وب سايت appoftheday تصويري را منتشر كرده است كه در آن اطلاعات بسيار جالبي در مورد فروشگاه اپليكيشن‌هاي iOS شركت Apple وجود دارد. اين آمار و اطلاعات از طريق وب‌سايت شركت اپل و منابع مرتبط ديگر به دست آمده و در انتهاي سال 2010 ميلادي منتشر شده است. در صورتي كه علاقه‌مند به ديدن اين تصوير عالي و مطالعه برخي نكات مرتبط با آن هستيد، با مجله اينترنتي گويا آي‌تي همراه باشيد.

 

براي ديدن تصوير در سايز اصلي و مشاهده بهتر جزئيات بر روي آن كليك نماييد.

حجم تصوير بالاست. لطفا تا بارگذاري كامل آن شكيبا باشيد.

وضعيت فروشگاه اپليكيشن سيستم عامل ios شركت apple

وضعيت فروشگاه اپليكيشن سيستم عامل ios شركت apple

 

برخي نكات موجود در تصوير:

 1. آقاي Jordan Satok كه اين اينفوگرافيك (infographic) را تهيه كرده است مي‌گويد: “اطلاعات موجود در اين تصوير از منابع مختلفي مثل خوراك RSS وب‌سايت اپل و بخش جستجوي فروشگاه اپليكيشن‌هاي iOS استخراج شده و كاملا مستند به اطلاعات خود شركت apple است.”
 2. اين فروشگاه تا انتهاي سال 2010 ميلادي بيش از 300 هزار اپليكيشن مختلف را در اختيار مردم گذاشته است.
 3. بر اساس اطلاعات موجود در اين تصوير، 67 درصد اپليكيشن‌هاي اين فروشگاه پولي هستند.
 4. از ميان تمام اپليكيشن هاي موجود، 50 درصد از اپليكيشن‌ها قيمتي كمتر از 3 دلار دارند.
 5. تنها 1 درصد از تمام اپليكيشن‌هاي موجود در اين فروشگاه، بيش از 25 دلار قيمت دارند.
 6. 85 درصد از اپليكيشن‌هاي اين فروشگاه مختص iPhone هستند. اما نكته‌ي جالب اين است كه ميزان اپليكيشن‌هاي عمومي (مربوط به همه سخت‌افزارهايي كه سيستم عامل iOS دارند) 8 درصد است و از ميزان اپليكيشن‌هاي مختص iPad كه عدد 7 درصد را به خود اختصاص داده بيشتر است.
 7. كتاب‌هاي الكترونيكي، بازي‌ها و اپليكيشن‌هاي مربوط به سرگرمي، به ترتيب بيشترين تعداد در ميان اين 300 هزار اپليكيشن را دارند.
 8. كتاب‌هاي الكترونيكي با تعداد 50 هزار عددي خود در اين فروشگاه، تقريبا 17 درصد از اپليكيشن‌هاي موجود را تشكيل مي‌دهند و نكته‌ي جالب اين است كه از اين ميان، 7 هزار مورد تنها مربوط به يك توليد كننده كتاب‌هاي الكترونيكي است.
 9. در ادامه‌، اپليكيشن‌هاي موجود در اين فروشگاه بر اساس نوع طبقه‌بندي شده و ميانگين قيمت هر نوع، اعلام شده است كه اعدادي بين صفر تا 7 دلار را در بر مي‌گيرد.
 10. در اين طبقه‌بندي، كمترين ميانگين قيمت مربوط به اپليكيشن‌هاي خبري، اپليكيشن‌هاي مرتبط با شبكه‌هاي اجتماعي، بازي‌ها، اپليكيشن‌هاي تفريحاتي و اپليكيشن‌هاي مربوط به گزارش وضعيت آب و هوا است كه به طور ميانگين قيمتي كمتر از 1 دلار دارند. دليل اينكه اپليكيشن‌هاي خبري ميانگين قيمت پاييني دارند اين است كه 65 درصد از اين اپليكيشن‌ها رايگان هستند.
 11. بيشترين ميانگين قيمت نيز مربوط به اپليكيشن هاي پزشكي است كه با ايجاد رقمي بيش از 7 دلار با فاصله‌ي زيادي نسبت به دسته هاي ديگر، جزو گران‌قيمت‌ترين اپليكيشن‌ها به حساب مي‌آيند. البته تعداد كم اين اپليكيشن‌ها نيز بر ايجاد چنين عددي مؤثر بوده است.
 12. پس از اپليكيشن‌هاي پزشكي، اپليكيشن‌هاي مربوط به عكس‌برداري و مديريت تصاوير و كتب الكترونيكي با ميانگين قيمت تقريبا 5 دلار، جزو گران‌قيمت‌ترين اپليكيشن‌ها هستند. البته فقط 11 درصد از اپليكيشن هاي مربوط به كتاب‌هاي الكترونيكي رايگان هستند.
 13. ميانگين قيمت تمام اپليكيشن‌هاي اين فروشگاه تقريبا 2 دلار و 43 سنت است.
 14. ميانگين محبوبين تمام اپليكيشن‌هاي اين فروشگاه تقريبا 60 درصد (3 ستاره از ميان 5 ستاره) است.
 15. بيش از 62 هزار برنامه‌نويس و توسعه‌دهنده‌ي اپليكيشن‌ها، اين 300 هزار اپليكيشن را توليد كرده اند.
 16. تنها اپليكيشن اين فروشگاه كه بيش از 1 ميليون مرتبه رأي دريافت كرده، اپليكيشن فيسبوك (Facebook) است.

اميدوارم از اطلاعات موجود در اين تصوير استفاده برده باشيد. لطفا در قسمت نظرات به ما بگوييد آيا شما تا به حال از فروشگاه اپل، اپليكيشني خريداري كرده‌ايد يا نه.

 

محسن پاك نيت