امکانات جدید ایفون با ضبط مکالمه در ایفون در iOS 18

امکانات جدید ایفون با ضبط مکالمه در ایفون در iOS 18
  • 1403/3/23
  • زهرا معبودی
  • 0

هر ساله اپل یک سری ویژگی های جدید و قابلیت های کاربردی را در سیستم عاملش جاسازی می کند تا ابزارهای هوشمندش بتوانند چیزی بیش از گذشته داشته باشند. به لطف معرفی iOS 18 امروز می خواهیم از ۶ قابلیت جالب و جدید بگوییم که یکی از آن ها ضبط مکالمه در ایفون است. یکی از این امکانات جدید ایفون امکان استفاده از ماهواره اپل برای پیام رسانی است!

اجازه بدهید یکی یکی این ویژگی ها را بررسی کنیم.

زمان بندی پیام در ایفون

زمان بندی کردن پیام در ایفون ویژگی جدیدی است که به یمن iOS 18 در اواخر امسال روی گوشی های هوشمند اپل اعمال خواهد شد. شاید همه مردم به دنبال این ویژگی نباشند. اما وقتی دغدغه ارسال پیام به کسی داریم و می دانیم او مشغله دارد و ارزو می کنیم که در موقع مناسب به پیام مان جواب دهد، این ویژگی به کمک مان می آید.

امکانات جدید آیفون

بدین ترتیب که پیامک را نوشته و برای زمان ارسال آن زمانی را انتخاب می کنیم که می دانیم او سرش شلوغ نیست و می تواند به پیام مان پاسخ دهد. بنابراین به راحتی زمان را برای آن ساعت تنظیم و زمان بندی می کنیم. آیفون در این زمان مشخص شده بدون نیاز به ما پیامک را ارسال می کند.

مطمینا این ویژگی برای ارسال پیامک تبریک تولد یا هر چیزی که تایم و روز و ساعت خاصی دارد مهم و کاربردی است.

 

اپلیکیشن مدیریت پسورد در ایفون

البته که اپل یک سرویس برای مدیریت پسورد ها و ذخیره پسورد ها دارد که در انتهای اپلیکیشن تنظیمات باید به دنبال آن باشید. اما بالاخره در iOS 18 به فکر یک اپلیکیشن جدید و اختصاصی برای مدیریت پسوردها افتاد و حالا خبرهایی در مورد آن شنیده می شود.

اپل این برنامه اختصاصی رمز عبور را برای iPhone، iPad، Mac و Vision Pro طراحی کرده است.

این ویژگی یکی از مهم ترین امکانات جدید ایفون است که حتی اگر دلیل شومی هم نداشته باشید واقعا کاربردی است. مطمینا یکی از دردسرهای کاربران اپل این بوده که هنگام پیدا کردن رمز عبور ها بخواهند از قابلیت قبلی اپل استفاده کنند و این موجب می شده که بسیاری از افراد به نرم افزارهای مدیریت رمز عبور که توسط دیگران ساخته شده پناه ببرند. احتمالا اپل این ویژگی را برای امنیت درون اکوسیستمی خودش روی کار آورده است. . اپلیکیشن Passwords نه تنها گذرواژه‌های وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها را ذخیره می‌کند، بلکه می‌تواند رمز عبور Wi-Fi، کلیدهای عبور، اطلاعات ورود به سیستم مشترک و موارد دیگر را نیز ذخیره و مدیریت کند.

 

بهبود Tapbacks در پیام رسانی

Tapbacks قابلیتی از سیستم عامل اپل است که از زمان iOS 10 تا کنون در اختیار کاربران اپل است. به لطفا این قابلیت شما می توانید روی پیام های کاربران واکنش نشان دهید. این قابلیت مدتی است که روی پیام های واتس اپ و تلگرام نیز و حتی اینستاگرام ارایه شده است. هدف از Tapbacks  این است که بدون نیاز به نوشتن بتوانید نظرتان را در مورد چیزی که طرف مقابل می گوید اعلام کنید.

امکانات جدید آیفون

طبق آنچه از اپل فعلا به گوش رسیده شما می توانید بیش از یک Tapbacks روی پیام های طرف مقابل داشته باشید و بهبود این ویژگی چیزی جز این نیست. آیا راضی کننده است؟ برای نصب این قابلیت روی سیستم اپلی خود اینجا را کلیک کنید.

 

امکان قفل کردن اپلیکیشن ها در ایفون

به نظر شما ویژگی ضبط مکالمه چه رتبه ای باید در میان امکانات جدید ایفون داشته باشد؟ یکی از چیزهایی که می تواند برای کاربران گوشی های هوشمند استرس ایجاد کند این است که گوشی خود را بدون هیچ حفاظتی به دست دیگران بسپارند. اما به لطف این ویژگی شما می توانید اپلیکیشن های خاصی را قفل کنید و بعد گوشی را به دست دیگری دهید. از طرفی اپل این ویژگی را ایجاد کرده که برنامه های خاصی را در یک پوشه خاص و پنهان جاسازی کنید!

امکانات جدید آیفون

امکان ضبط مکالمه در ایفون

اپلیکیشن Phone در حال حاضر قادر است تا مکالمات تلفنی تان را ضبط کند و به نظر من این یکی از بهترین امکانات جدید ایفون است. وقتی در حال تماس هستید می توانید فرآیند ضبط مکالمه در ایفون را شروع کنید. البته ایفون این حریم خصوصی را چندان خصوصی نمی کند و به مخاطب نیز هشداری می دهد که صدای او در حال ضبط شدن است. در نهایت شما یک نسخه از آنچه که ضبط شده است را دریافت می کنید.

امکانات جدید آیفون

این ویژگی برای بسیاری از افراد نظیر کسانی که مصاحبه های شغلی خود را پشت تلفن انجام می دهند یا مشاوره می گیرند خیلی مفید است. البته که اغلب مکالمه ها مفید هستند و حاوی حرف هایی هستند که لازم است بارها گوش داده شود. پس قابلیت ضبط کردن صدا هنگام مکالمه در ایفون واقعا کاربردی است.

 

امکانات جدید ایفون : پیام دادن از طریق ماهواره

از زمانی که آیفون ۱۴ روی کار آمده و تا هر وقت که گوشی های اپل تولید شوند شما می توانید از سرویس ماهواره ای اپل برای پیام رسانی استفاده کنید. این یعنی حتی اگر شما اتصالی هم نداشته باشید سرویس ماهواره ای اپل به کمک تان خواهد آمد. البته قبلا این سرویس صرفا برای تماس های اورژانسی توسط اپل ارائه می شد. اما حالا دیگران نیز می توانند در شرایط خاص از آن استفاده کنند.

از این به بعد هر جا که بودید که نیاز به تماس داشتید ولی نه سرویس تلفن در دسترس تان بود و نه وای فای می توانید از سرویس ماهواره ای اپل استفاده کنید. تا این لحظه آخرین سیستم عامل اسمارت فون های اپل iOS 17.5 بوده است که ویژگی های آن را در این مطلب در مورد سیستم عامل اپل نوشته ایم.

آیا در زمینه سیستم عامل اپل انتظاراتی دارید که برآورده نشدن آن از طریق اپل برایتان سوال بر انگیز است؟ در مورد هر چه در ذهن دارید در بخش نظرات بنویسید و پاسخ دیگران نیز دریافت کنید.

منبع کمکی:

وبسایت howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *