آشنایی با جاذبه های تاریخی اصفهان

آشنایی با جاذبه های تاریخی اصفهان
  • 1402/7/26
  • گویا آی تی
  • 1

اصفهان، پایتخت فرهنگ و هنر ایران، شهری تاریخی و زیبا است که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است. این جاذبه ها شامل بناهای تاریخی، آثار هنری، و مکان های طبیعی می شود. اگر قصد سفر به اصفهان را دارید، بد نیست تا با برخی از مهمترین بناهای تاریخی اصفهان و جاذبه های گردشگری آن آشنا شوید.

هتل عباسی یک جاذبه اقامتی

هتل عباسی اصفهان یکی از مشهورترین و لوکس ترین هتل های ایران است. این هتل در سال ۱۳۱۴ خورشیدی و به دستور رضاشاه ساخته شد و در سال ۱۳۸۴ به عنوان یک اثر ملی به ثبت رسید. هتل عباسی در قلب شهر اصفهان و در نزدیکی میدان نقش جهان قرار دارد.

هتل عباسی در ابتدا یک کاروانسرا بود که در دوره صفویه ساخته شده بود. این کاروانسرا در سال ۱۳۱۴ خورشیدی توسط رضاشاه به یک هتل تبدیل شد. هتل عباسی دارای ۴۰۰ اتاق و سوئیت است که به سبک معماری دوران صفویه طراحی شده اند.

هتل عباسی به دلیل معماری منحصر به فرد و امکانات مدرن خود، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در ایران است. این هتل میزبان بسیاری از افراد مشهور و شخصیت های سیاسی از سراسر جهان بوده است.

برخی از ویژگی های هتل عباسی اصفهان عبارتند از:

  • معماری منحصر به فرد به سبک دوران صفویه

  • امکانات مدرن و لوکس

  • موقعیت مکانی عالی در قلب شهر اصفهان

  • دسترسی آسان به جاذبه های گردشگری

  • میزبان افراد مشهور و شخصیت های سیاسی از سراسر جهان

هتل عباسی اصفهان به عنوان یک جاذبه قدمت دار اصفهان، می تواند نقش مهمی در جذب گردشگر به این شهر ایفا کند. این هتل می تواند به عنوان یک نماد از تاریخ و فرهنگ اصفهان، به معرفی این شهر به گردشگران کمک کند.

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان یکی از زیباترین و مهم ترین میدان های تاریخی جهان است. این میدان در دوران صفویه ساخته شده و شامل بناهای تاریخی متعددی از جمله مسجد جامع عباسی، مسجد شیخ لطف الله، و عالی قاپو است.

میدان نقش جهان در سال ۱۹۷۹ میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این میدان دارای مساحتی حدود ۵۰ هزار متر مربع است و در مرکز شهر اصفهان قرار دارد.

مسجد جامع عباسی

مسجد جامع عباسی یکی از بزرگترین و زیباترین مساجد ایران است. این مسجد در دوران صفویه ساخته شده و دارای معماری منحصر به فردی است. مسجد جامع عباسی دارای ۴ ایوان بزرگ و ۲ مناره است. این مسجد دارای تزئینات کاشی کاری و گچبری بی نظیری است.

مسجد شیخ لطف الله

مسجد شیخ لطف الله یکی از زیباترین مساجد ایران است. این مسجد در دوران صفویه ساخته شده و دارای کاشی کاری های بی نظیری است. مسجد شیخ لطف الله دارای گنبدی زیبا و منحصر به فرد است. این مسجد به دلیل کاشی کاری های زیبای خود، به مسجد صورتی نیز معروف است.

کاخ عالی قاپو

عالی قاپو یکی از بناهای تاریخی اصفهان است که در دوران صفویه ساخته شده است. این بنا محل سکونت و کار شاهان صفوی بوده. عالی قاپو دارای شش طبقه است و از هر طبقه آن می توان منظره زیبایی از میدان نقش جهان را مشاهده کرد.

سی و سه پل

سی و سه پل یکی از زیباترین پل های تاریخی ایران است. این پل در دوران صفویه ساخته شده و بر روی زاینده رود قرار دارد. سی و سه پل دارای ۳۳ دهانه است و به همین دلیل به این نام معروف شده. این پل یکی از نمادهای شهر اصفهان است.

کاخ چهلستون

کاخ چهلستون یکی از زیباترین کاخ های تاریخی ایران است. این کاخ در دوران صفویه ساخته شده و دارای تالارهای متعددی با تزئینات بی نظیری است. کاخ چهلستون دارای تالاری با ۴۰ ستون است که به آن تالار آیینه نیز گفته می شود. این تالار یکی از زیباترین تالارهای جهان است.

پل خواجو اصفهان

پل خواجو یکی دیگر از زیباترین پل های تاریخی ایران است. این پل در دوران صفویه ساخته شده و بر روی زاینده رود قرار دارد. پل خواجو دارای ۲۴ دهانه است و به دلیل معماری زیبای خود، به پل سلیمانی نیز معروف است.

رزرو ارزان هتل عباسی اصفهان در فلای تودی

فلای تودی یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های ارائه دهنده خدمات گردشگری در ایران است. این شرکت تمام آنچه که برای داشتن یک سفر به آن نیاز دارید به شما ارائه می دهد، رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما، دریافت ویزا، خرید بلیط قطار از خدمات این شرکت هستند. آنچه که فلای تودی را به نسبت سایر شرکت های گردشگری متمایز کرده، قیمت خدمات است. می توانید قیمت هتل موردنظر خود را در زمانی که قصد سفر دارید در فلای تودی و سایر سایت ها بررسی کنید تا متوجه تفاوت قیمت ها شوید.

همچنین نکته دیگر نحوه پشتیبانی و خدمات ۲۴ ساعته فلای تودی است که آن را با سایر شرکت های گردشگری متمایز می کند. بعد از خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل یا خرید سایر خدمات، در صورت داشتن هر سوالی می توانید به صورت ۲۴ ساعته و در تمام روزهای هفته با کارشناسان پشتیبانی فلای تودی تماس بگیرید. برای رزرو هتل عباسی اصفهان وارد آدرس سایت فلای تودی شوید

اگر دوست دارید تا در بهترین هتل های اصفهان مثل هتل عباسی اصفهان اقامت داشته باشید، می توانید هزینه های سفر خود را مدیریت کنید و بودجه بیشتری صرف رزرو هتل کنید. می توانید سراغ رستوران های خوب ولی نه خیلی گران بروید تا هزینه کمتری صرف غذا شود. با رعایت چند نکته ساده می توانید هزینه های سفر خود را مدیریت کنید. البته توجه داشته باشید که هتل های ۵ ستاره گران هستند و نباید انتظارات غیرواقعی از قیمت هتل داشته باشید.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *