متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نحوه استخراج آیکن ها از فایل های EXE و DLL

12345 (بدون نظر)
Loading...
429

همانگونه که مشاهده می نمایید، ما در این سایت و برای مقاصد مختلف از چندین لوگو استفاده می کنیم: برای نشان دادن لوگوی سایت های پیوندی در قسمت “دوستان ما”، لوگوهای شبکه های اجتماعی و فیدها (در بالای سایت) و یا حتی تصویری که در بنر بالای صفحه خانگی­مان به کار رفته. استفاده از لوگوها روش مناسبی برای نشان دادن برنامه (program) ها و یا به طور کلی چیزهایی است که تقریبا هر روزه با آن ها سروکار داریم.

استخراج لوگوی یک برنامه بسیار ساده است. بعضی وقت ها برخی از توسعه دهندگانِ این برنامه ها نسخه های PNG و باکیفیتی از این لوگوها را در سایت هایشان ارائه می دهند که می شود از آن ها در همه جا استفاده کرد و در مورد برنامه های رایج و محبوب نیز می توان به راحتی و با جستجو در Google Images به لوگویشان دست یافت، اما در بسیاری از مواقع مجبور هستید از آیکن های برنامه ها استفاده کنید و این درست همان جایی است که یک icon extractor به کار می آید.

برنامه ای که من برای استخراج آیکن ها از برنامه ها مورد استفاده قرار می دهمIcon Explorer نام دارد. کار با این برنامه سریع و آسان می باشد و نیازی به نصب ندارد. تمام آن چیزی که نیاز دارید جستجو توسط “فایل منجر” درونیِ این برنامه برای یافتن “فایل اجرایی” (executable file) و “کتابخانه سیستمی” (system library) است که می خواهید از درون آن آیکن مورد نظرتان را استخراج نمایید، می باشد. پس از یافتن فایل مورد نظر تنها کافی است که در بخش میانی از رابط کاربری برنامه بر روی آیکن مورد نظر کلیک کنید. در پنل سمت راست، Icon Explorer تمامی آیکن های موجود با رزولوشن و اندازه های متفاوت را نمایش می دهد.

برای دانلود هر کدام از آن آیکن ها، به سادگی بر روی اندازه مورد نظرتان راست کلیک کرده و فرمت نهایی را تعیین کنید: ICO یا BMP. اگر فرمت نهایی را BMP برگزیده باشید می توانید رنگ پس زمینه را نیز تعیین کنید. البته ذخیره کردن یک آیکن در فرمت  BMP به این معنی است که شما در آینده می خواهید با استفاده از یکی از برنامه های ویراشگر گرافیکی بر روی آن کار کنید.

از ویژگیهای برنامه Icon Explorer سادگی و استفاده­ی آسانش می باشد و از عهده­ی هر آن چه که ادعا می کند نیز برمی آید. اگر دائما نیازمند استخراج آیکن ها ار برنامه های اجرایی و یا کتابخانه های DLL هستید، این همان ابزاری است که به آن نیازمندید.

 

منبع: softonic

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همانگونه كه مشاهده مي نماييد، ما در اين سايت و براي مقاصد مختلف از چندين لوگو استفاده مي كنيم: براي نشان دادن لوگوي سايت هاي پيوندي در قسمت "دوستان ما"، لوگوهاي شبكه هاي اجتماعي و فيدها (در بالاي سايت) و يا حتي تصويري كه در بنر بالاي صفحه خانگي­مان به كار رفته.