آیا اپل درMacBook Air جدید خود از پردازنده ی AMD استفاده می کند ؟

آیا اپل درMacBook Air جدید خود از پردازنده ی AMD استفاده می کند ؟
  • 1390/9/3
  • عليرضا شیری
  • 1

باورش سخت است ولی شاید اپل به جای استفاده از چیپ های اینتل  از محصولات AMD در نوت بوک های فوق العاده باریک خود به نام MacBook Air استفاده کند.

پلتفرم LIano (منظور APUهایی است که شامل CPU و کارت گرافیک مجتمع هستند و چندی پیش توسط AMD روانه ی بازار شدند) محصول کمپانی AMD توسط کمپانی اپل انتخاب شد و قرار بود که در محصولات جدید از آن استفاده شود تا اینکه اواخر تابستان به طور ناگهانی برنامه تغییر کرد. علت تغییر برنامه این بود که اپل به توانایی کمپانی AMD برای تولید Lianoها در مقیاس بزرگ و کافی اعتماد نداشت. طبیعتا کمپانی اینتل برنامه ی دوم بود و کار با چیپ های اینتل انجام شد.

این اطلاعات توسط SemiAccurate منتشر شده است، SemiAccurate ادعامی کند که از چند منبع آگاه شنیده که در حال حاضر کمپانی AMD همان اسبی است که اپل روی آن شرط بسته است. اپل جذب تکنولوژی تمام عیار کمپانی AMD در زمینه ی طراحی و تولید چیپ پردازنده ی گرافیکی شده و حتی اگر قدرت پردازنده های اصلی (CPU) این کمپانی کم باشد ، باز هم انتخاب LIano ها به صرفه است.

AMD در حال حاضر توان تولید LIano های درجه یک آن هم به اندازه ی لازم را داراست، بنابراین فرصت خوبی برای AMD به دست آمده که برنده ی مسابقه شود.

 

با توجه به تغییر برنامه ی اپل مشخص می شود که چرا Apple اخیرا نوت بوک های سری MacBook Air خود را به روز نکرده است، اپل می خواهد یک MacBook Air جدید با استفاده از محصولات AMD تولید کند.البته یک احتمال دیگر هم وجود دارد، این که اپل تصمیم گرفته باشد که از ARM 64 Bit استفاده کند چرا که پردازنده های جدید ARM سروکله شان پیدا خواهد شد.

منبع:

 hothardware

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. برای مک بوک ایر خیلی بعید نیست؛ ولی برای مک بوک پرو یه چیز غیر قابل تصوره!!! 😀

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *