متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

کمپانی Qualcomm یکی از سازندگان چیپ برای گوشی ها، ۸ مدل چیپ جدید عرضه کرد

12345 (بدون نظر)
Loading...
80

Qualcomm یکی از تولیدکنندگان پردازنده و چیپ گرافیکی برای گوشی هاست و محصولاتش در بسیار از مدل ها و برندهای دیده می شود. اخیرا ۸ مدل جدید از چیپ های این کمپانی عرضه شده است. مدل های MSM8660A، MSM8260A، MSM8630، MSM8230، MSM8627 و MSM8227 که هیچ یک دارای مودم نیستند و ۲ مدل دیگر APQ8060A و APQ8030 می باشد.

تمام چیپ های عرضه شده با فرآیند ساخت ۲۸ نانومتری تولید شده است و همگی از سری Krait هستند. سرعت کلاک این مدل های ۲ هسته ای بین ۱ تا ۱.۷ گیگاهرتز می باشد، چیپ ها دارای گرافیک مدل Aderno 225 و یا ۳۰۵ می باشند.

کمپانی Qualcomm در مورد این که کدام محصولات و کدام مدل ها قرار است از این چیپ ها استفاده کنند چیزی نگفته است اما در اوایل سال آتی میلادی (حدود ۲ ماه دیگر) شاهد حضور این مدل ها در محصولات مختلف خواهیم بود. در واقع در نمایشگاه سالانه ی محصولات الکترونیکی (Consumer Electronic Show) یا CES 2012 که در ماه ژانویه برگزار می شود، محصولات جدید کمپانی های مختلف که این چیپ ها را مورد استفاده قرار داده را رویت خواهیم کرد. این محصولات را به اختصار تبلت ها و گوشی های Snapdragon S4 می گویند که از سری S4 چیپ های Snapdragon محصول Qualcomm برخوردارند.

این کمپانی ۴ پردازنده ی جدید نیز معرفی کرده است، MSM7225A، MSM7625A، MSM7227A و نهایتا MSM7627A که جزء خانواده ی S1 هستند. این خانواده بر اساس هسته ی قدیمی ARMv11 بوده و معماری ARMv6 در آن به کار رفته است. اما محصولاتی که قبلا ذکر شد دارای هسته ی جدید Krait می باشند که در واقع معماری آن ARMv7 است که یک معماری شدیدا بهینه شده می باشد. Qualcomm ادعا کرده است که چیپ هایش بازدهی بیشتری نسبت به طرح ARM Cortex-A9 دارند.

منبع:

tomshardware

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Qualcomm یکی از تولیدکنندگان پردازنده و چیپ گرافیکی برای گوشی هاست و محصولاتش در بسیار از مدل ها و برندهای دیده می شود. اخیرا ۸ […]