دوری از هیاهوی بزرگان ، Zwiggo یک شبکه اجتماعی کوچک !

دوری از هیاهوی بزرگان ، Zwiggo یک شبکه اجتماعی کوچک !
 • 1390/8/23
 • علیرضا
 • 4

به طور حتم امکانات بیشتر یک چیز مانند یک کشور ، شهر و یا حتی یک وبسایت ، ساده تر شدن کارها را به دنبال خواهد داشت اما پس چرا برخی افراد از شهرهای بزرگ و با امکانات بسیار زیاد به شهرهای کوچکتر مهاجرت میکنند ؟؟؟ شاید تنها دلیلش دوری از هیاهو و شلوغی ها باشد . مخصوصا افرادی که نیاز به آرامش برای انجام یک کار دارند .

در مورد سایت ها و شبکه های اجتماعی نیز جریان به همین منوال است . در حال حاضر قدرتمندترین شبکه اجتماعی دنیا فیسبوک است که با چیزی در حدود 800 میلیون کاربر ، رقیبی پیش روی خود نمیبیند . اگر شما هم یکی از کاربران فعال فیسبوک هستید ، به احتمال 99 درصد ، کمتر از 50 یا 100 دوست فیسبوکی ندارید . هر کدام از این افراد که فعالیتی در فیسبوک انجام دهند ، شما با خبر خواهید شد . حالا دیگر حساب صفحه هایی که لایک زده اید را هم بکنید . همه این موارد یک محیط شلوغ و به دور از آرامش را به دنبال خواهد داشت .

از این رو شما میتوانید یک محیط ساده تر را انتخاب کنید . پیشنهاد ما به شما شبکه ی اجتماعی Zwiggo است . با گویا آی تی همراه باشید تا نگاهی به این شبکه اجتماعی بیندازیم ……….

 

شاید اولین هدف سازندگان از ساختن این شبکه اجتماعی ، ایجاد یه محیط ساده برای افرادی باشد که میخواهند به دور از هر گونه شلوغی  به انجام کاری بپردازند . به عنوان مثال افرادی که روی یک پروژه کار میکنند ، میتوانند در Zwiggo آرامش را تجربه کنند .

اولین چیزی که نظر شما را جلب خواهد کرد ، صفحه اصلی بسیار ساده ی سایت است . با یک رنگ آمیزی ملایم که باعث خستگی چشم ها نخواهد شد .

عضو شوید !

اگر عضو Zwiggo نیستید ، همین الان میتوانید تنها با وارد کردن نام کاربری ، کلمه عبور و ایمیل خود و کلیک بروی دکمه Sign Up ، عضو Zwiggo شوید .

شروع کنید !

پس از عضویت به سرعت وارد اکانت خود خواهید شد و میتوانید کارتان را شروع کنید و نیازی به تایید ایمیل و این سری از مراحل نخواهید داشت . قطعا در یک شبکه اجتماعی تا دوستی وجود نداشته باشد ، نمیتوانید به فعالیت بپردازید . پس در ابتدا یک یا چند دوست اضافه کنید . برای انجام این کار میتوانید از قسمت بالا و سمت چپ روی لینک Search Contacts کلیک کنید . پنجره ای باز خواهد شد و میتوانید در آن به جستجوی دوستان خود بپردازید .

اگر بخواهید دوستی را در Zwiggo پیدا کنید ، باید آدرس ایمیل او را داشته باشید . پس ایمیل فرد مورد نظرتان را در کادر Enter Emails وارد کرده و دکمه Search را کلیک کنید .

در صورتی که فرد مورد نظر شما پیدا شود ، در همین پنجره نمایش داده خواهد شد و با تیک زدن کنار آن و کلیک روی دکمه Send Contact Request میتوانید برای وی درخواست دوستی ارسال کنید .

پس از اینکه فرد مورد نظر به اکانت خود وارد شود ، یک Notifications برای وی نمایش داده خواهد شد . با کلیک بروی Notifications میتوانید پیام های اطلاعاتی را مشاهده کنید .

به عنوان مثال در تصویر زیر یک پیغام دوستی را مشاهده میکنید . با کلیک بروی Accept میتوانید با آن موافقت کرده و یا با کلیک بروی Ignore آن را رد کنید .

اطلاعات خود را تکمیل کنید!

قسمت بعدی که شاید مایل به اعمال تغییراتی در آن باشید ، پروفایل شماست . تغییراتی از قبیل نام ، تصویر پروفایل ، تاریخ تولد و … . با کلیک بروی آیکون چرخ دنده در قسمت My Profile وجود دارد ، میتوانید وارد قسمت تغییر اطلاعات شوید .

لیست دوستان خود را ببینید !

در پنل Show Contacts که در سمت چپ صفحه قرار دارد ، میتوانید دوستان خود را مشاهده کنید .

فضا بسازید !

شاید مهمترین بخش این شبکه اجتماعی ، قسمت ساخت Space یا همان فضاست . در یک فضا میتوانید هر کاری انجام بدهید . از به اشتراک گذاشتن مطالب مورد علاقه گرفته تا راه اندازی یک چت باکس . تنها کافیست ابتدا App مخصوص کار مورد نظرتان را روی اکانت خود نصب کنید .

در قسمت All Spaces روی دکمه Create New Space کلیک کنید تا پنجره ساخت یک فضای جدی باز شود . در پنجره جدید باید اطلاعات مربوط به فضا را وارد کنید . اطلاعاتی مثل نام فضا ، توضیحات و سطوح دسترسی . به عنوان مثال میخواهیم در این فضا در مورد تیم رئال مادرید صحبت کنیم و کلا یک چت باکس مخصوص رئال مادرید راه اندازی کنیم .

شاید مهمترین قسمت سطوح دسترسی ها باشد . در ادامه به هر سه مورد اشاره خواهیم کرد .

Who can view the contents of this space : کسانی که میتوانند محتوای این فضا را مشاهده کنند . دو انتخاب پیش رو دارید . Everyone یا هر کسی و یا Members که محتوا را فقط برای اعضای این فضا نمایش میدهد .

Who can join this space, and contribute : این قسمت مشخص میکند که چه کسی میتوانند به این فضا ملحق شوند . سه انتخاب پیش رو دارید . Everyone یا هر کسی ، By invitation of creator یا دعوت از طریق ایجاد کننده ی فضا ، By invitation of members و یا دعوت از طریق اعضای این فضا .

Who can see on my profile that I’m member of this space : در اینجا میتوانید مشخص کنید که چه کسانی میتوانند در پروفایل شما مشاهده کنند که شما عوض آن فضا هستید . فقط دو گزینه وجود دارد . Everyone یا هر کسی ، Nobody یا هیچکس .

در پایان دکمه Create را کلیک کنید .

همانطور که مشاهده میکنید ، این فضا به قسمت All Spaces در اکانت شما اضافه شد . با کلیک بروی آن میتوانید صفحه مربوط به این فضا بروید .

قبل از شروع هر کاری باید مشخص کنید که در این فضا قصد انجام چه فعالیت یا فعالیت هایی را دارید . در قسمت قبل ما مشخص کردیم که میخواهیم یک چت باکس مخصوص رئال مادرید راه اندازی کنیم . بنابراین از قسمت بالای صفحه روی دکمه Install app کلیک کنید .

اکنون لیستی از App ها باز شده و باید app مربوط به Chat را انتخاب کنید . با کلیک بروی آیکون چت ، صفحه ای باز خواهد شد و در آن باید یک عنوان برای چت خود انتخاب کرده و سپس روی دکمه Install Application کلیک کنید .

چت باکس ساخته شد . اما حالا باید افراد مورد نظر خود را نیز به این فضا اضافه کنید . روی دکمه Invite others که در کنار دکمه Install app میباشد ، کلیک کنید . صفحه ای باز خواهد شد که باید در آن دوستان خود را دعوت کنید . روش دعوت نیز به دو شکل است . از طریق ایمیل که مانند روش ارسال درخواست دوستی است . روش دوم نیز دعوت از طریق لیست دوستان میباشد . میتوانید یک پیام هم ضمیمه ی درخواست خود کنید . در پایان روی دکمه Send invitation کلیک کنید . پس از موافقت فرد مورد نظر ، آن را در فضای خود خواهید دید .

اکنون میتوانید چت کردن را آغاز کنید .

 

به همین طریق میتوانید app های دیگری اضافه کرده و فعالیت های دیگری در فضای خود داشته باشید . 

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. ممنون علیرضا جان
  مطلب خوبی بود…
  الان فیس بوک رو میشه به یه پاتوق شلوغ و پر سر و صدا تشبیه کرد؛ ولی این zwiggo مثل یه جای ساکت و دنجه … 😀

  1. سلام مهدی جون .
   خواهش میکنم .
   خودمم نظر تو رو دارم . فیسبوک دیگه واقعا شلوغ شده و وقتی واردش میشی سرگیجه میگیری . 😀 .
   ولی Zwiggo هنوز ابتدای راهه و باید امکاناتش رو بیشتر کنه .

  1. خواهش میکنم محمدرضا جان .
   آره 😀 .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *