نظارت بر تنظیمات فایرفاکس

نظارت بر تنظیمات فایرفاکس
  • 1390/9/7
  • ITTeach
  • 6

آیا تابحال نرم افزاری برای اصلاح تنظیمات فایرفاکس داشته اید؟ برای مثال نصب افزاری که صفحه اصلی را اصلاح می کند بسیار متداول است. مسئله اصلی در اینجا از نقطه نظر امنیتی این است که فایرفاکس (و مرورگرهای دیگر) هیچ نوع مکانیزم دفاعی برای جلوگیری از ایجاد این تغییرات ارائه نمی دهند. می توان گفت که کاربران باید به دیالوگ های نصب کاملا توجه کنند، ممکن است نرم افزارهای مخرب نیز باعص ایجاد این تغییرات شوند. درحالیکه موزیلا اخیرا اعلام کرده است که آنها به کار افزونه های نصبی شخص ثالث پایان خواهند داد و این موضوع را نیز روشن ساخت که حفاظت از نصب پلاگین ها و تغییرات تنظیمات در نسخه های بعدی مرورگر گنجانده خواهد شد.

Preferences Monitor یکی از افزونه های جدید فایرفاکس است که بر تنظیمات مرورگر وب نظارت می کند. این افزونه بر تغییرات اعمال شده توسط فایرفاکس، افزونه هایی که تنظیمات خود را تغییر می دهند و افزونه هایی که تنظبمات فایرفاکس را تغییر می دهند نظارت می کند.

تمام تغییرات تنظیمات در Error Console مرورگر وارد می شوند.شما می توانید با میانبرهای صفحه کلید Ctrl-Shift-J و یا از مسیر زیر آن را باز کنید: Firefox > Web Developer > Error Console

تغییرات اعمال شده توسط افزونه ها برای خصوصی سازی تنظیمات فایرفاکس در نوار اطلاع رسانی بالای مرورگر نمایش داده می شوند.  این اخطار شامل یک کلید برای اطلاعات بیشتر در خصوص تغییرات موجود در Error Console می باشد.

افزونه مقدار قدیمی مشخصات و مقداری جدید را در ورود نشان می دهد. کاربران می توانند از این اطلاعات برای بازگرداندن مقادیر  قدیمی استفاده کنند. نظارت بر تغییرات تنظیمات فایرفاکس فوق العاده عمل می کند.

توسعه دهنده باید توسعه افزونه با با افزودن گزینه های بهتر، قابلیت بازگردانی مستقیم تنظیمات و گزینه هایی برای مسدود کردن برخی تنظیمات خاص در نظر بگیرد.

کاربران فایر فاکس می توانند Preferences Monitor را از منبع رسمی افزونه های فایرفاکس دانلود و نصب کنند.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
    1. مثل اینکه لینک مشکل داره ، به هر حال ممنون

  1. یک سوال ؟ چرا دوستان گل از target = blank توی لینک ها استفاده نمیکنند ؟ ( لینک در صفحه جدید باز شود )

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *