اصول ارگونومی در محیط کار و مزایا و کاربردهای آن

اصول ارگونومی در محیط کار و مزایا و کاربردهای آن
  • 1402/11/15
  • گویا آی تی
  • 0

مشاغل بسیاری این روزها هستند که نیاز دارند تا کارمندان ساعت‌های فراوانی را بر روی صندلی با وضعیتی ثابت نشسته و مدام به صفحه نمایشگر نگاه کنند. در صورتی که فرد در پشت میز اداری در وضعیت مناسبی قرار نگیرد، پس از مدتی دچار کمردرد، گردن درد، سردرد و سایر دردهای جسمانی می‌شود. به همین دلیل لازم است تا به نکاتی توجه شود که علم ارگونومی در محیط کار شناخته می‌شود. ما همه این موارد را برای شما در نظر گرفته‌ایم و به تفصیل برای شما توضیح خواهیم داد.

ارگونومی در محیط کار چیست؟

آیا می‌دانید ارگونومی در محیط کار چیست؟ به صورت کلی ابتدا باید بدانید که منظور از ارگونومی چیست و سپس آن را در محیط کار بررسی کنیم. ارگونومی یکی از شاخه‌های علمی است که تلاش می‌کند رابطه بین انسان و محیط کار را بررسی کرده و به این ترتیب، این محیط را به نحوی برنامه‌ریزی و طراحی کند که فرد در آن، چه از لحاظ جسمی و چه از منظر روانی دچار هیچ مشکلی نشود. در این علم، محدودیت‌ها و توانایی‌های فرد در نظر گرفته می‌شود و به این مطلب توجه می‌شود که اگر طراحی محل کار فرد با این محدودیت‌ها و توانایی‌ها تناسب کافی نداشته باشد، موجب افزایش خستگی و نارضایتی او شده و درنتیجه در عملکرد کلی کارمندان تأثیر منفی خواهد گذاشت.

توجه به محیط کار، چیدمان میزهای کارمندان و میز مدیریت و متناسب‌سازی آنها با نیاز افراد باعث می‌شود تا بتوانند کارها را به‌درستی انجام دهند؛ درنتیجه رضایت شغلی و راندمان شغلی نیز افزایش پیدا می‌کند. ارگونومی در محیط کار صنعتی نیز حتی مدنظر قرار دارد. افرادی که پای دستگاه‌های تولید مشغول به کار هستند ممکن است با مشکلات دیگری روبه‌رو شوند که باید بررسی شده و همه زوایای آن تصحیح شود.

ارگونومی در محیط کار چه مزایایی دارد؟

به نظر شما چرا علم ارگونومی تا این حد اهمیت دارد و مزایای آن برای مشاغل مختلف و کسب‌وکارها چه می‌تواند باشد؟ ما در اینجا چند مزیتی که باعث می‌شود این علم تا بدین حد برای محیط‌های کاری اهمیت پیدا کند را ذکر کرده‌ایم. کدام یک از این موارد به نظر شما اهمیت بیشتری دارد؟

سلامت فیزیکی کارمندان

زمانی که بر اساس علم ارگونومی، همه ابزارها و لوازم تهیه می‌شوند و ویژگی‌های جسمانی افراد موردتوجه قرار می‌گیرد، سلامت فیزیکی کارمندان حفظ شده و از استرس‌های بدنی کاسته می‌شود. نوع نشستن پشت میز یا استفاده از ابزار گوناگون دیگر، به سلامت جسمی و شکل ستون فقرات آسیب نزده و فرد زمان بیشتری می‌تواند بر روی فعالیت خود تمرکز کند.

بالا رفتن بهره‌وری

وقتی فرد بیش از گذشته بتواند وقت خود را پشت میز یا پشت دستگاه سپری کند، در نتیجه کارها با سرعت بالاتری انجام شده و دیگر خستگی وجود ندارد که باعث افزایش خطای انسانی شود. همین دو ویژگی برای بالا رفتن بهره‌وری کفایت می‌کند.

بهبود سلامت روانی

وقتی کارمندان در محیط کار خود دچار مشکلات جسمانی و خستگی مفرط نمی‌شوند، در نتیجه از شغل خود رضایت بیشتری دارند و رفاه روانی بالاتری را احساس می‌کنند. همین امر می‌تواند سلامت روان آنان را بهبود ببخشد و انگیزه کار کردن را در آنان افزایش دهد.

برای بهبود ارگونومی در محیط کار چه روش هایی به کار بگیریم؟

علاوه‌بر همه نکات و چک لیستی که برای ارگونومی در محل کار بیان شد، لازم است موارد دیگری را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین شرایط را برای کارمندان در نظر بگیرید. با این کار، عملکردتان بهبود پیدا کرده و درنتیجه راندمان کار افزایش می‌یابد. این موارد عبارت هستند از:

• سعی کنید در انتخاب تجهیزات، دقت لازم را داشته باشید. لوازمی مانند میز، صندلی، صفحه نمایشگر و مواردی از این دست را حتماً زیرنظر متخصصان و از مراکز فروش معتبر خریداری کنید. مطمئن باشید هرچه در این راه هزینه کنید مانند سرمایه‌گذاری، پس از مدتی در اثر بالا رفتن راندمان کار به شما باز خواهد گشت.

• به صورت دوره‌ای همه موارد را دوباره بررسی کرده و در صورتی که مشکلی وجود داشت حتماً آن را رفع کنید.

• سعی کنید به کارمندان خود نیز در زمینه نحوه صحیح نشستن یا استفاده از ابزارهای مختلف، دانش کافی دهید تا آنها نیز در جهت سلامت خود اقدام کنند.

• محل مناسبی را برای استراحت کارمندان در نظر بگیرید تا اگر نیاز بود برای خوردن، نوشیدن و استراحت به آنجا مراجعه کنند.

• سعی کنید برای مواردی مانند دمای مناسب و نور کافی، تمهیداتی در نظر بگیرید تا به صورت مدام پایش انجام شود.

نشانه های نامناسب بودن ارگونومی محیط کار

از کجا می‌توان مطمئن بود که همه اصول ارگونومی در یک محیط کار به درستی رعایت شده است؟ به عبارت دیگر کدام نشانه‌ها مانند زنگ خطری می‌تواند شما را هشیار کند که برخی موارد از دید پنهان شده‌اند؟ اولین و مهم‌ترین عامل، وضعیت سلامت جسمانی کارمندان شما است. در صورتی که کارمندان مدام از دردهایی مانند درد ستون فقرات، گردن یا کمر می‌نالند یا حتی دچار سردرد شده‌اند باید بدانید که وضعیت مناسبی در حین انجام کار ندارند.
از طرف دیگر اگر کارمندان شما از نظر روحی نیز در وضعیت خوب و شادابی قرار ندارند و مدام ابراز خستگی می‌کنند بهتر است شرایط را یک‌بار دیگر بررسی کنید تا متوجه نقاط ضعف محل کار شوید. افت عملکرد آن‌ها نیز می‌تواند نشانه دیگری باشد که باید به آن‌ها توجه کنید.

طراحی محیط کار ارگونومیگ به کمک مبلمان اداری فضاگویا

داشتن محیط کاری که بتواند رضایت کارمندان را در پی داشته باشد، کار سختی نیست. تنها توجه به چند نکته ساده می‌تواند به بهترین شکل باعث افزایش عملکرد آنان شود و پیشرفت همه‌جانبه‌ای را برای شما و کارمندانتان به همراه داشته باشد. دقت به نکات ارگونومی در محیط کار می‌تواند تضمین کند که شما به بهترین شکل، این موارد را رعایت می‌کنید و می‌توانید مطمئن باشید که همه امور بر وفق مرادتان است. تنها کافی است با متخصصان این امر تماس بگیرید و از آنها برای برآورده کردن این موارد کمک بخواهید. درنتیجه اگر به دنبال شرکت تولیدی برای خرید مبلمان اداری، پارتیشن، دیوارکوب، کتابخانه، فایل اداری، صندلی اداری و قفسه می‌گردید، شرکت مبلمان اداری فضاگویا با بیش از سه دهه فعالیت آمادۀ خدمت‌رسانی به شما است. برای دیدن نمونه‌کارها، دریافت اطلاعات و سفارش کالا به سایت www.fazagooya.com مراجعه کنید یا با شماره تلفن ۰۲۱۸۹۳۸۷ تماس بگیرید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *