و اما ترس از نوع F.3.A.R

و اما ترس از نوع  F.3.A.R
  • 1390/5/29
  • ميثاق جراحي
  • 4

داستان بسیار جالبی دارد به شرطه آنکه از اولین شماره ی آن را دنبال کرده باشید ! سری بازی های  FEAR  جز بازی های اول شخص ترسناکی هستند  که علاوه بر داستانی خوب، در گیم پلی آن نو آوری هایی نیز وجود دارد که بارزترین آن حالت  Slow-motion در طول گیم پلی است.

در شماره ی سوم از این بازی، بخش زیادی از حقایق برای بازیکنان مشخص می شود. اگر از شماره ی اول این بازی را دنبال کرده باشید متوجه خواهید شد که انسان ها بر روی پروژه ای با نام Origins  فعالیت داشتند که حاصل آن چیزی جز ترس و وحشت و تولد دختری با نیرو های فرا انسانی با نام Alma   نشد. Alma به نوعی انسانی شبیه سازی شده ای€ است که بر اساس تغییرات DNA توسط آزمایش های مختلف متولد شد. در شماره ی دوم از بازی می فهمید که آلما باردار است و شماره ی سوم با جرقه ای کوچک از شماره ی دوم آغاز می شود و بازیکن را با توده ای از ابهامات، تنها می گذارد.

در شماره ی سوم از این بازی، شما نقش  فرزندان آلما را ایفا می کنید. طرف شیطانی و طرف به ظاهر خوب که هر دو یک هدف را دنبال می کنند. پروژه ی Origins ، انتقام از خاطرات گذشته و پیدا شدن شخصی به عنوان تنها تهدید برای آلما و فرزندانش  که او هم به نوعی وارد پروژه ی شیطانی Origins شده است، بخش اصلی از داستان بازی را تشکیل می دهند. نقطه ی قوت داستان، مرحله ی پایانی بازی است که بازیکن را بهت زده می کند.

در ابتدای بازی شما نقش یک زندانی را دارید که معلوم نیست به چه جرمی و چرا زندانی شدید. برادر شما، Fetel پای به پای شما در بازی جلو می آید  و تا حدی منجی شما در موقعیت های خاص و خطرناک خواهد بود. نقش اصلی بازی که Point man  نام دارد به عنوان طرف خوب و فرزند دوم آلما، به دنبال نجات زمین از نیرو های فرا انسانی و به دست آوردن حقیقتی که فقط برادرش، Fetel می داند،  ماجراجویی اش را آغاز می کند.

در شماره ی سوم چیز جدیدی نسبت به شماره های پیشین€ نمی بینید. گرافیک بازی کمی بهتر شده و مبارزات نرم تر و جذاب تر شده اند. وجود شخصیتی جدید برای پیش بردن داستان اصلی بازی و قدرت های محدود او، می تواند کمی بازی را بهتر کند. در این شماره مبارزات بیشتر شده اند و بخش های ترسناک بازی، مو را بر تن آدم سیخ می کنند. بازی ترسناک و رعب آورست و کسی نمی تواند آن را انکار کند. وجود دشمنان شیطانی علاوه بر نیرو های ویژه که چندین هدف را در بازی دنبال می کنند، می توانند به هیجان  و ترس بیشتر در بازی بیفزایند.

بازی Fear یک بازی اول شخص کاملا خطی است که به دو بخش تقسیم شده. اول، مبارزات  و دوم صحنه ها و مکان هایی که بازیکن را به ترس از تاریکی دعوت می کنند. پس از پشت سر گذاشتن درگیری ها، وارد تخیلات، حقایق و بخش هایی می شوید که سعی دارند علاوه بر فهماندن داستان به بازیکن، او را نیز بترسانند. صدا های عجیب، حوادثی که در اطراف شما به صورت کاملا پیش بینی نشده در حال جریان هستند و تغییر کردن نور محیطی و خیلی عوامل دیگر که  باعث شده این بازی جزو بازی های اول شخص ترسناک قرار گیرد، بخش دوم از گیم پلی را شامل می شوند.

مبارزات نیز راضی کننده هستند و می توان آنها را به عنوان یک استاندارد  در بازی های اول شخص پذیرفت. امکان آهسته کردن زمان در هنگام مبارزه، بسیار جالب است. دشمنان از هوش مصنوعی سرشاری برخوردار هستند. آنها می دانند چه موقع و چگونه پناه بگیرند و چطور عکس العمل نشان دهند. این هوش مصنوعی خوب، بازی را مشکل تر کرده است. بخش دو نفره ی بازی، داستانی متمایز از گیم پلی اصلی را به تصویر می کشد. شما می توانید با دو کاراکتر، Point man و Fetel به صورت دو نفره بازی را پیش ببرید.

بازی طولانی نیست و 8 مرحله دارد. پس از اتمام هر مرحله توسط Point man، شخصیت Fetel  برای رفتن مجدد همان مرحله فعال می شود و بازیکن می تواند با شیوه ی مختلفی از مبارزات، مراحل را پیش ببرد.

سلاح های خیلی متنوع نیستند. سلاح های تکراری مانند شاتگان، مسلسل، تک تیرانداز و برخی سلاح های غیر واقعی دیگر که در بسیاری از بازی های اول شخص مختلف دیده ایم، در این بازی وجود دارند.

افکت ها، صدا ها و نجوا های ترسناکی که در بازی به گوش می رسند، بسیار خوب کار شده اند. موسیقی که در متن بازی جریان دارد نیز خوب و راضی کننده است و بیشتر عنصر صدا است که جو بازی را ترسناک تر از پیش کرده است.

موتور بازی نیز Heavily modified Despair Engine نام دارد که  نمونه ی پیشرفته ی موتور گرافیکی Despair Engine است. گرافیک و جزئیات این بازی در کامپیوتر های شخصی بهتر و از کیفیتی بیشتری نسبت به نسخه های کنسولی برخوردار هستند.

کنترل بازی هم خیلی راضی کننده نیست، به طوریکه ممکن است انتهای بازی هم که باشید، برخی دکمه ها را به اشتباه بزنید (البته در نسخه ی Xbox360 بازی، زیرا که این بازی و تمام بازی هایی که در این سایت می بینید در کنسول Xbox360 اجرا شده اند)

بازی F3AR جزو بازی های خوب و خوش ساختی است که برخی اشکالات جزئی و ساده بودن گیم پلی آن، این بازی را خاص نکرده ولی ارزش امتحان کردن را دارد(به شرطی که از شماره ی اول این بازی را دنبال کرده باشید) و به تمامی دوستانی که از بازی های اول شخص ترسناکی همانند Metro 2033  لذت می برند، توصیه می شود.

 

 

سیستم مورد نیاز :


OS: Windows XP/Vista/7

CPU: Intel Core 2 Duo 2.4Ghz, AMD Athlon X2 4800

RAM: 2GB

GFX: NVIDIA 8800 GT 512MB RAM, ATI 3850HD 512Mb RAM or better

HDD: 10GB Free Hard Drive Space

DirectX: 9.0c

مشخصات:

 

Developer(s) : Day 1 Studios

Publisher(s) : Warner Bros. Interactive Entertainment

Engine : Heavily modified Despair Engine

Platform(s) : Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

Genre(s) : First-person shooter, horror


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. بازی های خوبی دارین ولی عضویت شدن و بازی کردن ودست رسی پیدا کرد به اینگونه بازی ها کار هرکس نیست

  2. سلام من این بازی رو تهیه کردم ولی چون سیستم پی سی با ویندوز 64 بیت کار میکنه نتونستم بازی کنم راه حلی وجود داره که بتونم این بازی رو اجرا کنم و یه راه حلی کلی برای بازی کردن با سیستم 64 بیت ممنون میشم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *