LBS) می‌توانید خدمات خود را به افراد حاضر در یک یا چند موقعیت مکانی ارسال کنید. برای مثال اگر شما رستورانی داشته باشید، می‌توانید به افرادی پیامک تبلیغاتی بدهید که هر روز یا بیشتر روزهای هفته به موقعیت مکانی رستوران شما می‌‌روند یا در آنجا شاغل هستند. علاوه بر رستوران و کافی شاپ، اگر شما خدمات حمل و نقل ارائه می‌دهید و فروشگاهی با محصولات معین دارید، این امکان برای شما وجود دارد که پیامک تبلیغاتی زنده خود را به افرادی ارسال کنید که در موقعیت مکانی مورد نظر شما قرار دارند. بنابراین نوع کسب و کار در استفاده از سرویس ارسال پیامک مبتنی بر موقعیت مکانی خیلی اثرگذار نیست. حتی اگر آموزشگاه کارهای هنری یا زبان‌های خارجی نیز داشته باشید، فرصت استفاده از این سرویس برای شما وجود دارد.

جذب مشتریان در غرفه‌های نمایشگاه‌ها

نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی فرصتی برای کسب و کارها هستند که برند، محصولات و خدمات خود را به مردم معرفی کنند. در روزهایی که نمایشگاه‌ها برقرار می‌شوند، کسب و کارها نیز می‌توانند از پنل‌ ارسال پیامک تبلیغاتی و سرویس (LBS) همراه اول استفاده کرده و به افرادی که از سیم کارت همراه استفاده می‌کنند و به نمایشگاه می‌آیند، پیامک تبلیغاتی ارسال کنند. محتوای این پیامک حاوی اطلاعاتی است که مشتریان را به غرفه کسب و کار در نمایشگاه هدایت می‌کند. پس از آن باید مراحل بعدی تبلیغات را انجام داد و مشتریان را به خرید از محصولات ترغیب کرد.

ارائه کد تخفیف مختلف در سمینارها و همایش‌ها

ارائه کد تخفیف مختلف در سمینارها و همایش‌ها

در سمینارها، همایش‌ها و کنگره‌ها، برخی کسب و کارها حضور دارند و در غرفه‌های خود به معرفی محصولاتی می‌پردازند که برای حاضران جذاب هستند. این کسب و کارها با استفاده از سرویس پیامک زنده همراه اول می‌توانند به حاضران امکان بهره مندی از تخفیف‌های ویژه را بدهند.

علاوه بر این پیامک‌های تبلیغاتی به این شیوه حاضران را در سمینار جذب غرفه‌های کسب و کارها خواهند کرد. توجه داشته باشید که این کسب و کارها فهرست حاضران را به راحتی در اختیار خواهند داشت. کافی است با ارسال پیامک مناسب آنها را به استفاده از کد تخفیف‌ها و خرید محصولات کسب و کارها هدایت کرد.

ارسال پیامک به مخاطبین با توجه به سن و جنس آنها

برخی کسب و کارها مانند سالن‌های زیبایی، مزون لباس عروس یا آموزشگاه برای گروه سنی و جنسیت مشخص با گروه خاصی از مردم در ارتباط هستند. بنابراین استفاده از پنل پیامکی به آنها کمک خواهد کرد که مخاطبین را بر اساس سن، جنس یا حتی سیستم عاملی که روی گوشی همراه خود دارند، تفکیک کنند. سپس متنی مناسب با خصوصیات هر یک از آنها ارسال نمایند.

برای مثال کلینیک پوست و مو می‌تواند با توجه به جنسیت افرادی که در موقعیت مکانی خاص (مورد نظر کسب و کار) قرار دارند، پیامک‌های تبلیغاتی خود را شخصی سازی و ارسال کند. انتخاب مشتریان و کاربران همراه اول با توجه به نوع سیستم عامل اندروید یا (iOS) دسته بندی خواهند شد. کسب و کارهای مختلف می‌توانند راه اندازی اپلیکیشن‌های خود را با توجه به نوع سیستم عامل به مشتریان خود اطلاع رسانی یا راه‌های دانلود و نصب آنها را ذکر کنند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *