کانادا و ایالات متحده از نبوغ مهاجران در زمینه هوش مصنوعی استقبال می‌کنند

کانادا و ایالات متحده از نبوغ مهاجران در زمینه هوش مصنوعی استقبال می‌کنند
  • 1402/11/9
  • گویا آی تی
  • 0

پیشرفت سریع هوش مصنوعی (AI)، اکثر صنایع را تحت الشعاع قرار داده که کانادا و ایالات متحده در خط مقدم این انقلاب فناوری جهانی قرار دارند. مطالعه اخیر بنیاد ملی سیاست، بر روی نقش محوری مهاجران در توسعه هوش مصنوعی تاکید بسیاری داشته است.

نتایج برآمده از این مطالعه نشان می‌دهد که ۶۵ درصد از شرکت‌های برتر هوش مصنوعی در ایالات متحده توسط مهاجران تأسیس شده‌اند و ۷۰ درصد از دانشجویان فارغ‌التحصیل که محصل رشته‌های مرتبط با هوش مصنوعی بوده‌اند، دانشجویان بین‌المللی هستند.

این مطالعه همچنین به این اشاره کرد: مهاجرانی که از کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، لهستان، هند، ایران، آرژانتین، اسرائیل، سوریه، لبنان، بریتانیا، تایوان، فرانسه، برزیل، مکزیک و کلمبیا هستند، پیشگامان هوش مصنوعی می‌باشند. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که تنوع دیدگاه‌ها و تجربیات باعث شده تا توسعه هوش مصنوعی تسریع شود.

با افزایش تقاضا برای نیرو کار ماهر هوش مصنوعی، کانادا و ایالات متحده در حال اجرای طرح هایی برای جذب و حفظ این افراد ارزشمند هستند. استراتژی “مهاجران دیجیتالی” کانادا که توسط وزیر مهاجرت شان فریزر هدایت می شود، با هدف ساده کردن فرآیند برای دستیابی به اقامت دائم برای نیروی کار فنی بسیار ماهر است.

یکی از اجزای کلیدی این استراتژی، ایجاد یک مسیر اختصاصی برای افراد دارای تخصص در زمینه‌های STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) است.

هدف اصلی این ابتکار رسیدگی به تقاضای فزاینده برای متخصصان STEM و پر کردن موقعیت‌های کلیدی است که به رشد اقتصادی و پیشرفت فناوری کشور کمک می‌کند. داوطلبان دارای تخصص در رشته هایی مانند علوم داده، توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، ریاضیات، آمار، مهندسی برق و مهندسی الکترونیک در اولویت هستند.

این حرکت با تلاش‌های دولت کانادا برای غلبه بر چالش‌های نیروی کار STEM مطابقت دارد و تعهد آن را برای جذب و حفظ افراد استثنایی تقویت می‌کند. همچنین بر اساس معرفی اخیر استراتژی جذب استعدادهای فناوری، یک طرح جامع با هدف افزایش رقابت جهانی کانادا در بخش فناوری، ساخته شده است.

شان فریزر، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا نیز اظهار داشت: توانایی کانادا برای ماندن در لبه برتر علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات تا حد زیادی به توانایی کشور ما برای جذب استعدادهای برتر از سراسر جهان بستگی دارد. او در مورد انتخاب مهاجران مبتنی بر طبقه بندی STEM ابراز اشتیاق کرد و بر پتانسیل آن برای افزایش دسترسی به اقامت دائم برای کارگران ماهر با پیشینه STEM تاکید کرد.

این اقدامات پیشگیرانه نشان دهنده حمایت کانادا از جذب و حفظ استعدادهای درخشان در بخش هوش مصنوعی است. از آنجایی که این کشور تلاش می‌کند پیشگام توسعه هوش مصنوعی باقی بماند، پذیرش مهاجران متخصص در شکل‌دهی آینده‌ای که هوش مصنوعی باعث توانمندی جامعه است و رونق اقتصادی را پیش می‌بردر پیش دارد، بسیار مهم خواهد بود.

برای مهاجرت به کانادا و استفاده از این برنامه مهاجرتی می‌توانید با مشاوران ناولتی رد تماس گرفته تا به شما کمک کنند.

 

این مقاله به عنوان رپورتاژ آگهی تبلیغاتی در وبسایت گویا آی تی منتشر شده و وبسایت گویا آی تی در مورد تایید یا رد صحت محتوای آن مسئولیتی ندارد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *