به نظر شما سرعت اینترنت در ایستگاه فضایی بین المللی چه قدر است؟

 • 1390/4/18
 • عليرضا شیری
 • 7

در حالی که بیشتر ما از اینترنت سریعی که توسط DSL ، اتصال فیبر نوری، 3G (اتصال مخصوص گوشی ها و وسایل همراه که اپراتور سوم آن را ارائه میکند) و یا اتصال اپراتور چهارم 4G، تامین میشود لذت میبریم، فضانوردان در ISS (مخفف International Space Station به معنی ایستگاه فضایی بین المللی) چنین امکاناتی در اختیار ندارند!

Chris Hadfield یکی از فضانوردان کانادایی است و در روز کانادا در مراسمی که در Edmonton برگزار شد در پاسخ به سوال یکی از اعضای حاضر گفت: “انجام بازی های آنلاین در ایستگاه فضایی ممکن نیست چرا که سرعت اینترنت تقریبا در حد Dial Up است! علت این سرعت کم این است که ایستگاه فضایی بین المللی با سرعت 5 مایل بر ثانیه (حدود 8 کیلومتر بر ثانیه) حرکت میکند. بت من مقدس !

بنابر اظهارات Johnson که زمانی خلبان ماموریت STS-134 بوده، فضانوردان روی شاتل واقعا “در استفاده در اینترنت سهیم نبودند”، چرا؟ “ما از طریق ایمیل هایمان به روز میشدیم. مثل این بود که یک ایمیل کاذب و اینترنت کاذب در اختیار ما بود تا با خانواده و دوستان و همکارانمان در ارتباط باشیم”.

منبع:

maximumpc

dvice

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 7 دیدگاه
 1. در حالی که بیشتر ما از اینترنت سریعی که توسط DSL ، اتصال فیبر نوری، ۳G (اتصال مخصوص گوشی ها و وسایل همراه که اپراتور سوم آن را ارائه میکند) و یا اتصال اپراتور چهارم ۴G، تامین میشود لذت میبریم!!!

  دچار توهم شدی

  1. خب منبع خبر هر جایی که هست و هر کی که هست سرعت بالایی داشته دیگه. البته تو ایستگاه فضایی سرعت اندازه ی همین ای دی اس الی که من از مخابرات گرفتم هم نیست.

 2. چیزی که هست اپراتور سوم=3G نیست!!
  اپراتور چهارم هم = 4G نیست!!!

  این معادل سازیها از بیخ و بن اشتباهه.

  1. سلام
   ببخشید من کلمات و اصطلاحاتی که ندونم رو همین جوری الکی از خودم تفسیر در نمیارم براش که.
   تو ویکی پدیا سرچ میکنم معمولا، تو متن هایی که مینوسیم هم رو اون کلمات لینک به ویکی میذارم، حالا اگه فارسی بشه که بهتر و اگه نباشه هم میذارم که هر کی میتونه بخونه متوجه بشه بره نگاه کنه.
   این هم لینک صفحه ای که توضیح داده، البته فکر کنم تو متن خبر نذاشتم چون حدس زدم خواننده ها با این همه سر و صدای اچراتور سوم تلفن همراه و این خبرها به گوششون خورده.
   http://en.wikipedia.org/wiki/4G
   اپراتور سوم رو هم فارسی توضیح داده:
   http://fa.wikipedia.org/wiki/3g
   باز هم اگه به نظرتون اشتباه هست بفرمائید بگید درستش چی هست یا چی باشه درست تر هستش؟

 3. (در حالی که بیشتر ما از اینترنت سریعی که توسط DSL ، اتصال فیبر نوری، ۳G (اتصال مخصوص گوشی ها و وسایل همراه که اپراتور سوم آن را ارائه میکند) و یا اتصال اپراتور چهارم ۴G، تامین میشود لذت میبریم)
  مگه ما از این امکانات استفاده می کنیم

  1. در جواب اون دوستمون هم گفتم، این خبر صرفا ترجمه هستش. تو کشورهای دیگه بله استفاده میشه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *