معرفی نرم افزار رایگان Wondershare Time Freeze

  • 1389/2/31
  • محمدرضا ارجمندی
  • 2

یکی از بهترین گزینه ها برای ایمن نگه داشتن یک سیستم عامل، استفاده از مجازی سازی است. مجازی سازی تضمین می کند که همه چیز در محیط مجازی اتفاق می افتد و هیچ خطری سیستم کامپیوتر را تهدید نخواهدکرد. مزایای این روش عبارتند از: جلوگیری از تهدید برنامه های مخرب مانند ویروس ها و جاسوس افزارها و برجا نگذاشتن هیچ اثری از کارهای انجام شده به این روش بر روی سیستم های کامپیوتری پس از راه اندازی مجدد سیستم.

نرم افزار Wondershare Time Freeze راه حلی برای مجازی سازی بوده و  بسیار شبیه Returnil ، Sandboxie یا Comodo Time Machine می باشد. این نرم افزار معمولا به قیمت 39 دلار عرضه می شود اما برای مدت زمان محدودی به صورت رایگان ارائه می شود. کاربران می توانند مجوز برای استفاده رایگان از Time Freeze را با وارد کردن نام و ایمیل خود در فرم درخواست در وب سایت رسمی برنامه بدست آورند.

نرم افزار Time Freeze از روش جالبی استفاده می کند. این امکان وجود دارد تا کاربر درحالت حفاظت شده وارد شده و پس از آن با دوباره راه اندازی  از شر تمام تغییرات ناخواسته در سیستم خلاص شود و یا ازحالت محافظت شده خارج شده و بخواهد اطلاعات تغییریافته در سیستم اعمال شود. این حالت ها برای کاربرانی که معمولا عادت دارند نرم افزار ها و برنامه های کاربردی جدید را روی سیستم خود امتحان کنند مفیداست . این کاربران به جای آزمایش آنها را در حالت محافظت شده ، راه اندازی مجدد و نصب دوباره آنها را در صورتی که بخواهند از آنها استفاده کنند به سادگی می توانند آنها را در حالت محافظت شده نصب کرده و از این حالت خارج شده تا نرم افزار نصب شده باقی بماند. واضح است که این خطر وجود دارد که بدون استفاده از حالت مجازی سازی کاربر پس از نصب یک نرم افزار آزمایشی دچار مشکل در دسترسی به فایلها و سیستم عامل خود شود.

نرم افزار Wondershare Time Freeze هر دو نوع حفاظت را ارائه می دهد حفاظت از سیستم و حفاظت از یک پوشه.

حفاظت از سیستم

به سادگی می توانید، برای بازگرداندن سیستم به حالت اولیه تنها رایانه را راه اندازی مجدد کنید.با این برنامه می توانیدبا استفاده از کار در محیط مجازی سیستم عامل واقعی  رادر حالت ثابت نگه دارید ، که باعث جلوگیری از کندتر و کندتر شدن عملکرد کامپیوتر شما با گذشت زمان خواهد شد.

حفاظت از سیستم به صورت آنی زمان باعث جلوگیری از تهدیدهای مخرب بدافزارها و جلوگیری از آسیب رساندن به کامپیوتر شما خواهد شد.

پاک کردن تاریخ  فعالیت های(history) کامپیوتر: اثری از گشت و گذار شما در اینترنت و عملیات های کامپیوتری مختلف که در سیستم عامل انجام می دهید پس از راه اندازی مجدد  رایانه باقی نخواهد ماند(برنامه به شما انعطاف پذیری لازم برای ذخیره ی تغییرات سیستم مجازی در سیستم واقعی را می دهد).

با خیال راحت به کار با رایانه خود بپردازید : تست نرم افزار ها و نصب بازی ها برای ایمنی شما بر روی سیستم مجازی خواهد بود.

حفاظت از پوشه

حالت 1 : دسترسی دیگران به پوشه های محافظت شده را ممنوع  می سازد، همچنین باز کردن فایل های درون آنها.

حالت 2 : امکان هرگونه تغییر در فایل های داخل پوشه های محافظت شده را توسط دیگران از بین می برد.

ایمن از ویروسها : حفاظت از فایل های شما از آلوده شدن به ویروس ها و تروجان ها.

محافظت خصوصی : حفاظت از حریم خصوصی شما به طور موثر.

کاربرانی که می خواهید به آن بدهید باید سعی کنید به اتمام دمو ویدیو زیر وارد نمایید.

قابلیت ایجاد تغییرات در محیط مجازی و اعمال آنها به سیستم واقعی کار با این نرم افزار  را برای هر کاربری جالب می سازد.

توجه داشته باشید که نرم افزار  Wondershare Time Freeze تنها با نسخه های 32 بیتی از سیستم عامل ویندوز سازگار است. (از طریق Caschy)

منبع:ghacks

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. فکر میکنم با وجود نرم افزاری های دیگر مثلاً deep freeze که خیلی حرفه ای تر نیازی به چنین نرم افراری نباشد .
    ولی ممنون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *