معرفی وب‌سایت تخفيفان، شبكه‌‌ي خريد گروهي با تخفيف ويژه

معرفی وب‌سایت تخفيفان، شبكه‌‌ي خريد گروهي با تخفيف ويژه
 • 1390/8/2
 • محسن پاك نيت
 • 13

با نام و ياد خدا،

 

در گام دوم در مسير معرفي ايده‌پردازان وب‌ فارسي و كارآفرينان برتر حضور يافته در پنجمين نمايشگاه بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتال، با گروهي آشنا مي‌شويم که در معرفي ايده خريد گروهي و تخفيف بر اساس اين مدل خريد بسيار موفق بوده‌اند. پايگاه اينترنتي تخفيفان که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت، امكان استفاده از مزاياي خريد دسته‌جمعي و بهره‌گيري از تخفيف‌هاي بسيار ويژه را براي كاربران خود فراهم مي‌كند. 

 

 www.takhfifan.com

 

تصوير قسمتي از صفحه اصلي سايت تخفيفان
تصوير قسمتي از صفحه اصلي سايت تخفيفان

 

هميشه خريدهاي حجم بالا، براي خريدار مقرون به صرفه‌تر بوده و به اين وسيله مشتري از پرداخت هزينه‌هاي چندباره‌ي حمل و نقل، بسته‌بندي، نگهداري و … در امان خواهد بود. اما هميشه خريد حجم بالا براي افراد ميسر نيست. مثلا هنگامي كه يك زوج براي خريد بليط يك كنسرت اقدام مي‌كنند، فقط به 2 عدد بليط نياز دارند و نمي‌توانند از مزاياي خريد 50 بليط همزمان استفاده كنند و از سود ناشي از اين نوع خريد كه به شكل تخفيف ارائه مي‌شود بي‌نصيب مي‌مانند.

 

اينجاست كه شركتهاي واسط با مدل درآمدي خاصي كه به تازگي رواج زيادي نيز پيدا كرده است و جزو شيوه‌هاي نوين و جالب كسب در آمد به شمار مي‌رود، واسط خريدهاي عمده از فروشندگان و توزيع محصول خريداري شده به خريداران پر تعداد مي‌شوند و از اين طريق بخشي از ذخيره مالي ناشي از خريد عمده را به خريداران تخصيص داده و بخشي ديگر را به عنوان كارمزد خود اخذ مي‌كنند. از اين طريق، هم مشتري به تخفيف خوبي دست پيدا مي كند، هم فروشنده با تعداد كمتري خريدار خرد مواجه است و از اين طريق هزينه‌هاي كمتري پرداخت مي كند و هم شركت واسط كسب و كار خود را خواهد داشت.

تخفيفان با ارائه اين ايده‌ي تازه و جالب در كشور، امكان كسب تجربه‌‌هايي جذاب در فرايند خريد و بهره‌مندي از تخفيف‌هاي بسيار خوب را براي كاربران خود فراهم كرده است و با تمركز بر روي يك كالا و يا سرويس خاص، علاوه بر تسهيل فرايند انتخاب براي اعضاي خود، كالاي مورد نظر را نيز به قيمتي عرضه مي‌كند كه به سختي مي‌توان از خريد آن صرف نظر كرد.

 

به گفته مديران تخفيفان، اين وب‌سايت اولين پايگاه اينترنتي رسمي خريد كوپن در ايران است كه در آن، گروهي از مشتريان علاقه‌مند به يك نوع كالا يا خدمت خاص، با كمك يكديگر اقدام به تهيه كوپن تخفيف 50% تا 90% براي خريد مورد نظر خود مي‌كنند تا تحولي جديد در فرايند خريد و كاهش هزينه‌هاي اقتصادي خانوار را تجربه كنند.

 

علاوه بر مزاياي ذكر شده براي مشتري، تخفيفان شركاي تجاري و بنگاه‌هاي اقتصادي را هم فراموش نكرده است. تخفيفان هر صنف و موقعيت تجاري كه توليد كالا يا خدمت قابل عرضه به مشتري را در دست انجام داشته باشد، به صورت رايگان به مشتريان خود در گوشه و كنار شهر معرفي و اطلاع‌رساني مي‌كند و از اين طريق به مشتريان بالفعل كسب و كارها نيز افزوده مي‌شود. 

 

 در واقع تخفيفان با برقراري ارتباط بين خريدار و فروشنده، به هر دو سمت تجاري سود رسانده و از اين طريق، گردش اقتصادي هر دو طرف معامله را بهبود مي‌بخشد.

 

مراحل استفاده از خدمات تخفيفان
مراحل استفاده از خدمات تخفيفان

 

بنده در پنجمين نمايشگاه بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتال با سركار خانم نازنين دانشور، مدير و ايده‌پرداز وب‌سايت تخفيفان مصاحبه‌اي داشته‌ام كه در ادامه مي‌توانيد بخشي از متن اين مصاحبه را بخوانيد و فايل كامل مصاحبه را نيز بشنويد: (دقت بفرماييد كه ادبيات اين بخش به دليل تايپ مستقيم از روي فايل صوتي، عاميانه خواهد بود)

 

خانم دانشور سلام عرض می کنم خدمتتون، لطف کنید خودتونو معرفی بفرمایید و در مورد پایگاه اینترنتی تخفیفان در مورد تاریخچه‌اش و اگر مایل هستید در مورد اسپانسرش و اینکه چه خدمتی ارائه میدید به کاربران بفرمایید.

به نام خدا من نازنین دانشور هستم. فوق لیسانس IT از دانشگاه امیرکبیر و با تجربه تقریبا 10 سال فعالیت در زمینه تجارت الکترونیک. در حقیقت ایده تخفیفان که اولین وب سایت تخفیف های گروهی در ایرانم هست موقعی به ذهن من رسید که من مدیرفنی شرکتی در آلمان بودم که در حقیقت این کار را در 44 شعبه در کل دنیا انجام می داد و ما با هماهنگی دوستان تصمیم گرفتیم که شعبه ای در ایران افتتاح بکنیم.

تخفیفان در حققیت استارت رسمی و شروع فعالیتش دو ماه پیش بوده و اتفاقی که در حققیت در این مدت داره می افته که که این مدل تخفیف گروهی هست به نوعی که در حقیقت یکسری از آدمها در کنار هم بودن اینکه هم رو بشناسند یک تخفیف را همگی با هم دریافت می کنند تا بتونن از سرویس یک مجموعه ای استفاده کنن این از دید مشتری است اما از دید شریک تجاری یا بنگاه اقتصادی ما کار تبلیغات نوین را انجام می دیم تبلیغاتی که هیچ ریسکی رو برای برای بنگاه اقتصادی به همراه ندارد یعنی چی یعنی ما می گیم به جای روشهای سنتی تبلیغی که می کردید در مجله، حالا روشهای مختلفی که هست شما  در حقیقت با روش ما مشتری گارانتی شده ای را دریافت می کنید چون سرویس ما در حقیقت هزینه ای نداره هزینه اولیه ای نداره

اگر مشتری با اون تخفیف که در حققیت بنگاه تجاری می ده به اون بنگاه تجاری مراجعه کرد از سرویس اون استفاده کرد تخفیفان یک درصدی رو دریافت می کنه اگر هم مراجعه نکرد نه کسی تخفیف به کسی می ده نه درصدی بنابراین کلیه ریسک رو از  دوش بنگاه تجاری برمیداره و از دید مشتری هم در حققیت به خاطر اون تخفیف که می گیره با یک در صد ریسک پایین تری حاضره جاهای جدیدتری رو امتحان کنه با سرویس های جدید شهری کلا آشنا بشه  این در حقیقت کل Business Model که توی این شرایط همه برندن هم مشتری برندس که تخفیف می گیره هم بنگاه تجاری که مشتری جدید رو می گیره هم  تخفیفان که به نوعی واسطه بین این دو گروه هست.

 

آیا در این زمینه گروه دیگری هم هستند که فعالیت بکنند و فعالیت شما در طول این دو ماه رضایت بخش بوده از نظر خودتون؟ آيا مردم استقبال نشان داده‌اند نسبت به کاری که انجام می دید؟ نسبت به خدماتی که ارائه می کنید؟

ما در حقیقت وب سایت تخفیفان در ماه مبارک رمضان افتتاح شد و بعد از در حقیقت خبرگزاری های ایسنا و دنیای اقتصاد که شروع کردن و بقیه دوستان که در حقیقت خبر مارو کار کردن دوستانی بودن که به فاصله 3 هفته ،4 هفته شروع کردن در حقیقت مدل رو پیاده سازی کردن که هم اکنون هم مشغول به کار هستند تازه دارن وارد این عرصه می شن که ما خیلی خوشحالیم از این موضوع چون همیشه رقابت سالم باعث ارتقا هست و باعث فرهنگسازی چون ما خودمون هم این درگیری رو داریم که بتونیم فرهنگسازی رو جا بندازیم چه از دید مشتری چه از دید بنگاه اقتصادی.

 

حضورتون در نمایشگاه کمک کرد به اینکه بیشتر دیده بشین و مخاطب جذب بکنید؟ به خاطر اینکه یکی از کاربردهایی که برگزاری چنین نمایشگاه هایی داره تعامل رودروي وب مسترها با کاربران هستش. آيا برای شما نمایشگاه موثر بود؟

صددرصد نمایشگاه به خصوص برای کار ما که کار جدیدیه خیلی در حقیقت مکان خوبی شده که غیر از محیط وب که ما همیشه توضیح می دیم بتونیم رودررو این فرایند رو توضیح بدیم البته انتظاری که می رفت این بود که بتونیم ایده های جدید ببینید مثلا دوستانی هستند که خیلی کارهای مشابه انجام می دن توی سطح نمایشگاه و کابر هم به نوعی آشناست با این نوع کارها بلاخره اینها حالا به چشم می آیند اما کسانی که حالا من چندین غرفه را دیدم در کنار خودمون ایده های کار کاملا جدیدی را دارن که تا الان نشنیدن بعد فکر می کنم این در حققیت این نمایشگاه ضعفی که داشت این بودش که شاید اگه بتونن کسانی که ایده های جدید رو دارن یکجا جمع بکنه و این رو حالا به  حالت دیگر حالا به صورت کنفرانس خبری هست نوشته ای هست نمی دونم حالا در حقیقت دورهمی هست در حقیقت بتونه اینها رو بتونه بیشتر معرفی بکنه.

 

من می خواستم به عنوان سوال بعدی ازتون بپرسم که نقاط ضعف نمایشگاه چی بوده خوب یک نمونشو اشاره کردید شما آیا مسئله دیگه ای هست پیشنهادی دارید برای مسئولین که سالهای بعد اینو رعایت بکنن نمایشگاه با کیفیت بهتری برگزار بشه چون به هر حال غرفه دارهای دیگه ای هم بودن که می گفتن عدالت در تقسیم بندی غرفه ها رعایت نشده یا به هر حال دغدغه های  دیگه ای داشتن که مایل بودن سالهای بعد اینها رعایت بشه ما می خوایم اینارو به گوش مشسئولین برسونیم اگر چیزی مد نظرتون هست پیشنهادی دارید یا نقصی بوده در کارکه می خواید اشاره کنید بهش بفرمایید نهایتا یکی دو دقیقه پایانی من در اختیار خودتون می گذارم با کاربران پایگاه اینترنتی تخفیفان اگر صحبتی داری پیشنهادی براشون دارید یا مژده ایی برای یک سری خدمات جدیدتر و بهتر براشون دارید بفرمایید

نمایشگاه  نمایشگاه خوبی بود ما در مورد در حققیت الان به ذهنم می رسه یکی مورد مثل غرفه ها بوده درسته که نمایشگاه باید توی دو طبقه برگزار بشه اما خواهشی که از دوستان هست جمعیت پایین خیلی زیاده حتی خیلی از غرفه دارها شاکی هستند که نمی تونن جواب بدن . خیلی در حقیقت چیدمان مناسب نبود از اون طرف دوستانی در غرفه های بالاتر هستند  خودتون مشاهده می کنید هیچ خبری نیست اصلا کسی رد نمی شه اون سمت خوب مسلما اونها هم ناراحتی های خودشونو دارن

و یکی وضعیت تهویه اینجاست به شدت بده و اصلا نفس کشیدن برای ما و بچه های ما سخت شده در حقیقت نکاتی است که به ذهن من میرسه وگرنه غیر از اون یکی هم بحث اطلاع رسانی مثلا ما خودمون جز شرکت هایی بودیم که دوست داشتیم بیرون بیلبورد بزنیم یعنی خودمون یا توی بلندگو معرفی بشیم اما اصلا من نه جایی می دونم که برم بپرسم نه کسی به من گفت راهکارش چیه توضیحی هست

من همش دنبال یک بروشوری بودم که ببینم اصلا چه غرفه هایی اینجا شرکت کردن که هیچ کاتالوگی بروشوری در رابطه با دوستان هم نبود فکر می کنم تو این زمینه یک ذره بیشتر و یا اطلاع رسانی نداریم دقیقه 90 تو تلویزیون بگیم آخرش بگیم یک ذره زودتر ما موقعی که می اومدیم اینجا به هر کی که می گفتیم خبر نداشت اما الان که داره تموم میشه همه خبر دارن یک ذره زودتر صورت بگیره که در هر صورت بقیه اش ان شا ا… عالی خواهد بود

من در حقیقت یک تشکر کامل به مشتری بدهکارم به خاطر ساپورتی که این مدت مارو کردن انرژی که دادن ما یه شرکتی بودیم که به نوعی حالا از صفر شروع کردیم از خیلی مراحل پایین شروع کردیم همه دارن سعیشونو می کنن و هدف ما در حققیت ارائه بهترین سرویس به مشتریان است هر چیزی که به معنایی سرویس بهتر به مشتریان است ما داریم رعایت می کنیم

و این مژده رو می تونم بدم که تخففیان هر روز داره تلاشش رو بیشتر می کنه برای اینکه بتونه فضای گسترده تری در حققیت پیشنهادات جدید در سطح شهررو بده و هر نوع انتقادی پیشنهادی کسی داره صحبتی داره هم مستقیما می تونه با خودمون صحبت کنه  با آدرس ایمیل info@takhfifan.com من همیشه چک می کنم و اگر چیزی هست که ما لازمه بدونیم ما  خیلی خوشحال می شیم کاملا اگر کسی بخواد به ما کمکی بکنه ما کاملا باز هستیم به سمت ایده های جدید و کمک های همه خیلی متشکرم

 

ممنون ازتون از اینکه وقتتون را در اختیار ما گذاشتید برای شما و گروه خوبتون آرزوی موفقیت دارم. ان شا ا… نمایشگاه سالهای بعد با خبرهای بسیار خوب و خوش از سمت شما همراه باشه.

ممنون از شما موفق باشید

 

فایل صوتی این مصاحبه با حجم 3.07 مگابایت با مدت‌زمان 8 دقیقه و 57 ثانیه و کیفیت ۴۸kbps از طریق لینک زیر، قابل دریافت و شنیدن هست. 

 

برای دریافت فایل مصاحبه ذکر شده بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://gooyaup.com/uploads/gooya_13192179411.mp3

 

با تشکر – محسن پاک نیت

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 13 دیدگاه
  1. سلام علی جان.

   ممنون از شما.

   سلامت باشید.

 1. سلام دوستان

  من یه سایت جدید پیدا کردم
  www.minibaha.com

  بد نبود یه کلاغ بدشکل هم گذاشته بودن. ایمیلم رو ثبت کردم تا ببینم چی می فرستن

 2. من داشتم امروز میدیدم که وب سایت تخفیف یاب هم ۲ تا تخفیف خیلی‌ خوب گذاشته.

  یکی‌ برای عینک آفتابی، یکی‌ هم برای وسایل جانبی لپ‌تاپ. جفت شون هم بالای ۵۰% بودن.

  به نظر من یه سر بزنین به سایت شون : www.takhfifyab.ir

 3. سایتهای جدید که خیلی زیادن، ولی از جدیدا من از www.arzanshod.com بیشتر از همه خوشم اومد، از قدیمیا هم که www.hamkharid.com , www.netbarg.com بهتریناشه.

  1. سلام.
   نظر شما محترمه و این وب‌سایتهایی که فرمودید جزو مطرح‌ترینها هستند.

   اما به هر حال وب‌سایتی که رتبه برتر رو در جشنواره وب ایران کسب کرد (البته اگر جشنواره وب ایران رو معتبر بدونیم) وب سایت تخفیفان بود.

   همینطور از سمت سازمان تحقیقات صنعتی و انجمن تجارت الکترونیکی ایرانف وب سایت تخفیفان به عنوان برترین ایده‌ی سال شناخته شد.

   موفق باشید

  2. ta jayi ke man midunam tu jashnvareye veb, takhfifan tu ghesmate karafarini rotbe avord, va tu ghesmate site haye kharidguruhi dar 4 site e bartar ham nabud, va un hamkharid bud ke avval shod

 4. سلام و تشکر از گزارشتون در مورد سایت‌های خرید گروهی
  می خواستم سایت خرید گروهی جدید فامرین به آدرس www.famrin.com را معرفی کنم. این سایت سعی دارد با عرضه باهم کارت، تخفیف های باورنکرنی را به شما پیشنهاد کند.
  هم اکنون می‌توانید برای ثبت نام قرعه کشی به مناسبت افتتاح بی فامرین مراجعه کنید.

 5. مثل اینکه چند وقتی هست که وبسایتای خرید گروهی توی شمالغرب هم مشغول شدن و پیشنهادای خوبی هم دیدم که میذارن
  من آف آفر رو دیدم، بد نیست شما هم یه سری بهش بزنین http://www.offoffer.ir

 6. باسلام من در حدود یک ماه کوپن کرایو را حریده وبه دلیل عدم تعهد در زمان مقرر خواستار باز پس گیری پولم هستم ولی از طرف تخفیفان پولم را نمیدهند

 7. با سلام
  دوستان به این سایت هم یه سری بزنید به نظرم میتونه گزینه خوبی باشه برای خرید هر چند مدت زمان کوتاهی از شروع به کارش نمیگذره
  http://www.takhfifyar.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *