متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

اوباما برای جلوگیری از انتشار اسناد محرمانه دولت، طرح ” اعتماد هویت ” را اجرا می کند

12345 (بدون نظر)
Loading...
50

هنوز چند روز از آغاز سال نو میلادی نگذشته بود که یک مقام کاخ سفید، هفتم ژانویه ۲۰۱۱ ۱ طی مراسمی در مؤسسه استانفورد کالیفرنیا اعلام کرد که اوباما قصد دارد به منظور فراهم کردن امنیت مجازی، توسط وزارت بازرگانی آمریکا یک شناسه اینترنتی به هر یک از شهروندان آمریکایی اختصاص دهد.

هوارد اشمیت ۲ این طرح را ” نقطه ایده آل مطلق در دولت ایالات متحده ” دانسته و اجرای آن را در جهت متمرکز ساختن تلاش ها به سوی ایجاد ” اکوسیستم هویت ” برای اینترنت می داند. وی که مسئول هماهنگ کننده طرح است، اظهار داشت که ” یک پایگاه داده متمرکز ” تشکیل شده و یک بخش خصوصی اجرای آن را برعهده خواهد داشت.

گری لاک ۳ وزیر بازرگانی آمریکا نیز در این مراسم بیان کرد دولت اوباما، پیش نویس چیزی که در حال حاضر آن را استراتژی ملی برای هویت قابل اعتماد در فضای مجازی می خواند، در چند ماه آینده توسط رئیس جمهور منتشر خواهد کرد.

لاک همچنین گفت که: ” ما در مورد یک کارت هویت ملی صحبت نمی کنیم. ما در مورد یک سیستم تحت کنترل دولت صحبت نمی کنیم. آنچه ما درباره آن صحبت می کنیم بالا بردن امنیت آنلاین و حریم شخصی و کاهش و حتی حذف نیاز به حفظ کردن یک دوجین کلمه عبور، از طریق ایجاد و استفاده از هویت های بیشتر اعتماد دیجیتال می باشد “. وی اعلام کرد که وزارت بازرگانی یک دفتر برنامه ملی برای کار روی این پروژه راه اندازی خواهد نمود.

جیم دمپسی ۴ از مرکز دموکراسی و فناوری که از سخنرانان دیگر این مراسم بود هم گفت که : ” هر شناسه اینترنت باید توسط بخش خصوصی ایجاد شده – و نیز داوطلبانه و رقابتی باشد ” . وی با بیان اینکه : ” دولت زیرساخت های هویت را نمی سازد ” اعلام نمود که اگر این کار را انجام دهد، نمی توان به آن اعتماد کرد.

اگرچه تاکنون اطلاعات بیشتری در مورد طرح ” اعتماد هویت ” ۵ منتشر نشده است اما چیزی که آن ها بدان اشاره کرده و در سال گذشته میلادی هم قول آن را داده بودند، ممکن است کارت های هوشمند یا گواهی دیجیتال باشد که ثابت می کند استفاده کنندگان از اینترنت کسانی هستند که هنگام برقراری ارتباط، هویت واقعی خویش را ابراز می نمایند.

این اقدام اوباما که با همکاری سازمان امنیت ملی و وزارت امنیت داخلی آمریکا اجرا خواهد شد، گفته می شود که در پی انتشار اسناد محرمانه دولت از شبکه های نظامی و ارسال آن ها به Wikileaks صورت گرفته و تلاشی برای اطمینان از عدم انتشار اطلاعات در مرکز بایگانی اسناد امنیت ملی مخفی که بخشی از وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا است، باشد.

پانوشت ها:

  1. هفدهم دی ماه ۱۳۸۹
  2. Howard Schmidt
  3. Gary Locke
  4. Jim Dempsey
  5. Trusted identity

منبع: www.cnet.com


محمد مهدی واعظی نژاد

متخصص امنیت شبکه (مورد تأیید FBI)

همراه:  ۰۹۱۲۳۹۶۳۱۲۷

Mahdivaezi61@yahoo.com

استفاده از مطالب این مقاله به هر نحو ممکن ، بدون ذکر نام نویسنده شرعاً حرام است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هنوز چند روز از آغاز سال نو ميلادي نگذشته بود كه يك مقام كاخ سفيد، هفتم ژانويه 2011 1 طي مراسمي در مؤسسه استانفورد كاليفرنيا اعلام كرد كه اوباما قصد دارد به منظور فراهم