متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

مدیر اجرایی جدید گوگل: لری پیج

12345 (بدون نظر)
Loading...
50

اریک اشمیت امروز اعلام کرد که لری پیج (Larry Page) مدیر عامل گوگل خواهد شد.

لری اکنون رهبری توسعه محصولات و استراتژی تکنولوژی، که بالاترین توانمندی­اش است، را بر عهده دارد، و از ۴ آوریل به عنوان مدیر ارشد اجرایی گوگل مسئولیت عملیاتهای روزانه ما بر عهده خواهد گرفت. می­دانم که او در این نقش جدید تکنولوژی گوگل و دید حرفه­ای را به شکلی نبوغ­آمیز ترکیب خواهد کرد. من فوق­العاده به کارم به عنوان مدیر عامل در یک دهه گذشته افتخار می­کنم، و اطمینان دارم که ۱۰ سال آینده با مدیریت لری بهتر هم خواهد شد! اعتقاد راسخ دارم که لری برای رهبری آماده است.

سرگئی برین به عنوان یکی از موسسان مطرح خواهد بود و روی پروژه­های استراتژیک کار خواهد کرد، و اشمیت هم رییس اجرایی خواهد بود. اریک اشمیت، که در اوت ۲۰۰۱ مدیر عامل گوگل شد، گفت: “من بر هر جایی که ارزش افزوده بیشتری داده باشد تمرکز خواهم کرد: در بعد خارجی، به کار در زمینه معاملات، همکاریها، مشتریان و روابط حرفه­ای گسترده­تر، توسعه دولتی و رهبری تکنولوژی فکری که به گونه ای فزاینده با توجه به گستره جهانی گوگل اهمیت می­یابند، و در بعد داخلی به عنوان یک مشاور برای لری و سرگئی فعالیت خواهم نمود”.

در اینجا گزیده­ای جالب از اظهارنظرهای مدیران گوگل در سال ۲۰۰۴ را می­خوانید:

ما به عنوان گروهی سه نفره گوگل را مدیریت می­کنیم. سرگئی و من در هشت سال گذشته همکاری نزدیکی داشته­ایم که پنج سال آن در گوگل بوده است. اریک، مدیر عامل ما، سه سال پیش به گوگل پیوست. ما سه نفر به طور مشترک کمپانی را اداره می­کنیم و من و سرگئی رؤسای آن هستیم. این ساختار نامعمولی است، ولی ما در این زمینه کار موفقیت­آمیزی داشته­ایم.

برای تسهیل تصمیمگیری به­موقع، اریک، سرگئی و من هر روز با هم دیدار می­کنیم تا همدیگر را در جریان تازه­ترین موضوعات مختلف کاری قرار دهیم و تفکر همکارانه­مان را بر روی مهمترین و فوری­ترین موضوعات متمرکز کنیم. تصمیمات اغلب توسط یکی از ما اتخاذ می­شوند و دیگران بعدا به طور خلاصه از آن مطلع می­گردند. این کار نتیجه می­دهد چون ما اعتماد و احترام فوق­العاده­ای نسبت به هم داریم و عموما یکسان فکر می­کنیم. به خاطر روابط فشرده طولانی­مدت نزدیکمان اغلب می­توانیم تفاوت دیدگاه بین هر سه نفرمان را پیشبینی نماییم. ما می­دانیم که وقتی عدم توافق وجود دارد، تا اتخاذ تصمیم درست راه زیادی باقی است. برای اتخاذ تصمیمات مهم با یک گروه بزرگتر مرتبط با آن تبادل نظر می­کنیم. اختلافات از طریق بحث و تحلیل و با رسیدن به اجماع حل می­شوند. اریک، سرگئی و من کمپانی را بدون هیچ کشکمکش داخلی عمده­ای و با گفت­وشنود صحیح اداره می­کنیم. اغلب وقتی موضوعات مختلفی پیش آید مسئولیت تصمیمگیری را به یک نفر از خودمان محول می­کنیم.

ما اریک را به عنوان یک مکمل باتجربه­تر نسبت به سرگئی و خودم به کارگیری کردیم. اریک مدیر تکنولوژی کمپانی Sun Microsystems‌ بود. وی مدیر عامل کمپانی Novel نیز بود و مدرک Ph.D. در علوم کامپیوتر دارد که با توجه به طبیعت علمی و فنی ما ترکیبی بسیار غیرمعمول و مهم برای گوگل می­باشد. این شراکت بین ما سه نفر بسیار خوب پیش رفته است و انتظار داریم که ادامه یابد. اشتراک نظرات و انرژی فوق­العاده­ای که هر سه ما به کار گرفته­ایم به شکلی عمده به سود گوگل بوده است.

اریک مسئولیتهای حقوقی مدیرعامل را دارد و بر مدیریت نایب­رئیسان و سازمانهای فروشمان تمرکز می­نماید. سرگئی بر مسائل مهندسی و اقتصادی متمرکز است. تمرکز من بر مهندسی و مدیریت محصول می­باشد.

جالب توجه است که بیانیه امروز، گوگل را در زمان به عقب باز می­گرداند. ۱۰ سال پیش، لری پیچ مدیرعامل گوگل و اریک اشمیت رییس آن بود. اکنون “دیگر به نظارت عالیه روزانه نیازی نیست.”

برگرفته از googlesystem

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اريك اشميت امروز اعلام كرد كه لري پيج (Larry Page) مدير عامل گوگل خواهد شد.