متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ابزارهایی برای جلوه دادن به چیدمان صفحه نمایه جدید فیس‌بوک

12345 (بدون نظر)
Loading...
118

با وجود ابراز نارضایتی شدید از سوی بخش عمده ای از کاربران فیس‌بوک علیه صفحه نمایه (profile) جدید آن، این کمپانی صفحه­آرایی جدیدش را اجباری می­کند و در چند روز آینده آن را برای همه کاربران اجرایی خواهد کرد. اگر شما از این صفحه­آرایی جدید متفرید می­توانید نظرتان را در ده یا بیشتر گروه “نفرت” در فیس‌بوک بیان نمایید، ولی به زودی ناچار خواهید شد تا با این چیدمان تازه کنار بیایید. بهترین کاری که می­توانید انجام دهید استفاده از امتیازات این تغییرات برای جذابتر کردن صفحه نمایه­تان است.

به نظر می­رسد که الکساندر اودین، هنرمند فرانسوی، یکی از نخستین کاربران فیس‌بوک است که پس ارائه چیدمان عکس صفحه نمایه جدید فیس‌بوک از این قابلیت استفاده دلخواه خود را برده است.

اندکی بعد دیگران نیز این روش را در پیش گرفتند.

اگر شما هم می­خواهید مشابه چنین نمایی را داشته باشید، نحوه اجرای آن از این قرار است.

روش ۱: استفاده از فتوشاپ

این قالب PSD را دانلود نموده و در فتوشاپ باز کنید. عکستان را (در ابعاد ۷۰۰ در ۵۰۰ پیکسل) به عنوان یک لایه جدید وارد کنید و اندازه تصویرتان را تغییر دهید یا موقعیتش را به دلخواه تنظیم نمایید. سپس گزینه “File” و “Save for Web” را انتخاب کنید. عکسها به چند بخش تقسیم شده و در فرمت مناسب در پوشه­ای در هارد­دیسکتان ذخیره می­شوند.

حالا تصاویر را در فیس‌بوک آپلود کنید، و بزرگترین تصویر (۲۰۰ در ۵۰۰ پیکسل) را به عنوان عکس نمایه خود انتخاب نمایید. سپس تصاویر کوچک (۱۰۰ در ۶۸ پیکسل) را انتخاب نموده و آنها را از راست به چپ با نامتان برچسپ بزنید. [از طریق چیپ]

روش ۲: استفاده از ابزارهای فیس‌بوک

ممکن است یک کاربر متوسط فیس‌بوک کار کردن با فوتوشاپ و قالبها را وقت­گیر، خسته­کننده و حتی دلهره­انگیز بیابد. ابزارهای فیس‌بوک برای کمک به افرادی که اطلاعات کمتری دارند ارائه شده اند. کل کار بر اساس الگوی مشابهی است – یک عکس را آپلود کنید، عکس را به درون یک قاب منتقل نمایید و در صورت نیاز زوم را کم و یاد کنید. وقتی این کار را انجام دادید، این ابزار عکس را به شکلی مناسب برش می­زند و آن را در حساب فیسبوکتان آپلود می­نماید، و آن را به عنوان عکس نمایه شما قرار می­دهد.

در اینجا برخی از برنامه­هایی که توانستم جمع کنم ذکر شده است. اگر چیزی را از قلم انداخته­ام به من اطلاع دهید تا آن را به این لیست بیافزایم.

 • Profile – Maker
 • Profile Pane
 • Profile PhotosBar
 • Your New Profile
 • Picturize.me
 • Schweppes
 • Profile-Banner
 • FB Photo Magic
 • Oudinizer
 • Pic Scatter
 • منبع: instantfundas

  ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
  6 دیدگاه
  1. پوریا می‌گوید

   سلام . تو یکی دیگه از مطلب هات ازت ایراد گرفتم . همون exe ولی این یکی دیگه خوبه . مرسی

  2. پوریا می‌گوید

   D:

  3. سهيل آرمان خواه می‌گوید

   من هم به نحو دیگه ای ازش استفاده کردم
   نتیجه جالب شد
   http://www.facebook.com/armankhah

  4. رازخوانده می‌گوید

   خیلی جالبه ممنون
   ولی اینا تو صفحات به زبان فارسی خراب میشه.
   اگه راه حلی هست حتما به من هم بگید
   ممنون
   raz_gr4@yahoo.com

  5. rrr می‌گوید

   سلام
   من نمیدومنم چرا همش بلوکم
   نه ادد می کنم نه کار دیکه ای…
   لطفا به من میل کنید

  6. NiushA می‌گوید

   سلام چطور میتونم نمایه فیسبوکم روتغییربدم

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  با وجود ابراز نارضايتي شديد از سوي بخش عمده اي از كاربران فيس‌بوك عليه صفحه نمايه (profile) جديد آن، اين كمپاني صفحه آرايي جديدش را اجباري مي كند و در چند روز آينده آن را براي