چگونه فیلتر SmartScreen اینترنت اکسپلورر 9 را در ویندوز 8 غیر فعال کنید

چگونه فیلتر SmartScreen اینترنت اکسپلورر 9 را در ویندوز 8 غیر فعال کنید
  • 1390/8/29
  • ITTeach
  • 0

مایکروسافت اخیرا یک فیلتر SmartScreen برای نرم افزارهای ویندوز 8 معرفی کرده است. این فیلتر مشابه فیلتر Internet Explorer SmartScreen عمل می کند و کاربران را از عوامل مخربی که در سراسر اینترنت از طریق هشدارهای وب سایت های فیشینگ پخش شده است محافظت می کند. متاسفانه این فیلتر جدید SmartScreenکمی هم آزاردهنده است زیرا اغلب حتی در مقابل برنامه های کاربردی امن نیز باعث ایجاد امنیت های ناخواسته می گردد. بیشترین مسائل قابل توجه در خصوص نرم افزارهای دسته بندی نشده ای است که اغلب به اجرا نیاز دارند. آزردگی عمدتا از نمایش متوالی فیلتر SmartScreen هنگام اجرای این برنامه ها ناشی می شود.

برای خاموش کردن فیلتر SmartScreen، Action Center را از منوی Control Panel باز کنید و Change SmartScreen Settings را انتخاب کنید.

ار پنجره جدید، گزینه Turn off Windows SmartScreen را انتخاب کنید، با این کار پیام های آزاردهنده SmartScreen غیر فعال می شوند. از گزینه های دیگر موجود در این جعبه می توان برای اجرای تدابیر شدید امنیتی استفاده کرد. برای مثال شما می توانید قبل از اجرای برنامه های کاربردی دسته بندی نشده از اینترنت، تصدیق اجرایی را فعال کنید یا دریافت هشدار قبل از اجرای برنامه های دسته بندی نشده از اینترنت را انتخاب نمایید.

در صورتیکه می خواهید فیلتر SmartScreen را در اینترنت اکسپلورر 9 غیرفعال کنید، مسیر زیر را دنبال نمایید: Tools –>Safetyand select Turn Off SmartScreen Filter

تاموقعی که فیلتر SmartScreen ویندوز 8 امنیت بیشتری را همراه با UAC (کنترل اکانت کاربری) ارائه میکند، بهتر بود مایکروسافت اجازه افزودن استثناهای برنامه های کاربردی را نیز می داد بطوریکه از ارسال این پیام در خصوص برنامه های دسته بندی نشده اما امن اجتناب شود.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *