به کمک ابزار Puppet Warp در فتوشاپ CS5 افکتهای معرکه ای برای متن ها داشته باشید.

  • 1389/8/16
  • مهرداد ارجمندی
  • 5

هنگامی که کمپانی ادوبی شروع به اعلام خبرهایی در مورد ویژگی های جدید نسخه ی CS5 فوتوشاپ کرد ،  آنها ابزار Puppet Warp را نشان دادند که در آن بروی تنه ی یک فیل کار می کردند . من واقعا تحت تاثیر این ابزار قرار گرفتم ولی بعد از آن زیاد از آن استفاده نکردم. به خاطر همین هم من تصمیم گرفتم این ابزار را مورد آزمایش قرار دهم مخصوصا وقتی که تصویری از بازیگران به همراه راسل برون را دیدم که او در آنجا نشان می داد چگونه می توان با ابزار Puppet Warp یک طناب را تغییر شکل داد.

بنابراین در این آموزش به شما نشان خواهم داد تا چگونه یک افکت متنی به کمک عکس یک طناب و استفاده از ابزار Puppet Warp ایجاد کنید. این آموزش فقط با نسخه ی CS5  کار می کند و من معتقدم که زیاد وقت شما را نمی گیرد.

قدم 1:

فوتوشاپ را باز کنید و یک پوشه ی جدید ایجاد کنید. من از ابعاد 2560×1440 پیکسل استفاده کردم. بعد از آن یک تصویر طناب را وارد کار کردم. من از یکی از طرح های Shutterstock استفاده کردم که می توانید در اینجا آن را پیدا کنید.

قدم 2:

ما از ابزار Puppet Warp استفاده خواهیم کرد تا افکت متنی خود را درست کنیم ولی برای اینکه به درستی کار کند طناب باید به اندازه کافی دراز باشد. همچنین باید پشت زمینه را از هرچیزی خالی کنید و فقط طناب را باقی بگذارید. بعد از آن به Edit>Puppet Warp بروید. حالت پیش فرض  یک حالت درهم وبر هم از کار شما را نشان  می دهد برای آنکه آن را پنهان کنید می توانید آپشن   Show Mesh را غیر فعال کنید.

قدم 3 :

حالا شروع کنید به اضافه کردن نقطه ها و اتصالات. من حتی نمی دونم که در اصطلاح به اینها چه می گویند. همانطور که در تصاویری که در زیر آمده است می توانید ببینید من یکی در ابتدای طناب ویکی هم در انتهای آن اضافه کردم.

شروع کنید به جابجایی آنها تا ببینید که آنها چگونه رفتاری از خود به نمایش می گذارند. نکته : اگر ALT را نگه دارید می توانید نقطه را بچرخانید ، یک دایره ی کوچک نشان داده خواهد شد که به عنوان کنترلر به شما کمک می کند. همچنین اگر شما به روی نقطه کلیک کنید و ALT را نگه دارید می توانید آن را حذف کنید.

قدم 4 :

شروع کنید به ایجاد کلمه ی مورد نظر خودتان ، در اینجا می توانید حرف R را که به کمک طناب درست شده است ببینید.

قدم 5:

ویرایش کردن را ادامه دهید کمی طول می کشد تا کار کردن با همه ی ابزار ها را به خوبی یاد بگیرید. مهم است که طناب را زیاد نکشید چرا که باعث می شود عکس ناهمواری داشته باشد و صاف و یک دست نباشد.

قدم 6:

یکی دیگر از ابزارهای معرکه ی Puppet Wart این است که شما می توانید عمق  شبکه ها را تنظیم کنید. عملکرد این ویژگی بسیار عالی و خوب است ولی برای مثال می توانید با تعریف کردن قسمتی بر روی قسمتهای دیگر به کمک آیکون Pin Depth این کار را انجام دهید.

قدم 7:

بعد از چند دقیقه جابجایی نقاط به یک نتیجه ی متقاعد کننده برای کلمه ی ROPE می رسیم.

قدم 8:

یک بار دیگر عکس طناب را وارد کنید و آن را به حرف R برسانید .سپس همین کار را با حرف E نیز انجام دهید.

قدم 9 :

یک لایه ی جدید بر بالای دیگر لایه ها اضافه کنید . به کمک ابزار قلمو (با فشردن دکمه ی B) با استفاده از قلموی بسیار نرم با رنگ سیاه ناحیه هایی که در زیر مسخص شده اند را رنگ کنید تا کمی سایه ایجاد کنید. این لایه را به یک پوشه وارد کنید و حالت ترکیب سازی پوشه را به قهوه ای سوخته به شفافیت50% تنظیم کنید.

قدم 10 :

تمام لایه ها را در یک گروه بگذارید و آن گروه را تکرار کنید (duplicate) سپس در گروه تکرار شده به Layer>Merge Group بروید و حالت ترکیب سازی را به حالت روکش تنظیم کنید.

قدم 11 :

یک بار دیگر از عکس طناب استفاده کنید و یک افکت دیگر به کمک ابزار Puppet Warp ایجاد کنید.

قدم 12 :

یک بافت کاغذی را در بالای دیگر لایه ها  وارد کار کنید .من از سایت Shutterstock استفاده کردم شما هم می توانید از اینجا آن را پیدا کنید.

تمام لایه ها به جز لایه ی بافت کاغذی را انتخاب کنید . بعد از آن گروه تکرار شده ی جدید را انتخاب کنید و به Filter>Convert بروید تا آن را به حالت Smart Filters تبدیل کنید.

قدم 13 :

ویژگی Smart Object (شی هوشمند) را انتخاب کنید و به Filter>Blur>Guassian بروید تا میزان تاری آن را تنظیم کنید. برای شعاع از 8 پیکسلی استفاده کنید. یک چیز جالب و معرکه در مورد Smart Filters این است که آنها مانند ماسک و پوشش عمل می کنند. یک برچسب سفید در کنار لایه ی فرعی فیلتر هوشمند است که مانند ماسک عمل می کند. تمام چیزهایی که سفید است را به صورت فیلتر در می آورد. و هچنین رنگهای سیاه و خاکستری که خاکستری فیلتری با قدرت کمتر است . این ویژگی بسیار عالی و خوبی برای ایجاد افکت و ایجاد عمق ظاهری در کار است.

با ابزار قلمو )فشردن کلید B) قلموی خیلی نرم، با رنگ سیاه کلمه ی ROPE را رنگ کنید و همچنین بقیه ی قسمتهای دیگر طناب که با کلمه متصل شده است را رنگ کنید. می توانید از تصویر زیر به عنوان مرجع برای کارتان استفاده کنید.

قدم 14 :

تمام لایه ها را انتخاب کنید و آنها را تکرارکنید. سپس تمام آنها را ادغام کنید و به  Filter>Blur>Gaussian Blur بروید . برای شعاع از 15 پیکسلی استفاده کنید. این لایه را تکرار کنید پس حالا شما دو لایه ی تار دارید. ابتدا بر روی آن یکی که در بالای کار است کلیک کرده  به حالت ترکیب سازی رفته و میزان شفافیت آن را به 50 % برسانید و سپس به سراغ  آن یکی که در زیر است  بروید و در قسمت ترکیب سازی  حالت پوششی را انتخاب کنید  و شفافیت آن را هم به 50% برسانید.

قدم 15 :

به Layer>New Adjustments Layer>Hue  و قسمت اشباعیت بروید و میزان اشباعیت را تا 40- کاهش دهید.

نتیجه گیری :

ابزار Puppet Warp یک ابزار فوق العاده است که تکنولوژی جدیدی که پشت آن است  را نشان می دهد .مانند چیزهایی که معلوم است در پشت آنها فکرهای خوبی وجود دارند که به خوبی و کارایی کاری که می خواهید انجام دهید،  کمک می کند. این آموزش فقط یک مثال بود تا ببینید چگونه می توان از یک شکل طناب برای ایجاد یک متن جالب استفاده کرد. حالا نوبت شماست تا ایده های جذاب و دیدنی خود را درست کنید و آنها را به ما هم نشان دهید.

فایلهای  فوتوشاپ را دانلود کنید.

اینجا را کلیک کنید تا فایل فوتوشاپ مورد نظر این آموزش را دانلود کنید.

دانلود فایل پی دی اف آموزش ابزار Puppet Warp در فوتوشاپ CS5

منبع : ABDUZEEDO.COM

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *