5 پلاگین ضروری برای بخش نظرات در وردپرس

5 پلاگین ضروری برای بخش نظرات در وردپرس
  • 1390/9/5
  • مهران
  • 7

یکی از مزایای استفاده از نسخه ی Self-hosted پلت فرم وردپرس (یعنی روی WordPress.com  نباشد) پلاگین های آن هستند. مطمئنا قابلیت های خوبی با سیستم پایه خواهید داشت، اما می توانید با استفاده از پلاگین ها، این قابلیت ها را افزایش دهید، و قطعا در این میان سیستم نظرات وبگاهتان – قلب جامعه وبلاگی شما – را نمی توان از نظر دور داشت.

 

 

ما به عنوان صاحب سایت معتقدیم که، دائما توسط نظرات اسپم که نه تنها وبلاگ را غرق نظرات تکراری و بی مصرف می کنند بلکه، باعث می شوند ظاهر وبلاگ بسیار آزار دهنده و غیر فنی به نظر برسد، تحت نظر هستیم. به همین دلیل پلاگین های نظردهی ایجاد شدند، و ما در اینجا به شما برخی از پلاگین هایی را که شایع ترین موارد استفاده برای مدیریت نظرات وردپرس هستند، به علاوه برخی راهنمایی ها در مورد نحوه استفاده از آنها را که هم به نفع صاحب سایت و هم نظر دهندگان است، معرفی می کنیم.

بنابراین تبریک می گوییم، اسپمر ها از این به بعد بیش از پیش از شما منتفر خواهند بود، و شما نیز دارای ویژگی های مفیدتری برای نظر دهندگان ارزشمند خود خواهید بود!

1-   پلاگین ضد هرزنامه ی GASP

دانلود پلاگین | وب سایت GASP

هیچ چیز نا امید کننده تر از کدهای captcha ای که به سختی دیده می شوند نیست، هنوز صاحبان سایت ها عقیده دارند که آنها برای کمک به  کنترل هرزنامه ها بسیار واجب و حیاتی هستند. پلاگین ضد هرزنامه GRASP، درمانی برای کدهای captcha ی آزار دهنده است.

 

به جای یک کلمه، عدد یا شکل که یک بازدید کننده تا قبل از ارسال نظر خود مجبور به تفسیرش می باشد، همه کاری که مجبور به انجامش هستند، علامت زدن روی باکسی است که تاکید می کند کامنت گذار مورد نظر اسپمر نیست. خوشبختانه، اسپمرهای انسانی می توانند این جعبه را راحتی چک کنند، اما رباتها خودکار نمی توانند چنین کاری انجام دهند. که به طور چشمگیری به کاهش هرزنامه کمک خواهد کرد.

در رابطه با Akismet همانطور که در بالا ذکر شد، سایت شما تا حد امکان  خالی از اسپم می باشد.

نکات :

خوش آمد گویی به نظر دهندگان.

تنظیمات این پلاگین را که در قسمت Settings>GASP قرار دارد بررسی کنید. برچسب چک باکس را برای استقبال از نظر دهندگان سفارشی کرده و اجازه دهید بدانند که باید تیک چک باکس را برای جلوگیری از اسپم شناخته شدن نظرشان بزنند.

اجازه دادن به دنبالک ها.

ممکن است برای برداشتن تیک چک باکس جهت جلوگیری از همه دنبالک ها وسوسه شوید، اما من پیشنهاد می کنم بگذارید تیکش بماند تا به آنها اجازه فعالیت دهد. چرا؟ گاهی اوقات آنها اطلاعیه های مجازی (غیر اسپم) هستند که پست شما را به جایی لینک می دهند. به شکل دیگری، آنها می توانند به شما در صورت پیدا کردن مطالب تان که توسط سایت های زرد به سرقت رفته باشد کمک کند.

2-    CommentLuv

دانلود پلاگین | وب سایت  CommentLuv

پلاگین CommentLuv به نظر دهندگان اجازه اضافه کردن لینک آخرین پست وبلاگشان به قسمت نظرات را می دهد. این کار روش بسیار خوبی برای پیش برد نظرات از طریق اجازه دادن به نظر دهندگان جهت به نمایش گذاشتن پست های خود هنگام پیوستن به جامعه مجازی شما است. همچون صاحب وبلاگ، این پلاگین می تواند به نظرات مانده در پوشه اسپم اجازه دهد تا کمی بیشتر برای بقیه هرزنامه ها منتظر بماند. حتی بازدید کنندگان وبلاگ شما نیز از نظرات وبلاگ تان لذت می برند چون روی آن به عنوان یک منبع عالی برای وبلاگ نویسان دیگری که در حال نوشتن در مورد موضوعات مشابه هستند حساب می کنند.

 


نکات :

سفارشی سازی پلاگین  CommentLuv
هر زمان که نصبش کردید، حتما صفحه ی  Settings > CommentLuv را ببینید. شما می توانید قابلیت های پلاگین  CommentLuvتان را، سفارشی نمایید، از جمله تغییر تصویر یا متن کناری چک باکس CommentLuv و تعداد پست هایی را که نظردهنده پس از اظهار نظر خود در سایت دریافت خواهد کرد (از 1 تا 10) را انتخاب کنید.

ثبت نام کاربران ممکن است ایده ی بدی باشد.

در صورتی که کاربران بخواهند از میان آخرین 10 پستشان پستی را انتخاب کنند، گزینه ای برای مجبور کردن نظر دهندگان برای ثبت نام در سایت وجود دارد. توصیه می کنم این کار را انجام ندهید چون به طور کلی نظر دهنده ها دوست ندارند برای هر چیزی ثبت نام کنند. و این باعث می شود که کاربران بیشتری در سیستم وردپرس شما حضور داشته باشند.

3-   Akismet

دانلود پلاگین | وب سایت  Akismet

هرزنامه ها در بخش نظرات سایت ها در حال افزایش است. اسپمرها تنها وبلاگ هایی را هدف قرار داده اندکه به طور خاص dofollow بودند، به این معنی که سایت پلاگینی برای حذف خاصیتrel= “nofollow”  برای نظراتی که پیوندهایشان ارزش  SEOبیشتری دارد نصب می کند. اما در حال حاضر، اسپمرها، از نوع انسانی تا رباتها، با توجه به وبلاگ و موضوع آن برای مقاصد شیطانی خود این کار را می کنند.

 


در اینجاست که پلاگین Akismet برای نجات از این وضعیت دست به کار می شود. این پلاگین دیدگاه ها را با داده های یک پایگاه داده چک می کند تا مشخص شود که آیا دیدگاهی دارای نشان هرزنامه بوده یا خیر . در مرحله بعد آن نظرات را به پوشه اختصاصی هرزنامه ها برای بررسی شما انتقال می دهد. این به این معنی است که شما از بسیاری از نظرات در انتظار بررسی که در واقع اسپم هستند مطلع نمی شوید.

در حالی که این افزونه منجر به کاهش مقدار زیادی اسپم می شود، دارای تعداد زیادی “مثبت کاذب” نبز می باشد. به این معنی که نظراتی که هرزنامه نیستند هم در نهایت در فیلتر هرزنامه گرفتار می شوند.

نکات :

هر روز هرزنامه هایتان را بررسی کنید

پوشه اسپم خود را هر روز برای یافتن و تایید نظرات خوب و حذف بقیه بررسی کنید. بسته به محبوبیت سایت تان، این پوشه به راحتی می تواند در هر نقطه ای از چند تا چند صد پیام اسپم جدید پر شود. این پیامها هستند که فضای ارزشمند پایگاه داده را اشغال می کنند و تمیز کردن آنها پس از آنکه تعدادشان به هزاران مورد رسید بسیار سخت تر می شود.

هرزنامه هایتان را حداقل برای مدتی نگه دارید.

در قسمت Plugins > Akismet Configuration، تیک گزینه ی ” Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.”  را بردارید. چون این به این معنی است که شما دیگر این شانس را نخواهید داشت که نظردهنده ی خوبی را که در پست های قدیمی تر – که می توانند برای خواننده قدیمی سایتتان بسیار خسته کننده به نظر رسند – پستی از شما یافته و در زمان انتشارش پاسخ آن را نداده، ببینید.

4- Subscribe to Comments

دانلود پلاگین | مشاهده وب سایت

Subscribe to Comments به نظر دهندگان اجازه می دهد تا تیک یک باکس ساده در فرم نظردهی را برای آگاهی از نظرات دیگران از طریق ایمیل بزنند. انواع مختلف و متعددی از پلاگین های “subscribe to comments” وجود دارد، اما من این یکی را خصوصا به دلیل اینکه اجازه می دهد تا خوانندگان لغو عضویت خود را از دیدگاه های بعدی در هر زمان که مایل بودند اعلام کنند.

همچنین به صاحب سایت یک بخش مدیریت اشتراک نظرات در قسمت Tools > Subscriptions برای دیدن آدرس های پست الکترونیکی که مشترک بیشترین پست ها بوده و نیز پست هایی با بیشترین مشترک را ببیند، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده، فراهم می کند.

نکات :

بر لیست اشتراک نظارت نمایید.
بخش مدیریت اشتراک نظرات سایتتان را به طور منظم چک کنید و ببینید چه کسانی مشترک بیشترین پست ها می شوند. با این کار شما خواهید دانست کدام یک از نظر دهندگان تان طرفداران سرسخت شما هستند و واقعا به مطالب تان اهمیت می دهند و آنها را می خوانند.

به روز رسانی پست قدیمی.

به روز رسانی پست های قدیمی تر را که مشترکان بسیاری دارد فراموش نکنید، سپس یک دیدگاه به آن پست ها اضافه کرده و اعلام کنید که یک نسخه به روز شده از این پست وجود دارد. به این ترتیب افرادی که مشترک نظرات بوده اند ایمیلی در مورد بروز رسانی پست تان دریافت خواهند کرد

5-    Twitterlink Comments

دانلود پلاگین | وب سایت  Twitterlink

Twitterlink Comments  روشی اضافی برای اعضای جامعه مجازی سایت شما برای ارتباط با یکدیگر – از طریق حساب توییتر خود! اضافه می کند. مورد دیگر اضافه شده این است که در صورتی که صاحب سایت مایل به پاسخ به یک نظر از طریق توییت کردن باشد، Twitter handle نظردهنده به راحتی در دسترس است.

 

نکات :

سفارشی کردن جعبه ورودی توییتر.

 حتما صفحه تنظیمات را در مسیر  Settings > TwitterLink settings برای سفارشی سازی جعبه ورودی توییترتان در فرم دیدگاه ها که در آن لینک توییتر در نظراتشان نمایش داده خواهد شد، ببینید.

سفارشی سازی بیش از حد: یک ایده بد.

بیش از حد سایتتان را سفارشی سازی نکنید چون کاربران به طراحی / کار استاندارد با جعبه ورودی در فرم نظرات دیگر وبلاگ ها عادت کرده اند.

منبع: hongkiat.com
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 7 دیدگاه
  1. با سلام و احترام
    مطلب مفیدی رو ارائه داده اید
    تجربه استفاده از بعضی از این افزونه ها را دارم و موارد دیگر را تجربه خواهم نمود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *