برای اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳ از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟

برای اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳ از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟
  • 1402/8/20
  • گویا آی تی
  • 0

برخلاف باور بسیاری از افراد، استفاده از گوشی آیفون دشوار نیست. با این حال اگر برای اولین ‌بار از این وسیله استفاده می کنید، ممکن است به خوبی با بخش های مختلف آن آشنا نباشید. به‌ خصوص اگر قبل از این با تلفن همراه اندرویدی استفاده می کردید، طبیعی است که کارکردن با نسخه آیفون برایتان گیج کننده خواهد بود.

به طور کلی سیستم عامل و همچنین ویژگی رابط کاربری آیفون و اندروید از بسیاری جهات متفاوت از هم هستند. به همین علت کارکردن با آیفون و درک نحوه استفاده از امکانات آن نیاز به زمان دارد. ضمن اینکه یکی از سوالات مهم کاربران این است که اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳ چگونه انجام می شود. در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد. اگر از کاربران گوشی های آیفون به ویژه سری ۱۳ هستید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

روش‌های اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳

اگر به‌ تازگی تصمیم به استفاده از گوشی ‌های اپل و به خصوص سری ۱۳ گرفته ‌اید، قطعاً استفاده از ابتدایی ترین امکانات آنها برایتان دشوار است. برای مثال جابه جا شدن میان برنامه ها، راه اندازی مجدد دستگاه، خاموش‌کردن آن، اسکرین‌شات گرفتن و مواردی از این قبیل.

شاید مهم‌ترین موردی که دارندگان گوشی های اپل باید بدانند نحوه گرفتن اسکرین‌ شات در آیفون ۱۳است. این موضوع علیرغم سادگی به یکی از دغدغه ‌های اصلی صاحبان این نوع گوشی ها تبدیل شده است. به طور کلی چند روش برای گرفتن شات در مدل های سری ۱۳ وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون 13

۱٫    اسکرین ‌شات با استفاده از دکمه پاور و افزایش صدا

ساده‌ ترین روش برای اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳ استفاده همزمان از دو دکمه موجود در دو طرف گوشی است. برای انجام این کار، باید دکمه پاور سمت راست و دکمه صدا در سمت چپ موبایل را به طور هم‌ زمان فشار دهید. با انجام این عمل، صدای شاتر که شبیه صدای عکس‌گرفتن با موبایل است، می ‌شنوید. البته اگر صدای تلفن همراه قطع شده باشد، اسکرین ‌شات هم بدون صدا انجام می ‌شود. ضمن اینکه خاموش‌ کردن آیفون ۱۳ هم مشابه گرفتن اسکرین‌ شات است. فقط کافی است دکمه‌ های افزایش صدا و پاور را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید.

پس از گرفتن اسکرین‌ شات، عکس کوچکی از اسکرینی که به‌ تازگی گرفته ‌اید در گوشه پایین صفحه ظاهر می‌ شود. اگر بر روی این تصویر کوچک کلیک کنید، در اندازه واقعی نمایش داده می شود. اگر هم روی آن ضربه نزنید، خیلی سریع ناپدید می ‌شود. همچنین می ‌توانید آن را به سمت چپ بکشید تا از روی صفحه محو شود. زمانی که اسکرین‌ شات از صفحه محو شد، در برنامه Photos به طور خودکار ذخیره می ‌شود. شما می‌ توانید به بخش تصاویر رفته و لیست اسکرین شات های خود را ببینید.

گرفتن اسکرین شات با QuickTime

۲٫    اسکرین ‌شات با پخش‌کننده QuickTime

ممکن است تعجب کنید که اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳ را چگونه می‌ توان از طریق QuickTime Player انجام داد. برای استفاده از این روش به مک ‌بوک نیاز دارید. در این حالت لازم است مک و آیفون ۱۳ خود را از طریق کابل به هم وصل کنید. در ادامه می ‌توانید QuickTime Player  را در macOS  فعال کنید. سپس

  • در مک، گزینه ضبط فیلم جدید را انتخاب کرده و مدل آیفون خود را از لیست انتخاب کنید.
  • در ادامه از میانبر Command, shift و ۵ استفاده کنید.

پس از گرفتن اسکرین ‌شات، می ‌توانید تعیین کنید که تصویر در کدام بخش سیستم ذخیره شود.

۳٫    اسکرین ‌شات گرفتن در آیفون  از طریق میان ‌برها

در آیفون ‌های سری ۱۳ به بالا، برنامه میان ‌بری وجود دارد که به کاربران آیفون امکان می‌ دهد تا فعالیت هایی مانند گرفتن اسکرین شات را از طریق آن انجام دهند. به همین منظور پس از ورود به برنامه My Shortcut روی علامت + ضربه زده و میان‌ بری برای اسکرین شات خود تعریف کنید. در این ادامه و در پایین‌ صفحه، گزینه Take Screenshot  را انتخاب کنید. با انتخاب Save to Photo Album اسکرین ‌شات در گوشی ذخیره می شود. همچنین یکی از ویژگی ‌های میان برها آن است که می ‌توانید هر نامی که دوست دارید برای آن انتخاب کنید.

اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون 13 با برنامه سیری

۴٫    اسکرین ‌شات از طریق سیری

گوشی آیفون دارای یک دستیار صوتی و مجازی به نام سیری است. این برنامه شبیه به دستیار صوتی گوگل در دستگاه‌ های اندرویدی عمل می‌ کند. بعد از انجام تنظیمات اولیه، با استفاده از سیری می‌توان درخواست ‌های مختلف را به‌ صورت شفاهی بیان کرد. برای اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳ با استفاده از سیری، لازم است:

  • به بخش تنظیمات آیفون رفته و برنامه سیری را جستجو کنید.
  • سپس Listen را برای Hey Siri انتخاب کرده و صدای خود را تنظیم کنید.
  • زمانی که صدا شناسایی و ذخیره شد، می ‌توانید به صورت کلامی از سیری در خواست اسکرین ‌شات کنید.

همچنین کنترل صوتی اپل، مانند سیری این امکان را به کاربر می‌ دهد که با گوشی همراه خود صحبت کرده یا از صفحه ‌نمایش عکس بگیرید. البته برای استفاده از این قابلیت باید گزینه مناسب را روشن کنید. به این صورت که ابتدا به بخش تنظیمات رفته و گزینه Accessibility  را فعال کنید.

در ادامه، نماد بلندگو نمایش داده می‌شود. در این صورت می ‌توانید به گوشی آیفون خود دستور اسکرین شات یا هر فرمان دیگری دهید. این روش برای اوقاتی که فرصت یا شرایط گرفتن اسکرین‌ شات را ندارید، بسیار مفید است.

گرفتن اسکرین شات با دکمه هوم

۵٫    نحوه اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون با دکمه هوم

اگر از مدل آیفونی استفاده می کنید که دکمه هوم دارد، می توانید با استفاده از آن اسکرین شات بگیرید. برای این منظور باید هم ‌زمان دکمه هوم و دکمه Side را فشار داده و سریعاً رها کنید. با استفاده از این روش در سمت چپ و پایین صفحه، یک کپی کوچک از اسکرین ‌شات ظاهر می ‌شود.

اسکرین‌ شات در  آیفون ۱۳ در کدام بخش تلفن همراه ذخیره می شود؟

در iPhone 13، اسکرین ‌شات‌ های گرفته شده به‌ صورت خودکار در بخش Photos و در کنار سایر تصاویر ذخیره می ‌شوند. پس از گرفتن اسکرین‌ شات می ‌توانید در همان لحظه روی آن ضربه زده و تصویر را در اندازه بزرگتر مشاهده کنید. ضمن اینکه  اسکرین ‌شات در بخش تصاویر ذخیره شده و می‌ توانید به آن دسترسی داشته باشید.

راحت ترین روش برای اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳ کدام است؟

تلفن های همراه آیفون یکی از پرطرف‌ دارترین گوشی های همراه در سراسر جهان هستند. به دلیل قابلیت های مختلفی که سیستم عامل این نوع گوشی ها دارد، هر روز به تعداد کاربران آن ها افزوده می شود. این در حالیست که تغییر گوشی اندروید به آیفون می‌تواند برای بسیاری از کاربران گیج کننده باشد.

یکی از مهم ترین موضوعات در گوشی های اپل به ویژه در سری ۱۳،  نحوه اسکرین‌ شات گرفتن در آیفون ۱۳ است. در این مقاله روش های مختلفی برای این موضوع ارائه شد. شاید بتوان راحت ترین روش برای گرفتن اسکرین شات در گوشی آیفون را استفاده هم زمان از دکمه صدا و پاور دانست. در این روش بدون نیاز به  نصب برنامه خاص یا تغییر بخش تنظیمات گوشی، به راحتی می توان اسکرین گرفت.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *