Corsair رکورد جدید فرکانس RAM های DDR3 را ثبت کرد

Corsair رکورد جدید فرکانس RAM های DDR3 را ثبت کرد
  • 1390/9/6
  • عليرضا شیری
  • 3

کمپانی Corsair Memory یکی از تولید کنندگان حافظه های RAM درجه یک در جهان است که اخیرا رکورد جدیدی در سرعت کار حافظه های DDR3 ثبت کرد.

این کمپانی با استفاده از حافظه های  Dominator GTX6 و یک پردازنده ی AMD FX-8150 رکورد جهان را شکست.

برای رسیدن به سرعت فوق العاده ی 3467.8 مگاهرتز، از مادربورد Asus Crosshair V Formula استفاده شده است، حافظه ی 1 گیگابایتی با نیتروژن مایع خنک شده و چیپ نیز در حالت 2 هسته ای کار می کرد. بالاخره با آزمون و خطای زیاد سرعت پردازنده به 4045 مگاهرتز رسید و کنترلر حافظه ی آن، حافظه را با سرعت 3.468 گیگاهرتز مورد استفاده قرار داد. این رقم کمتر از 10 مگاهرتز با رکورد قبلی فاصله دارد، رکورد قبلی 3.460 گیگاهرتز بود.

 

چیپ های FX-8150 واقعا تحسین برانگیز هستند چرا که هم در سرعت پردازنده و هم در سرعت حافظه رکورد ثبت کرده اند. البته این رکوردها چندان کاربرد عملیاتی ندارد و برای کاربران ساده چندان اهمیتی ندارد.

Crimmins یکی از کارمندان Corsair در این باره گفت: ” شکستن رکورد اورکلاک جهان به مهارت، خلاقیت و ابزار درست نیاز دارد. من با حافظه های Dominator GT چند بار رکورد شکنی کرده ام، این حافظه ها قابل اعتماد هستند و ظرفیات اورکلاک بالایی دارند و هیچ وقت مرا مایوس نکردند.

 

پردازنده های AMD FX دارای کنترلر حافظه ی 2 کاناله هستند، لذا کاربران حرفه ای تلاش می کنند که حافظه ها را در حالت 2 کاناله اورکلاک کنند. پهنای باند حافظه در حالت تک کاناله برای حافظه ای که با سرعت 3.468 گیگاهرتز کار میکند، 27.74 گیگابایت بر ثانیه است، اگر همین حافظه در حالت 2 کاناله و با سرعتی کمتر مثل 2.4 گیگاهرتز کار کند، پهنای باند 38.4 گیگابایت بر ثانیه خواهد شد، نیازی هم به استفاده از نیتروژن مایع و اورکلاک کردن زیاد نیست. علاوه بر این داشتن 1 گیگابایت حافظه برای تست سیستم با بنچ کارک های مختلف کافی است. بنابراین تاثیر واقعی حافظه ای که با سرعت بسیار بالا کار می کند قابل اندازه گیری نیست.

گذشته از اینکه رکورد شکنی های اینچنینی، کاربرد عملیاتی ندارد، کمپانی Corsair بار دیگر جام قهرمانی سرعت حافظه های DDR3 را از G.Skill پس گرفت.

منبع:

xbitlabs

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
    1. احتمالا همون نیتروژن مایع باشه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *